کانتینر ویلایی

برای انتقال بار و کالا در فاصله های بسیار زیاد و یا میان کشور ها از کانتینر استفاده میشود . همچنین کانتینر ویلایی برای ویلاها مناسب است. این وسیله موجبات سرعت و  کاهش هزینه را برای این نقل و انتقالات فراهم آورده است . همچنین با استفاده از کانتینر امکان صدمه رسیدن و آسیب به محصولات تقریبا به صفر می‌رسد .

از کانتینر درتمام انواع حمل و نقل از جمله ، زمینی ، دریایی و هوایی استفاده میشود . اگرچه در حمل و نقل دریایی متداول تر است.

به دلیل متریال و نیز ویژگی های خاص و منحصر به فرد کانتینر در برابر نفوذ آب و نیز جریان یافتن هوا(مگر در برخی از انواع خاص آن) بسیار مقاوم است . این مساله باعث شده است تا پای کانتینر ها علاوه بر بنادر در برخی از قسمت های شهر هم باز شود تا نقش یک انبار مقاوم ، جادار و قابل حمل را هم ایفا کند .

به دلیل این پیشامد و رسیدن کانتینرها به شهر و قسمت های مسکونی امکان دارد . ظاهر این مناطق دیگر به شکل سابق نباشد اما کانتینر ویلایی این مشکل را حل نموده است .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

کانتینر ویلایی

همانطور که از نام آن پیداست کانتینر ویلایی به عنوان محلی برای اقامت مورد استفاده واقع شود به طوری که کاملا برای زندگی مناسب باشد و ویژگی های یک ویلا را داشته باشد .

این امر نیازمند به وجود آمدن تغییراتی در بدنه و شکل کانتینر است . مسلما این تغییرات متناسب با استفاده ای که قرار است از کانتینر شود همخوانی خواهند داشت .

مزیت های کانتینر ویلایی

همانطور که میدانید استفاده از کانکس و کانتینر به عنوان منزل مسکونی چندان متداول نیست اما این تابو شکنی چندان خالی از لطف هم نیست .

در ادامه این مطلب با هم چندتا از مزیت های این انتخاب را به طور مختصر بررسی مینماییم .مزایا کانتینر ویلایی

اولین دلیلی که احتمال دارد هرکس را به سمت انتخاب کانتینر به عنوان منزل ویلایی سوق دهد قابل جابه‌جایی بودن آن است . اگرچه این جابه‌جایی باید به وسیله جرثقیل انجام گیرد . اما همین عدم ثابت بودن یکی از مهمترین مزیت های آن است .

یکی دیگر از مهمترین مزیت هایی که این انتخاب برای شما به ارمغان خواهد آورد صرفه جویی در هزینه هاست .

از مزایای دیگر کانتینر ویلایی کم هزینه بودن آن است . با این انتخاب هزینه های شما نسبت به ساخت یک سازه بتونی و با مصالح ساختمانی بسیار کاهش خواهد یافت .

این سازه ها عموما در برابر زلزله مقاومت خوبی از خود نشان میدهند . و در صورت تخریب نیز تلفات جانی سنگینی به بار نمی‌آورند چرا که چگالی متریال آن نسبت به مصالح ساختمانی پایین تر است .

جالب است بدانید که حتی عمرمفید این سازه های کانتینری بیشتر از سایر ساختمان هاست .

علاوه برکاهش هزینه و نیز قابل جابه‌جایی بودن این سازه سرعت دیگر ارمغان مهم این سازه است . دست یابی به این سازه بسیار ساده تر و سریع تر از ساخت یک خانه با مصالح ساختمانی و به شیوه متداول آن است .

اگر سازه شما پیش ساخته باشد تنها در چند ساعت کار انتقال و نصب آن انجام خواهد شد . حتی اگر کانتینر ویلایی از پیش آماده شده نباشد هم روند سفارش و یا ساخت آن خیلی کمتر از ساخت یک سازه با مصالح ساختمانی زمان میبرد .

نکات مربوط به ساخت و تهیه کانتینر ویلایی

با وجود این که ساخت یک کانتینر ویلایی بسیار ساده تر از ساخت یک خانه به طور معمول است . اما باید به نکاتی توجه داشت که در هر دو سازه -سازه بتونی و کانتینری- مشترک هستند .

طراحی کانتینر ویلایی

ابتدا باید مشخص شود سازه قرار است در چه مکانی قرار بگیرد و مساحت زمین آن اندازه گیری شود . توجه کنید که زمین شما باید شرایط لازم برای حمل را دارا باشد . به طور مثال توسط درخت یا سازه های دیگر محصور نشده باشد زیرا قرار است سازه توسط ماشین (تریلی یا جرثقیل) به محل مورد نظر برای نصب منتقل گردد .

یکی دیگر از مسائل قابل توجه آب و هوا و شرایط محیطی است . زیرا ساختمان در هر محیطی باید المان های منحصر به فردی را دارا باشد .

پس از این شما باید بدانید که قرار است ویلای شما چه ابعادی داشته باشد و بزرگی آن را تا چه اندازه ای مدنظر دارید .

درست است که کانتینر ها در ابعاد مشخص و نسبتا کوچک ساخته میشوند . اما اگر سازه ای با متراژ بالا را در نظر دارید میتوانید از کنار هم قرار دادن چند کانتینر به متراژ مورد نظرتان دست یابید . کانتینرها قابلیت روی هم قرار گرفتن را هم دارند و این مساله در دست یابی به یک ویلای دوبلکس شما را یاری خواهد داد .

از آنجا که یک ویلای مسکونی باید حتما دارای سرویس بهداشتی باشد مهم است از قبل چاره ای برای فاضلاب بیاندیشید .

توجه کنید که برای مقاوم سازی ویلا در برابر طوفان و بادهای شدید باید اتصال آن به زمین از طریق صفحه ستون انجام شود .

میتوانید با مشورت با معماران و طراحان و نیز خلاقیات و نوآوری ظاهر بیرونی کانتینر ویلایی را به صورتی در بیاورید که چیزی از سازه هایی که با مصالح ساختمانی ساخته شده اند کم نداشته باشد .

بیشتر بخوانیم : کانتینر اداری

مراحل ساخت کانتینر ویلایی

پس از آن که زمین و ابعاد ویلا را مشخص نمودید باید به سراغ مراحل دیگر در ساخت بروید این مراحل را با هم مرور میکنیم :

ابتدا باید نقشه ای برای ساخت کانتینر ویلایی ترسیم شود در رسم این نقشه توجه به توقعات و انتظارات شما از ویلا ضروری است . (کانتینر پیش ساخته)

این نقشه ها که دو بعدی و سه بعدی هستند . باید حتما به وسیله یک مهندس معمار ترسیم شوند تا هر چه بیشتر شبیه طرح دلخواه شما باشند .ساخت کانتینر ویلایی

پس از آن باید طبق نقشه ترسیم شده اقدام به برش قسمت هایی کرد که محل قرار گیری در و پنجره هاست تا محل عبور و مرور افراد و وارد شدن نور به ویلا تامین شود سپس نوبت به نصب در و پنجره هاست .

در مرحله بعد باید بدنه ، سقف و همچنین کف کانتینر به درستی عایق بندی شود . تا ویلا از نفوذ سرما و گرما در امان بماند .

این عایق بندی میتواند با موارد مختلفی از جمله پلی اورتان ، پلی استایرن ، پشم شیشه یا پشم سنگ صورت گیرد .

سپس باید دیواره های کانتینر طوری پوشش داده شوند که کاملا دیوارهای یک خانه را تداعی نمایند . این پوشش میتواند به وسیله دیوار پوش های پی وی سی که طرح چوب یا کاغذ دیواری دارند انجام شود .

تعبیه قسمت های مختلف

پس از آن باید قسمت های مختلف یک خانه شامل دستشویی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب در کانتینر ویلایی تعبیه شود . برای جداسازی اتاق خواب یا اتاق خواب ها میتوان از پارتیشن در دار استفاده کرد .

کانتینر ویلایی ثابت

توجه کنید که برای قرار گیری سرویس ها حتما لوله کشی و سیم کشی های مربوطه انجام و یک فاضلاب برای پس‌آب در نظر گرفته شود .

همچنین برای استفاده از گاز شهری و گرمایش ویلا باید حتما لوله کشی گاز نیز انجام شود .

بهتر است برای نصب و تهیه کابینت ها و کمد ها از یک کابینت ساز کمک گرفته شود . تا طبق نیاز و سلیقه تان دیزاین آشپزخانه و بقیه قسمت ها انجام شود .

البته اگر در انجام کارهای فنی و چنین کارهایی مهارت و تخصص ندارید میتوانید کار ساخت ویلای کانتینری خود را به یک تولید کننده این سازه ها بسپارید . خودتان تنها روی انجام این کار نظارت کنید . تا نتیجه نهایی هرچه بیشتر به انتظار شما شبیه باشد .

 کانتینر ویلایی دوبلکس

یکی از محبوب ترین انواع کانتینر ویلایی ، کانتینر ویلای دوبلکس است . عموما در این نوع از کانتینر اتاق خواب ها به طبقه بالا منتقل میشوند . در طبقه پایین سرویس بهداشتی و آشپزخانه قرار می‌گیرد .

اگر متراژ زمین شما کم است یا به فضای بیشتری نیاز دارید از دوبلکس کردن استفاده کنید .

ارتباط میان طبقات باید از طریق پلکان انجام شود . پله ها میتوانند کانتینر ها را از داخل و یا خارج به هم متصل نمایند .