کانتینر آماده

کانتینر آماده یکی دیگر از سازه های پیش ساخته است که در ابعاد های بزرگی تولید و ساخته می‌شوند. از این سازه های پیش ساخته برای مکان هایی که به فضای بزرگتری احتیاج دارند استفاده می‌شود.از این سازه برای کاربرد هایی همچون اداری، کلاس های درسی، و همچنین اتاق های جلسات استفاده می‌ شود. (کانکس) کف این سازه ها بلند است و امکان اجرای آنها تا 4 متر هم است.

این کانتینر های پیش ساخته با متریال ها و امکانات مختلفی تولید می‌ شوند. به طور معمول این سازه های آماده دارای ابعاد هایی است که می توان آن ها را با تریلی در جاده ها حمل کرد.ولی در برخی مواقع به دلایل های مختلفی این ابعاد ها کار آن ها را راه نمی اندازد و نیاز به فضای بیشتری دارند می‌توانند به سراغ سازه های پیش ساخته های بزرگ بروند.حمل این سازه ها با استفاده از وسایل نقلیه های زمینی هوایی و همچنین دریایی قابل انجام است. این سازه ها برای اسکان موقت هم بسیار مناسب است و نصب آسان و سریعی را به همراه دارد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

کاربرد کانتینر آمادهکاربرد کانتینر آماده

یکی از نمونه های کانیتنر های آماده کانتینرهای بزرگ هستند. منظور از کانتینر های بزرگ کانتینر هایی است که از ابعاد 40 متر مربعی بزرگ تر است. و نمی‌ توان آن ها را به صورت جدا گانه و یا نمی توان حمل و جا به جا کرد. این سازه های پیش ساخته بیشتر برای دفتر های اداری، شرکت ها، سازه های ویلایی و برخی مواقع برای کمپ های کارگاهی پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

در نوع کانتینر بزرگ اداری اکثرا نیاز به اتاق ها و بخش های زیاد و مختلفی دارد. در نوع کانتینر بزرگ ویلایی به اتاق خواب های زیاد و پذیرایی هایی با مساحت بزرگ احتیاج دارند.همچنین در کمپ های بزرگ بخاطر زیاد بودن تعداد سرانه پرسنل ها و طولانی بودن مدت زمان کار های ساختمانی اکثرا از کانتینر های بزرگ استفاده می‌ کنند.

اما در کاربرد های دیگر مثل فروشگاهی و نگهبانی ابعاد روتین و کوچک تر معمولا به کار خریداران می آید. کانتینر ها در ابعاد های بزرگ می توانند با ساندویچ پانل  ساخته شوند و کف آنها اکثرا از نوع سرامیک است و یا می‌توانند با ورقه های گالوانیزه و کف تخته ای با کف پوش هم طراحی کرد. (کانتینر بزرگ)

کاربری های کانتینر آماده

برای جاهایی که به عنوان کاربری های غذایی و یا دارویی مورد استفاده قرار می گیرند. می‌توانند دیوار ها و کف این نوع سازه را با ورقه های استیل هم طراحی کرد.در این سازه ها از درب و پنجره های ضد گرد و غبار و حفاظ دار استفاده کرد. برای اتاق  های اداری و اتاق های جلسات هم از سقف های کاذب آکوستیک استفاده کرد که همراه با سیستم های ویدئو  پروژکتور برای کف پوش ها است.

سازه های رستورانی و فروشگاهی بیت شهر ها که برخی مواقع جاهای توقفی درون اتوبان ها برای مسافران ساخته می شوند.همانطور که میدانید ویلا های بزرگ پیش ساخته و دفتر های اداری سازمان ها از جمله مواردی اند که کانتینر در ابعاد بزرگ برای آن ها بیشترین کاربرد را به همراه دارد.در زمان کمی نصب می‌شوند و همچنین با هزینه های مناسبی می توانید یک بنا با مساحت بزرگ و دل خواهی را داشته باشید. این کانتینر های یپش ساخته بزرگ بسیار مقاوم و مستحکم است و همچنین در برابر باد ها و طوفان ها بسیار مقاوم است.است کانتینر ها آب، برق و باران را از روی سقف ها به زمین هدایت می‌ کند و از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر خوردار است. (کانتینر مدیریتی)

ساخت کانتینر آمادهساخت کانتینر آماده

برای طراحی و ساخت کانتینر های پیش ساخته دو روش کلی وجود دارد. یکی از این روش ها این است که در هنگام ساخت کانتینر پلان های آن طوری چیده شود که بتوانید از بخش هایی آن ها را جدا کنید و به صورت مجدد آن ها را به یک دیگر متصل کنید.

با جدا سازی و متصل مجدد این سازه ها می‌ توانید به قطعات کوچکتر تقسیم کرد. از این به عنوان کانتینر دو قلو هم استفاده می‌ کنند..

در روش دوم برای ساخت چنین بنایی این است کلیه مصالح مورد نظر را جهت اجرا و ساخت کانتینر بزرگ را به صورت خام به محل اصلی ببرند و تمامی مراحل های ساخت را از پایه در آن محل بسازند.هر کدام از آنی روش ها دارای معایب و مزایایی مخصوص نسبت به خود است که باید با توجه به شرایط خریدار ام است که بیشترین تطبیق را با شرایط موجود دارد انتخاب کنید.

ساخت کانتینر های آماده را بهتر است با ساندویچ پانل انجام دهید. همچنین همگن بودن بیشتر در نوع ساندویچ پانل باعث پیشرفت پروژه ها در کم ترین زمان صورت می‌گیرد.همچنین باعث طولانی بودن مر پروژه می باشد و از نظر عایق دار بودن برای گرما و سرما بهترین گزینه محسوب می‌ شود. اما نا گفته نباشد که هزینه اولیه نسبت به یک سازه معمولی که با ورقه های گالوانیزه طراحی می شود.این کار کمی هزینه اش بیشتر است در حالتی که اگر به طول زمان استفاده و استحکام سازه فکر کنید می‌ بینید که هزینه های ساندویچ پانل به صرفه تر از دیگر گزینه ها است.

بیشتر بخوانیم : کانکس بزرگ

طبقه بندی کلی کانتینر از لحاظ کاربری

 1. کانتینر کالای خشک Normal Container
 2. کانتینر یخچالی Reefer Container
 3. کانتینر پهلو باز Open Side Container
 4. کانتینر روباز Open Top Container
 5. کانتینر عایق بندی شده Insulate Container
 6. کانتینر تهویه دار Ventilated Container
 7. کانتینر حرارتی Heated Container
 8. کانتینر مخزن دار Tank Container
 9. کانتینر تاشو Flatrack Container
 10. کانتینر مسطح Platform Container

مشخصات کانتینر آمادهمشخصات کانتینر آماده

اگر قرار. بر این باشد که سازه پیش ساخته به صورت قطعاتی از هم در سه یا چند تکه جدا بشود برای این کار بهتر کمترین این است که در ساخت آن از ساندویچ پانل استفاده کنید.با این کار می توانید آن ها را به راحتی از هم جدا کنید و به صورت مجدد به هم دیگر متصل کنید اما اگر قرار است این سازه در محل مورد نظر دیگر جا به جا نشود می توانید از نوع مصالح و مشخصات فنی برای ساخت کانتینر استفاده کنید.

و هیچ محدودیتی ندارد ولی اگر می‌خواهید از کف سرامیک برای کفی این سازه ها استفاده کنید. چون قابلیت جا به جایی هم دارد ولی محدودیت هایی را هم به همراه دارد. اما در صورتی که قصد حمل و جا به جایی کانتینر را ندارید می توانید هر پلان را به اشکالی که می خواهید برای سازه های خود در نظر بگیرید.در بعضی از شرایط بهتر است به جای این که تمامی مراحل را در همان محل استفاده انجام دهید. چون مشکل مربوط به حمل را با این کار حذف می کند و سازه یک پارچگی بیشتری را به همراه خواهد داشت. (انواع کانکس)

انواع کانتینرها

 • کانتینر 10 فوت
 • کانتینر 20 فوت
 • کانتینر 40 فوت
 • کانتینر 40 فوت High Cube
 • (کانکس آماده)

کانتینر 10 فوت:

این نوع سازه ها دارای ابعاد 2.5*6 هستند. ارتفاع در این نوع سازه ها 2.60 متر است. نسبت به سایر کانیتنر ها در صنعت حمل و نقل کاربرد بیشتری دارند.

کانتینر 20 فوت:

این نوع سازه دارای ابعاد 2.5*6 است و دارای ارتفاعای معادل 2.60 متر است. کاربری این سازه بری انبار کالاها است و در جا به جایی آن ها نیز کاربرد دارد.

کانتینر 40 فوت:

ابعاد این سازه 2.5*12 است و دارای ارتفاع 2.60 متر است. این نوع کانتینر نیز کارایی زیادی در صنعت حمل و نقل دارد.

کانتینر 40 فوت High Cube :

2.5*12 متری دارای 2.90 متری است. تفاوت این نوع کانتینر با انواع دیگر در ارتفاع آن است. با توجه به این موضوع این نوع سازه ها را بلند نیز می نامند. کاربرد زیادی در حمل کالاهایی با ارتفاع زیاد دارند.

Rate this post