انواع کانکس

خانه/مقالات/انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس

برای شناخت انواع کانکس ابتدا باید اطلاعاتی در مورد کانکس داشته باشیم. کانکس ها جزو سازه های پیش ساخته ای هستند که با کاربری های متفاوت در دسترس قرار می گیرند. آشنا شدن با این نوع بنا ها که به تازگی مرسوم شده است می تواند بسیار جذاب باشد.

این نوع سازه ها جایگاه خاصی در صنعت ساختمان پیدا کرده اند. در انواع مختفل و با کربری های متفاوت وارد بازار شده اند. استفاده از این سازه ها باعث شده تا رسیدن به یک زندگی ایده آل سریع تر اتفاق بیفتد. (کانتینر)

کانکس ها با قابلیت جا به جایی و ساخت و نصب سریع ساخت و ساز های سنتی را زیر پا گذاشته اند. به دلیل داشتن امکانات کافی و هر چیزی که در ذهن شما است، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

انواع کانکس ها و کاربرد های آن ها

در ابتدا باید بدانیم که انواع مختلفی از کانکس ها وجود دارد. هر کدام از این سازه ها دارای امکانات مختلف همراه با نوع کاربری خود هستند.

کانکس مسکونی:کانکس مسکونی

یکی از انواع کانکس ها کانکس مسکونی است. این سازه خود به مدل های مختلف تقسیم می شود.

این تقسیم بندی شامل کانکس های ویلایی و یا کانکس های پیش ساخته است.

هر کدام از این سازه ها دارای امکاناتی مانند:

 1. اتاق خواب
 2. آشپزخانه
 3. سرویس بهداشتی
 4. حمام و غیره است
 5. (کانتینر فروشگاهی)

کانکس های ویلایی دارای طرفداران بیشتری هستند. استفاده از این سازه های ویلایی تا حدودی آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد. سرعت بالای ساخت و ساز در این سازه ها باعث شده تا زودتر از آنچه تصور می کنید نتیجه نهایی را دریافت کنید.

در کانکس ویلایی مسکونی محل قرارگیری سازه اهمیت زیادی دارد. اگر متراژ سازه شما زیاد باشد می توانید از امکاناتی مثل فضای پذیرایی و کمد دیواری نیز استفاده کنید. حتی در این نوع سازه ها می شود که حتی چند اتاق خواب داشته باشد.

امنیت و مقاومت در این سازه ها بسیار بالا است. مقاومت در برابر زلزله به دلیل استفاده از مصالح سبک در این سازه ها بسیار زیاد است. حتی اگر در موقع زلزله خرابی و خسارت رخ دهد، به دلیل این که از مصالح سبکی استفاده شده ، خطرات جانی ساکنین را تهدید نمی کند.

یکی از نکاتی که در تولید این سازه ها اهمیت دارد. این است که از این سازه ها بیشتر بعد وقوع حادثه استفاده می شود.بعد از وقوع سیل و زلزله برای اسکان آسیب دیدگان استفاده می شود. (انواع کانکس)

این نوع سازه های مسکونی از نظر امنیت نیز در رده بالایی قرار دارند. نکته بسیار مهمی که در این سازه ها وجود دارد قابلیت حمل و نقل آن ها است.

 • کانکس های خدمات شهریکانکس خدمات شهری

ازاین نوع سازه ها حتما در سطح شهر بسیار زیاد دیده اید. این نوع سازه ها وظیفه ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارند. البته کاربرد های دیگری نیز دارند.

 1. فروشگاه: در منطقه هایی دیده شده که دسترسی به فروشگاه و سوپر مارکت دشوار است در این شرایط استفاده از این نوع کانکس ها به عنوان فروشگاه بسیار مناسب است.
 2. فست فود: تا به حال تجربه فست فود کانکسی را داشته اید. حقیقتا می تواند تجربه ای لذت بخش باشد. با استفاده از این نوع سازه ها می توانید یک فست فود سیار داشته باشید.
 3. کافی شاپ: کافی شاپ های سیار هم مانند رستوران و فست فود بسیار کاربرد دارند. با ساخت این نوع سازه ها می توانید یک شغل جدید ابداع کنید.
 4. ایستگاه اتوبوس: حتما تا به حال ایستگاه هی اتوبوس را دیده اید. آن ها هم نوعی کانکس هستند که با استفاده از آن ها از مسافرین در برابر سرما و گرما حفاظت می شود.
 5. ایستگاه دوچرخه: حتما تا به حال در سطح شهر با ایستگاه های دوچرخه رو به رو شده اید. از این ایستگاه ها برای محافظت از دوچرخه ها استفاده می شود.
 6. عابر بانک: از این سازه ها برای عابر بانک هم استفاده شده است. حتما تا به حال دیده اید دستگاه های عابر بانک در اتاقکی قرار دارند. ازاین سازه ها برای این منظور بسیار استفاده می شود.
 7. (کانکس پیش ساخته)

کانکس رستوران آماده

کانکس های رستورانی نیز جزو محصولات خدمات شهری حساب می شود. نکته جالب این جاست که در این سازه های رستورانی آشپزخانه ای با تمام تجهیزات قرار دارد. در این سازه های رستورانی امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، لوله کشی سرد و گرم ، محلی برای طبخ غذا ، یخچال و غیره وجود دارد.

این کانکس های خدمات شهری کاملا کاربردی عمومی دارند. به هیچ عنوان استفاده ای شخصی از آن ها نمی شود. با توجه به این موضوع دیده شده که از این سازه ها بیشتر در شهرداری ها و یا مجموعه های توریستی استفاده می شود.

 • کانکس های کارگاهیکانکس کارگاهی

یکی دیگر از انواع سازه ها ، کانکس های کارگاهی است. همانطور که از اسمشان مشخص است از این سازه در پروژه های کارگاهی استفاده می شود. برای مثال در انجام این پروژه ها برای اسکان کارگران استفاده می شود.

البته موارد استفاده دیگری نیز دارند. برای مثال می توان از آن ها به عنوان انبار برای نگه داری تجهیزات استفاده شود. برخی از پروژه ها در بیرون از شهر انجام می شود و برای استقرار پرسنل نیاز به محلی مناسب داریم. در این شرایط استفاده از این نوع کانکس ها بهترین انتخاب است. (کانتینر پیش ساخته)

 • کانکس نگهبانی

این سازه ها به صورت اتاقکی در اکثر کارخانجات استفاده می شود. این اتقاک ها به عناون اتاقک نگهبانی و برای استقرار نگهبان قرار دارند. این سازه ها باید از سه طرف دارای پنجره باشند. این موضوع به این دلیل است که نگهبان باید به سه طرف دید داشته باشد. (انواع کانکس)

حتما در بیشتر مجتمع های مسکونی و تجاری این سازه های نگهبانی را دیده اید. این سازه ها اصولا به صورت پیش ساخته هستند و به راحتی می توانید آن ها را خریداری کنید.

 • کانکس اداریکانکس اداری

از این سازه ها با عنوان کانکس آفیس نیز نام برده می شود.این سازه ها با توجه به محل قرار گیری می توانند در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شوند.

حتی کانکس های اداری را به صورت چند طبقه نیز مشاهده کرده اید. اگر سازه شما به صورت دو طبقه باشد، قابلیت جا به جایی را از دست می دهد. (کانتینر ویلایی)

دلیل این موضوع این است که برای امنیت بیشتر سازه طبقه اول از طریق فوندانسیون به زمین متصل می شود. در این نوع سازه های اداری از طبقه پایین به عنوان محل استقرار کارمندان و طبقه بالا به عنوان اتاق مدیریت استفاده می شود.

 • کانکس مدرسه

از این سازه ها به عنوان مدرسه در مناطق آسیب دیده استفاده می شود. بعد از وقوع سیل و زلزه برای این که بحث تدریس به تعویق نیفتد، خیلی سریع از این سازه ها استفاده می کنند. (انواع کانکس)

البته دیده شده که در مناطق دور افتاده نیز استفاده از این سازه ها به عنوان مدرسه بسیار مرسوم بوده است.

 • کانکس سرویس بهداشتیکانکس سرویس بهداشتی

همه تا به حال بار ها این کانکس ها را دیده ایم و به دفعات بسیار از آن ها استفاده کرده ایم. در مسیر های بین جاده ای این سازه ها بسیار مشاهده می شود.

جمع بندی نهایی

در این محتوا سعی کردیم انواع کانکس را توضیح دهیم. کانکس ها با توجه به نوع کاربری تولید و طراحی می شوند. امکاناتآن ها با توجه به نحوه استفاده از آن ها تعیین می شود. این سازه ها ممکن است به صورت پیش ساخته تولید شوند. اما اگر بخواهید می توانید با توجه به سلیقه خود طراحی مورد نظر را انجام دهید.

Rate this post
توسط |2021-04-06T15:05:40+04:30آوریل 6, 2021|مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

درج دیدگاه

انواع کانکس

معرفی انواع کانکس ارزان و خصوصیات آن ها
پیدا کردن کانکس ارزان از دغدغه های همیشگی مشتریان می باشد. کانکس های ارزان در مدل های مختلف ارائه می شوند و به اندازه کانکس های شیک و گران قیمت کارایی دارند. تنها تفاوت کانکس ارزان با کانکس های مجهز و گران قیمت، ظاهر بسیار ساده و معمولی کانکس ارزان قیمت است.
معرفی انواع کانکس ارزان قیمت
خوشبختانه امکان خرید کانکس مسکونی ارزان قیمت بخشی از خدمات شرکت کانکس وان می باشد. کانکس ویلایی در گروه کانکس های گران قیمت قرار می گیرد. کانکس های ویلایی از تجهیزات بسیار برخوردار هستند و دو پارامتر زیبایی و دوام را با هم ارائه می کنند. البته این بدان معنا نیست که کانکس ارزان از استحکام و زیبایی بی بهره است. کانکس های ارزان قیمت نیز با حد بالایی از استحکام و زیبایی عرضه می شوند اما در طراحی آن ها، بیشتر آپشن های زیبایی حذف می گردند.
معرفی کانکس مسکونی ارزان
کانکس ارزان مسکونی می تواند کلیه تجهیزات برای رفاه و آسایش فرد را به همراه داشته باشد. این نوع کانکس ها در فضای باغ، محوطه ملک یا حتی ویلا استفاده می شوند. وجود آبدارخانه، سرویس بهداشتی و اتاق استراحت از جمله تجهیزات در نظر گرفته شده برای کانکس ارزان است. بنابراین کانکس های ارزان می توانند به خوبی نیازهای شما را اجابت نمایند و از هر نظر مقرون به صرفه باشند.
کانکس ارزان مسکونی با تجهیزاتی نظر سرویس بهداشتی عرضه می شود. فضای در نظر گرفته شده برای کانکس های مسکونی حدود 18 متر است. آشپزخانه، حمام، دستشویی، سیستم برق کشی و … از امکانات کانکس های ارزان مسکونی می باشد.
افرادی که بر روی کارایی کانکس ها متمرکز می شوند، از کانکس ارزان استقبال می کنند.

معرفی کانکس ارزان
کانکس نگهبانی
کانکس نگهبانی از جمله کانکس های ارزان هستند که با متریال ساده شکل می گیرند و قیمت کمتری را به خود اختصاص می دهند. کانکس نگهبانی با تجهیزات اولیه برای زندگی همراه است. در واقع این تجهیزات می توانند تامین کننده نیاز یک نگهبان یا سرایدار باشند.
مقایسه کانکس ارزان قیمت با نمونه کانکس های گران قیمت
همان طور که می دانید هزینه های مصالح، ساخت و ساز و … معرف قیمت کانکس خواهند بود. در واقع مصالح و متریال بیشترین تاثیر را در قیمت کانکس خواهند داشت. کانکس ارزان و کانکس گران قیمت با مصالح مقاوم ساخته می شوند. بحث مقاوم سازی در ساخت کانکس گران قیمت و ارزان قیمت رعایت می شود. کانکس های ساده به اندازه کانکس های شیک، کانکس های مجهز و کانکس ویلایی کارایی دارند. در واقع کانکس های ارزان قیمت تنها از ظاهر معمولی و ساده برخوردار هستند. تجهیزات کانکس در طراحی کانکس ارزان قیمت چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. در واقع این کانکس با مقاومت بالا تهیه می شود اما از عناصر و آپشن های زیبایی بهره مند نیست.
کانکس شش متری
کانکس ارزان قیمت می تواند تداعی گر یک اتاق 6 متری باشد. این اتاق می تواند به عنوان یک انبار در محدوده پارکینگ، پشت بام، سرویس بهداشتی و اتاق نگهبانی استفاده شود. در واقع در این اتاق شش متری تجهیزات زیادی برای کانکس تعریف نمی گردد و کانکس با حداقل امکانات طراحی می شود.
اتاق های ساده با عرض 2 و طول 3 متر هم می توانند تشکیل دهنده یک کانکس اقتصادی باشند. خوشبختانه نکات ایمنی و حفاظتی در مورد اتاقک کانکس به خوبی رعایت شده است. بنابراین می توانید با خیال راحت اتاق را برای سکونت، استراحت، کار و … انتخاب کنید. درب های آلومینیومی تک جداره برای درب کانکس تک استفاده می شود. برای این نوع کانکس ها معمولاً از دو پنجره کمک گرفته می شود.

کانکس ارزان شش متری
سیستم روشنایی از دیگر امکاناتی است که برای کانکس تک منظور می گردد. کانکس های تک می توانند حداقل 5 سال عمر مفید داشته باشند. توجه داشته باشید که جا به جایی و انتقال کانکس می تواند از عمر مفید آن کم کند. بنابراین بهتر از جا به جایی زیاد کانکس بپرهیزید. کانکس ها ممکن است به دلیل جا به جایی و حمل غیر اصولی دچار آسیب شوند. در صورت مراقبت صحیح، عمر کانکس اتاقکی بیشتر از 5 سال خواهد بود.
کانکس سالنی
نمونه ای از کانکس های ارزان به شکل سالنی ساخته می شوند. در کانکس های سالنی شاهد طول بیشتر(حدود 6 متر) و عرض کمتر(2.4 متر) هستیم. این سالن دارای یک درب آلومینیوم می باشد. برای نورگیری فضای سالن از دو پنجره استفاده شده است. کانکس ارزان برای تاسیس یک کارگاه، تولیدی، اتاق سرایدار، ایجاد فروشگاه سیار و … مورد توجه قرار می گیرد.
کانکس چوبی
کانکس چوبی به عنوان یک کانکس ارزان قیمت معرفی می شود. این کانکس باید در برابر شرایط جوی و عوامل محیطی به خوبی محافظت شود. حفاظت از ویژگی های مهم ساخت و طراحی کانکس است. در واقع هر کانکس با هر نوع قابلیت و کارکردی از نظر محافظتی اهمیت دارد. به همین خاطر در ساخت کانکس از عناصر ایمنی و محافظتی استفاده می شود.

ویژگی های مهم در کانکس ارزان
چوب ها در مقابل پوسیدگی و حشرات نیاز به محافظت دارند. رزین ماده ای است که برای حفاظت از چوب در برابر خوردگی، پوسیدگی و حشرات مورد استفاده قرار می گیرد. این کانکس ها با نمای چوبی عرضه می شوند و در قسمت زیرین دارای ورق گالوانیزه فولادی می باشند. ورق های گالوانیزه از ویژگی های مهم در ساخت کانکس ارزان است. این ورق ها برای تولید سازه و درب ضد سرقت مدنظر قرار می گیرد.
کانکس نگهبانی کوچک
برخی از کانکس های نگهبانی با ابعاد بسیار کوچکی عرضه می شوند. در واقع این کانکس ها با ابعاد 2*2 و معمولاً با درب آلومینیوم ساخته می شوند. این کانکس باید شرایط لازم برای دیده بانی بهتر را فراهم آورد. به همین خاطر سه پنجره در سه وجه کانکس استفاده می شود. در نتیجه نگهبان یا سرایدار می تواند به خوبی محدوده را تحت نظر داشته باشد. از کانکس های نگهبانی کوچک برای پارکینگ ها، شهرک های صنعتی، نگهبانی پروژه های ساختمانی، نگهبان پارک و … استفاده می شود.
کانکس فروشگاهی
کانکس ارزان می تواند در نوع فروشگاهی باشد. کانکس های فروشگاهی ساده می توانند در دسته کانکس های ارزان قیمت قرار بگیرند. این کانکس ها دارای امکانات و تجهیزات چندانی نیستند اما با نهایت استحکام عرضه می شوند. کانکس ارزان با توجه به امکانات کمتر با قیمت مناسب تر ارائه می شود. به همین خاطر بیشتر افراد از خرید کانکس ارزان قیمت استقبال می نمایند.

توسط |2020-12-06T09:11:32+03:30دسامبر 6, 2020|دیدگاه‌ها برای انواع کانکس بسته هستند

درباره نویسنده:

بازگشت به بالا