کاربرد کانتینر 20 فوت چیست و با چه مشخصاتی معرفی می شود؟
کانتینر 20 فوت یکی از مهم ترین باکس های فلزی است که برای حمل محموله در نواحی ساحلی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید حمل و نقل دریایی از حساسیت بالایی برخوردار است. از این رو باکس های مورد استفاده در حمل و نقل دریایی باید از ویژگی ها و قابلیت های خاصی برخوردار باشند.
ضرورت استفاده از کانتینر 20 فوت
بسیاری از تاجران و صاحبان صنایع به دنبال یک حمل و نقل راحت و استاندارد در فضاهای مختلف می باشند. وجود یک کانتینر 20 فوت می تواند گزینه خوبی برای حمل و نقل اقیانوسی یا دریایی باشد.

ضرورت استفاده از کانتینر 20 فوت
در حال حاضر کانتینر 20 فوت در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این کانتینرها بیش از 90 درصد تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهند.
نکات حائز اهمیت در خرید کانتینر
برای خرید کانتینر 20 فوت باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید. در این صورت می توانید خرید کانتینر را به شکل بهینه و مقرون به صرفه انجام دهید.
• میزان پالت های قابل حمل در کانتینر
• وضعیت جلد و روکش کانتینر
• وزن، ابعاد، ارتفاع
• میزان ظرفیت
• قیمت کانتینر
کانتینر 20 فوت چه نوع ابعادی را تعریف می کند. ابعاد کانتینر 20 فوت با سیستم اندازه گیری فوت مشخص شده و ابعاد داخلی و خارجی کانتینر را توصیف می کند.
ابعاد و اندازه
طول داخلی کانتینر برابر با 5.710 متر، عرض داخلی برابر با 2.352 متر و ارتفاع داخلی کانتینر برابر با 2.385 متر است.
طول خارجی کانتینر برابر با 6.058 متر، عرض خارجی برابر با 2.438 متر و ارتفاع خارجی کانتینر برابر با 2.591 متر است.
ارتفاع درب کانتینر 20 فوت معادل با 2.280 متر و عرض آن برابر با 2.343 متر است.
توجه داشته باشد که ابعاد داخلی در کانتینر 20 FT اهمیت زیادی دارد. در واقع این ابعاد برای بسته بندی محموله مدنظر قرار می گیرد. برای حمل و بارگیری محموله باید تخمین درستی از ابعاد داخلی کانتینر داشته باشید. در غیر این صورت با مشکل مواجه می گردید.
ظرفیت باری کانتینر
حجم داخلی کانتینر برابر با 33.1 متر مکعب و وزن سازه برابر با 2.2 تن می باشد. ظرفیت باری مجاز(با احتساب وزن سازه) کانتینر برابر با 28.2 تن است. برای حمل بار باید طبق استاندارد ظرفیت باری مجاز کانتینر عمل کنید و از سنگین نمودن بیش از اندازه کانتینر بپرهیزید. زمانی که از ظرفیت باری کانتینر فراتر می روید، سطح ایمنی و حفاظت حمل و نقل را کاهش می دهید. این موضوع می تواند آسیب های زیادی به محموله و حتی افراد وارد کند. توجه داشته باشید که میزان حمل بار و ظرفیت باری کانتینر از نظر قانونی اهمیت زیادی دارد. بنابراین این ضابطه باید در مکان ها و شرایط مختلف رعایت شود. در غیر این صورت با جریمه همراه خواهد بود.

ظرفیت باری کانتینر 20 فوت
تعداد پالت های قابل حمل در کانتینر
تعداد پالت های قابل حمل در کانتینر 20 فوت اهمیت زیادی دارد. در واقع بیشتر افراد تمایل دارند از پالت های بیشتری برای پر کردن حجم کانتینر استفاده کنند. توجه داشته باشید که پالت ها گزینه خوبی برای بسته بندی محصولات و قرار گرفتن در فضای کانتینر هستند. پالت ها می توانند حد بالایی از امنیت را برای محصولات و افراد ایجاد نمایند. برخی از تاجران از پر نشدن فضای کانتینر توسط پالت ها گله مند هستند. در حالی که همواره باید فضای لازم برای بارگیری محصولات در کانتینر مدنظر قرار بگیرد.
برای اینکه بتوانید از حداکثر فضای ممکن در کانتینر بهره مند شوید، بهتر است از پالت هایی با ابعاد یکسان استفاده کنید. به کار بردن ابعاد یکسان در بسته بندی محصولات باعث به وجود آمدن فضای مطلوب در کانتینر می شود و نظم در کار را به وجود می آورد.
در شکل نرمال و استاندارد برای ساخت پالت از ابعاد 1*1.2 متر کمک گرفته می شود. این حد استاندارد در باربری های مختلف جهان تعریف شده و قانونی است. امکان جای گذاری 4 پالت در طول کانتینر 20 فوت وجود دارد. در عرض کانتینر 20 فوت نیز می توان تنها 3 پالت را جای گذاری کرد. در فضای ارتفاعی کانتینر نیز 2 پالت جای می گیرد. ارتفاع این پالت ها باید از 1.2 متر کمتر باشد.
ساختار کانتینر
کانتینر 20 فوت دارای بدنه آهنی بوده و با درب های ضد سرقت عرضه می گردد. آب بندی درب ها از جمله اقداماتی است که برای کانتینر 20 فوت مورد توجه قرار می گیرد. این درب ها محصولات را در برابر رطوبت، آب باران، گرد و غبار، نور خورشید، گرمای بیش از اندازه، دمای زیر صفر درجه و … محافظت می کنند.

ساختار کانتینر 20 فوت
زمانی که از عایق بندی برای کانتینر 20 فوت استفاده می شود، امکان تبادل انرژی با فضای بیرون قطع می شود. این موضوع در حفظ سلامت کالا نقش مهمی دارد. محصولات فاسد شدنی می توانند به کمک کانتینر 20 فوت حمل شوند. ضخامت در نظر گرفته شده برای بدنه فلزی کانتینر برابر با 3 میلی متر می باشد.
قیمت کانتینر 20 فوت
قیمت کانتینر 20 فوت تحت تاثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. این کانتینرها با تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی کانتینرها فقط در ابعاد از قاعده 20 فوت تبعیت می کنند و سایر ویژگی های کانتینر 20 فوت را ندارند. امروزه بحث خصوصی سازی در مورد کانتینرها اهمیت زیادی دارد. خصوصی سازی کانتینرها می تواند آن ها را برای حمل و نقل های سخت و دشوار آماده کند. شرایط حمل و نقل تعیین کننده خوبی برای خصوصیات و قیمت کانتینر می باشد. در واقع زمانی که در محیط های شرجی، گرم، رطوبتی و … اقدام به بارگیری، تخلیه و حمل و نقل کالاها می کنیم، باید انتخاب های درستی در خصوصیات کانتینر داشته باشیم. اگر چه ابعاد کانتینر به عنوان یکی از ویژگی های مهم کانتینر معرفی می گردد اما تجهیزات ایمنی نیز اهمیت زیادی در طراحی کانتینر و تعیین قیمت آن دارند.
کانتینرها با توجه به اهداف و کاربردهای مختلف طراحی می شوند. کانتینرها با قابلیت آب بندی برای حمل کالاهای مهم و حساس گزینه ای مطلوب می باشند. اگر چه کانتینرهای 20 فوت با عناصر زیبایی بیگانه هستند اما از رنگ آمیزی مطلوب و با کیفیتی برخوردار می باشند. این رنگ آمیزی در بالا بردن حفاظت از کانتینر و محصولات در برابر شرایط جوی تاثیر به سزایی دارد. بنابراین بهتر است در هنگام سفارش و خرید کانتینر بر روی رنگ آمیزی متمرکز شوید.