کانکس دوبلکس

کانکس دوبلکس را متخصصین به طور خاصی طراحی کرده است. مانند این که دو کانکس را روی هم دیگر قرار دهید. ساختن این سازه از نوع کانکس پیش ساخته طوری است که باید دقیق باشد. چون قرار است ستون سازه پایین وزن بنای قسمت بالایی را تحمل کند.

کسانی که تصمیم بر ساخت و طراحی کانکس دوبلکس را دارد. امکان این هم وجود دارد که اهداف متفاوتی را با خود داشته باشد. (کانتینر) در برخی مواقع در قسمت کاربردی اداری یا بخش مدیریتی در نظر دارند و معاونین شرکت ها یا اداره ها می‌توانند از این کانکس استفاده کننده.

در این سازه قسمت  های مدیریتی با قسمت های کار کنان جدا است. این کار باعث بی نظمی و ازدحام نمی‌ شود و شما میتوانید ر آن کار های خود را به طور سریع تر پیش ببرید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی و مزایای کانکس دوبلکسویژگی و مزایای کانکس دوبلکس

این سازه پیش ساخته دارای ویژگی های متفاوتی است که در ادامه مطلب به آن شاره شده است. این سازه از نظر طراحی و ساخت کانکس دو طبقه از نظر ابعاد و سایزش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. و آن را می توان در هر گونه ابعاد و سایزی تولید کرد.

و هر اندازه و ابعادی که شما می‌خواهید ساخته می‌شود و به مرحله اجرا در می‌ اید. البته این را هم به خاطر داشته باشید. که اگر در مواقعی محدودیتی در سایز و ابعاد این سازه برای طراحی و ساختش اعلام می‌شود. به این معنی است که باعث تردد در جاده ها برای انتقال سازه پیش ساخته دوبلکس است.

در این مواقع هم برای این که در کارگاه ها کانکس دوبلکس پیش ساخته را طراحی کنند. آن را به صورت دو تیکه و یا چند تیکه ای طراحی می‌کنند و در محل مورد نظر قطعات آن ها را به یک دیگر متصل می‌ کنند. پس در کل این سازه در هر گونه سایز و ابعادی قابل ساخت است.

سازه های پیش ساخته دوبلکسی بعد از این که مراحل ساختش به اتمام رسید. اول مهندسان و کارشناسان از آن به طور کامل بازدید می‌کنند و هم چنین محل نصب را هم بازدید می‌کنند.

بیشتر بخوانیم : کانکس آماده

طراحی اولیه کانکس دوبلکس

بعد از بررسی توسط کارشناسان بر حسب محاسبات سازه ای، شرایط آب و هوایی و همچنین موقعیت محل، معماران شروع می‌کنند. تا اتود اولیه سازه دوبلکس یا دو طبقه را روی کاغذ در بیاورند.

سپس طبق  نظر و پیشنهادات کارشناسان، طرح اولیه در برنامه هایی مثل تری دی مکس به شکل سه بعدی ساخته می‌شود. تا قبل از ساخت شکل کلی سازه پیش ساخته دوبلکس بدست بیاید.

قبل از ایجاد طرح سه ی بعدی، پلان ها در نرم افزار های پیش رفته همچون اتوکد توسط کارشناسان مجرب ترسیم می‌شود.

به یاد داشته باشید که نمای استفاده شده در کانکس دو طبقه یا دوبلکس بستگی به کاربرد های متفاوت آن است. مثلا نمایی که از صفحه های ساندویچ پانل کانکس کارگاهی استفاده می شود. با مصالحی که در کانکس های ویلایی دوبلکس دار گرفته می‌شود متفاوت است.

در هر حال اگر نما های دیگری برای سازه های پیش ساخته دوبلکسی مسکونی، و ویلایی میخواهید میتوانید از نما هایی مثل آجر، و چوب هم در ساخت و طراحی آن استفاده کنید.

مخصوصا در نمای داخلی هم باید به این مسئله توجه کرد. که بر حسب نوع کاربری سازه که شما در کدام گروه از قبیل اداری، مسکونی، کارگاهی و دفاتر مهندسی قرار می‌گیرد.

کاربرد کانکس دوبلکس

به صورت کلی سازه پیش ساخته دوبلکس از یک سازه دوو طبقه که روی هم قرار می‌گیرد تشکیل شده است. ستون های طبقه پایین وظیفه تحمل و انتقال بار طبقه دوم به زمین فونداسیون را عهده دار است.

از این سازه همانطور که گفته شد برای واحد های اداری و مدیریتی هم استفاده می‌کنند. در برخی مواقع طبقه پایین به اتاق کارمندان اختصاص داده می شود. و در طبقه بالا برای مخصوص اتاق جلسات و دفتر مدیر عامل اختصاص داده می‌شود.

این کار باعث تصحیل در انجام امور اداری می شود چون تمامی واحد ها در یک تصحیل است. و فر آیند برو کراسی و دیوار سالاری تا حد زیادی اصلاح و امور اداری باعث بیشتری پیش می رود.در عین حال نظارت بر کار کارمندان راحت تر و با دقت بیشتری انجام میشود. (کانکس مسکونی)

مشخصات کانکس دوبلکسمشخصات کانکس دوبلکس

همانطور که می دانید ابعاد و محل ساخت این نوع سازه های پیش ساخته متفاوت است. چون که نکات اقلیمی و محل استفاده باید در انتخاب نوع مصالح لحاظ شود.

نکته دیگری در رابطه کانکس دو طبقه یا دوبلکس این است که قابلیت حمل و جا به جایی را دارد. این را هم باید بدانیم که کانکس دوبلکس پیش ساخته متل کانکس مسکونی یک طبقه قابلیت جا به جایی ندارد. و نمی توانید آن را جا به جا و حمل کنید.

این امر دلیلش اتصال سازه به فونداسیون است. از طرف دیگر هم اتصالات دائمی طبقه دوم به طبقه اول است. چون در حالت دوبلکس سازه را طوری طراحی می‌کنند که از پایداری و استقامت بالایی در برابر باد های شدید و طوفان ها بر خوردار باشد. در حالتی که سازه یک طبقه باشد این نوع اهمیت چندانی ندارد.

به همین دلیل باید کانکس از پی فونداسیون متصل می شود. و سقف طبقه اول برای این که صدای رفت و آمد افراد در  طبقه دوم قرار دارد به پایین انتقال داده نشود. (کانکس کوچک)

بخاطر همین باید از روش عرشه فولادی بتن ریزی استفاده کرد. این موضوع یکی از موانعی است که از جا به جایی سازه پس از تمام شدن آن جلوگیری می کنند.

همانگونه که می دانید بتن دارای وزن زیادی است و برای بررسی آن باید از جرثقیل های بزرگی برای جا به جایی آنها استفاده کرد. و یا این که باید کفی بتنی را تخریب کرد.

ویژگی های داخلی کانکس دوبلکس

کف این سازه ها از صفحات عرشه فولادی طراحی شده است. برای این که این سازه های پیش ساخته می‌توانند از کف گوش های مصالح ساختمانی مثل پارکت ها و یا سرامیک ها هم برای کف این کانکس ها استفاده کرد.

در این سازه ها برای اتصال در سازه ها ی روی هم از گله استفاده می‌کنند. و این پله ها جذابیت خاصی به کانکس های دوبلکسی می دهد. همچنین می توانید از پله های گرد برای جذابیت بیشتر برای این سازه ها هم استفاده کنید.

حفاظ هم می تواند یکی از مهم ترین نکات در هنگام طراحی پله های کانکس دوبلکسی باشد. این حفاظ را هم از شکل های شیشه ای، چوبی و نرده ای طراحی کنید. (کانتینر سرویس بهداشتی)

برای این کانکس ها تراس هم طراحی می‌ شود تا از آنجا به اطراف دیده کامل تری داشته باشد. همچنین برای ساخت درب و پنجره ها ی سازه از مصالحی متل یو پی وی سی تک جداره و یا دو جداره استفاده کنید.

حتی برای محافظت از کانکس می توانید از درب های ضد سرقت استفاده کنید. و با برای درب و پنجره آن ها از حفاظ برای محافظت کردن از کانکس استفاده کنید.

کانکس های دوبلکسی در برابر حوادثی غیر مترقبه مثل زلزله، سیل، و طوفان و آتش سوزی جلوگیری کنید. و از استحکام بالایی برخوردار است.

جمع بندی نهایی

از کانکس های دوبلکس می توانید به عنوان یک ویلای شیک و مجلل استفاده کنید. بسیار مناسب برای صاحبان باغ های بزرگ است. در این شرایط می توانید به سرعت و با هزینه های بسیار پایین، ویلای  مورد نظر خود را داشته باشید.

حتی اگر زمانی دیگر نیازی به آن نداشتید می توانید با تغییر کاربری در موارد دیگر از آن استفاده کنید و یا سازه را به عنوان یک سازه دست دوم بفروشید.

خرید کانکس دوبلکس

افرادی که قصد خرید کانکس دوبلکس را دارند باید خدمت شما بگوییم که این کانکس دو نوع وجود دارد ، یکی برای مصارف مسکونی و دیگری برای استفاده اداری.

در بعضی موارد ، استفاده بهینه از فضای کارگاه ساختمانی ضروری است. و همچنین به عنوان تاسیسات کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد مورد نظر از ساختار طراحی و اجرا شده است.

کاربرد کانکس دوبلکس

کاربرد کانکس دوبلکس

کاربرد کانکس دوبلکس

به طور کلی ، کانکس دوبلکس از دو طبقه ساختاری تشکیل شده است. کانتینر که بر روی یکدیگر قرار می گیرند. ستون های طبقه پایین وظیفه حمل و آزاد سازی بار طبقه دوم به کف ، خاک و پایه را بر عهده دارند.

این خانه دلایل مختلفی دارد. ما مجبوریم از طبقه دوم منظره ای مناسب برای مناطقی که نمای خوبی از مجموعه ویلا دارند .

طبقه آخر برای اتاق جلسات و دفتر اجرایی طراحی شده است. این اتفاق می افتد و همزمان نظارت بر کار ، کارمندان و کارمندان راحت تر و دقیق تر است.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

مشخصات کانتینر دو طبقه

مشخصات کلی این سازه با توجه به اندازه و محل ساخت متفاوت است . زیرا هزینه انتخاب مارک و محل استفاده نیز باید در انتخاب نوع ماده در نظر گرفته شود.(خرید کانکس دوبلکس)

مفهوم دیگر در مورد کانکس دوبلکس قابلیت حمل و نقل و قابل حمل بودن آن است . در این مورد ، باید به این مفهوم توجه شود که ساختارهای دوبلکس پیش ساخته مانند خانه های یک طبقه قابل جابجایی نیستند. و نمی توانند از یک مکان به مکان دیگر منتقل شوند . و دلیل آن این اتصال سازه به پی و اتصال دائمی طبقه دوم به طبقه اول است.

از آنجا که در حالت دوبلکس ، مسئله پایداری و تحمل آن در صورت وزش باد شدید و طوفان ها مطرح شده است ، که در مورد یک طبقه از اهمیت چندانی برخوردار نیست ، بنابراین باید پایه وصل شود.

مزایای کانکس دوبلکس

مزایای کانکس دوبلکس

مزایای کانکس دوبلکس

یکی از مزایای مهم کانکس دوبلکس ساخت فضاهای متعدد و همچنین نمای محیطی است که با قرار دادن دو طبقه روی هم امکان پذیر است ، این مسئله مهم خواهد بود.(خرید کانکس دوبلکس)

اگر باغ شما مجموعه ویلا  باشد و آن را احاطه کند طبقه ای که توسط درختان بلند احاطه شده است و منظره ای از کوه یا چشم انداز را از شما می گیرد. شاید ایجاد منظره ای شاد و روشن برای دوستی ها ، حسن کانکس دوبلکس نیز باشد.

بیشتر بخوانیم : کانتینر دوبلکس

معایب کانکس دوبلکس

یکی از معایب اصلی کانکس دوبلکس این است که در مقایسه با ساختمانهای یک طبقه رسانا نیست . زیرا این نوع سازه ها به دلیل ارتفاع باید اقدامات لازم را برای تثبیت ساختمان در برابر طوفان ها و بادهای شدید انجام دهند. که شامل زیرسازی نیز می شود.

ساخت یک اسکلت ساختاری به عنوان یک شبکه ، که همچنین دو امکان اصلی سقف را که همان توانایی انتقال و ساخت در یک گیاه است ، از بین می برد. به زبان ساده ، کانکس دوبلکس باید از محل ساخته شود و همچنین پس از اتمام نمی توان آن را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد . در حالی که نمونه های تک لایه در نیروگاه تولید می شوند و سپس به سایت تحویل داده می شوند ، و چندین برابر توان آنها را تغییر داد.(خرید کانکس دوبلکس)

عایق بندی کانکس دوبلکس

عایق بندی کانکس دوبلکس

عایق بندی کانکس دوبلکس

طراحی سازه ای این مواد تمام شده همانطور که استفاده شده عایق فوم 4 سانتی متری پلی استایرن و 1 سانتی متر است.

استفاده از این مواد شیمیایی از خانه شما در برابر صدا و سرما محافظت می کند. درب ورودی پیش ساخته خانه نوعی سرقت است و از خانه شما در برابر هرگونه سرقت محافظت می کند.

پنجره های به کار رفته در این سازه ها از پی وی سی ساخته شده و مانع از ورود صدا به خانه می شود .

خرید کانکس دوبلکس

در مورد قیمت کانکس دوبلکس ، باید بگوییم که از نظر هزینه تفاوت چندانی با روش یک طبقه ندارد.

این کانکس ها عنوان دو ساختار یک طبقه محاسبه می شود . اما کمی بیش از 10 درصد است ، زیرا در این روش ، ستون ها و ساختار سازه باید به طور خاص باشد . به ویژه طبقه پایین باید مقاوم تر باشد تا بار طبقه دوم را به خوبی تحمل کند.

بنابراین ، هزینه ساخت اسکلت بالاتر از یک سازه کف است ، که در نهایت قیمت کل 10٪ افزایش می یابد.

بسیاری از خریداران فکر می کنند یک ساختار دو طبقه در حالت پیش ساخته ارزان تر از یک طبقه است . در حالی که با توجه به توضیحات ارائه شده ، آنچه در عمل اتفاق می افتد برعکس است . زیرا جرثقیل های معمولی نمی توانند همه آنها را بلند کنند یک بار.

Rate this post