کانکس دو طبقه

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از سازه های کانکس بپردازیم ، اگر شما هم قصد آشنایی با کانکس دو طبقه را دارید با ما همراه باشید .

برای این که تصور بهتری از کانکس و کانکس دو طبقه داشته باشید ابتدا مختصرا کانکس را برای شما تعریف خواهیم کرد .

کانکس(cantiner)  یا بارگنج یک سازه فلزی به شکل مکعب مستطیل است (کانتینر) ، که در ابعاد 10 ، 20 ، 30 و 40 فوت موجود است .

از این سازه برای جابه جایی کالا و بار در مسیرهای دریایی ، هوایی و زمینی استفاده میشود .

استحکام بسیار بالا ، ضد آب بودن ، امنیت حاصل از استفاده و … از مزایای استفاده از کانکس برای حمل و نقل کالاها هستند .

سرعت و تحولی که کانکسها در انتقال کالا به وجود آورده اند را میتوان انقلابی در این صنعت دانست .

کانکسها دارای یک برگ سبز هستند که با تمام شدن مدت اعتبار آن دیگر امکان استفاده در امر حمل و نقل برای آن ها وجود ندارد

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

این برگ سبز درواقع معاینه فنی کانکس است .

قابل استفاده نبودن کانکس در صنعت حمل و نقل الزاما به دلیل خرابی آن نیست ، گاهی کانکسهای غیرقابل استفاده در این صنعت کاملا سالم هستند .

سالم بودن یک امتیاز برای کانکس است که بتوان از آن در امور دیگر و برای ساخت سازه هایی قابل اسکان استفاده نمود .

امروزه تقریبا ساخت هر بنایی و برای هر منظوری با استفاده از کانکس امکان پذیر است .

تغییر کاربری کانکستغییر کاربری کانکس

برای آن که کانکس برای سکونت قابل استفاده شود باید آن را تغییر کاربری داد . این کار را باید به دست افرادی خبره و متخصص در این حوزه سپرد . برای تبدیل یک کانکس قابل اسکان به کانکس دوطبقه باید دو کانکس را روی هم قرار داد .

اما این کار به سادگی امکان پذیر نیست ، البته که کانکسها مقاومت لازم برای این که روی هم قرار بگیرند را دارند . شاید دیده باشید که در گمرک ها و بنادر کانکسها را روی یکدیگر قرار میدهند . حتی میتوان چند کانکس را روی هم قرار داد .

(کانکس اداری)

اما برای این که به یک سازه کانکسی دوطبقه دست پیدا کنیم باید مراحل دیگری نیز انجام شود . ابتدا باید بدانیم قرار است از کانکس دو طبقه به چه منظوری استفاده شود و به چه ابعادی نیاز داریم . پس از در نظر گرفتن این مساله باید به ترسیم نقشه کانکس اقدام نمود ، البته که ترسیم نقشه باید به وسیله یک معمار که تجارب کافی را در این زمینه دارد انجام گیرد .

ترسیم نقشه برای تغییر کاربری کانکس

سپس باید قسمت های مختلف کانکس را مطابق نقشه برش داد و یا با جوش ممتد به هم متصل کرد . برش کانکس برای جدا سازی قسمت هایی مثل پنجره و در الزامی است . زیرا کانکس فاقد پنجره و در نفر رو است . جوش دادن کانکس برای بخش بندی قسمت های داخلی کانکس مثل اتاق ، سرویس بهداشتی و یا دو قلو کردن و چند قلو کردن کانکس استفاده میشود .

در مرحله بعد باید کانکس را عایق سازی کرد ، این کار یکی از مهمترین گام ها در تبدیل کانکس برای استفاده مسکونی و یا اقامت در کانکس است . چرا که کانکس از ورق گالوانیزه ساخته شده است و اگر عایق سازی به درستی انجام نشود سازه رسانای خوبی برای گرماست و باعث میشود کانکس در زمستان خیلی سرد و در تابستان خیلی گرم شود .

البته اهمیت این موضوع در اقلیم هایی که هوای بسیار سرد و یا بسیار گرم دارند نیز مشهود است . پس از مرحله عایق سازی نوبت به نصب در و پنجره ها و تعبیه زیرساخت های لازم میرسد . زیرساخت ها شامل برق کشی ، لوله کشی آب ، در نظر گرفتن چاه برای تخلیه فاضلاب سرویس بهداشتی و مواردی از این دست است .

البته اگر قصد تعبیه سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه در کانکس دو طبقه را ندارید. لازم نیست لوله کشی آب انجام داده یا چاه بکنید .

موارد استفاده از کانکس دو طبقهموارد استفاده از کانکس دو طبقه

همانطور که پیشتر ذکر شد امروزه کانکسها موارد مختلفی دارند. و تقریبا امکان ساخت هر بنایی با استفاده از کانکس وجود دارد . و از آنجایی که کانکس دو طبقه با صرفه جویی در فضا باعث میشود تا بتوان از محیط به صورت بهینه استفاده نمود بسیار محبوب است .

کانکس دوطبقه دو برابر فضایی را که از شما میگرد به شما برمیگرداند . مجموعه استفاده از کانکس بسیار گسترده است . کانکس اداری ، کانکس درمانگاهی ، کانکس مدیریت ، کانکس دوبلکس ، کانکس رستوران ، کانکس فروشگاهی ، کانکس معدن و … از جمله معروف ترین استفاده از کانکس هستند .

در ادامه به چند مورد از این سازه ها اشاره میشود .

کانکس دو طبقه مسکونی

یکی از متداول ترین استفاده ها از کانکس ، کانکس مسکونی است . این سازه برای استفاده به عنوان اقامت گاه موقت و دائم مناسب است .

کانکس دو طبقه قابلیت قرار گرفتن در محیط های ساحلی ، کوهستانی و جنگلی را نیز دارد. و این مساله سازه را به یک ویلا برای اوقات فراغت تبدیل میکند .

البته باید در ساخت کانکس و سفارش آن به اقلیمی که کانکس در آن قرار میگیرد توجه داشت .

در کانکس دو طبقه میتوان دو واحد مجزا در هر طبقه ایجاد کرد یا با دوبلکس نمودن آن را به یک واحد تبدیل کرد .

کانکس دو طبقه اداریکانکس دو طبقه اداری

محیط های اداری یکی از محیط هایی هستند که ما روزانه با آن ها سر و کار داریم . اگر فردی در محیط اداری شاغل باشد نیز باید هر روز ساعات قابل توجهی را در این محیط باشد . (کانکس معدن)

کانکس اداری دو طبقه قابلیت قرار گیری تمام ملزومات اداری را دارد. و میتواند محیطی مناسب برای کار و گذراندن این ساعات باشد .

کانکس دو طبقه آموزشی

گاهی برای تشکیل یک محیط آموزشی چندان به صرفه نیست. که یک ساختمان را خرید و یا اجاره کرد به همین دلیل انتخاب کانکس دو طبقه برای این منظور میتواند مناسب باشد .

لازم به ذکر است که ابعاد کانکس 40 فوت برای تشکیل یک کلاس حدودا بیست نفره مناسب است. و با چیدن صندلی ، نصب تخته و کارهایی از این دست میتوان کانکس دو طبقه را به یک آموزشگاه کوچک و قابل جابه جایی تبدیل نمود .

از کانکس دو طبقه میتوان به عنوان خوابگاه و برای استقرار افراد نیز استفاده کرد . برای این کار لازم است در هر کانکس بسته به ابعاد آن تعدادی تخت قرار داده شوند .

میتوان تخت ها را طوری طراحی کرده و قرار داد که قابلیت باز و بسته شدن نیز داشته باشند .

در این صورت است که میتوان از فضای کانکس دو طبقه به صورت بهینه استفاده نمود . (کانتینر مسکونی)

البته مثال های دیگری برای استفاده از کانکس دوطبقه وجود دارد و به هیچ عنوان نمیتوان آن را محدود نمود . پیشنهاد میشود قبل از خرید و یا سفارش کانکس دو طبقه با افراد خبره در این حوزه مشورت نمایید. تا بفهمید این سازه برای کاری که مد نظر دارید مناسب است یا خیر .

مزایای استفاده از کانکس دو طبقهمزایا استفاده از کانکس دو طبقه

امروز ساخت یک بنا آن هم از نوع دو طبقه هزینه های بسیار گزافی دارد . اما کانکس دوطبقه یک صرفه جویی بزرگ است .

این صرفه جویی هم در هزینه و هم در زمان خود را نشان میدهد . شما میتوانید کانکس دوطبقه را سفارش دهید و یا آن را به طور آماده خریداری نمایید .

این فرآیند ممکن است از یک ماه تا چند ساعت طول بکشد در نتیجه در بدترین حالت هم این مساله کمک میکند تا شما چندین برابر زودتر به سازه مورد نظرتان برسید .

قابلیت جابه جایی و انتقال کانکس دو طبقه به محیط مد نظر شما و امکان بهره بردن از فضا زمین بدون تخریب سازه از دیگر برتری هایی است که کانکس دو طبقه نسبت به سایر سازه ها خواهد داشت .

استحکام بالای کانکس یکی دیگر از مسائلی است که باعث میشود  این سازه را انتخاب نمایید . جالب است بدانید عمر مفید سازه های کانکسی از سازه های سنتی و حتی کانکس بیشتر است .

بیشتر بخوانیم : کانتینر دوبلکس

کانکس دو طبقه در برابر زلزله و سیل مقاوم است البته اکیدا توصیه میشود. کانکس دوطبقه را با استفاده از صفحه ستون محکم کنید تا در برابر طوفان و بادهای شدید نیز مقاومت لازم را داشته باشد .

در گذشته اگر فردی قصد استفاده از کانکس را به عنوان یک سازه قابل سکونت داشت. امکان تغییر در شکل بیرونی سازه موجود نبود .

شاید این مساله به دلیل این که قرار است کانکس در محیط شهر قرار بگیر برای شما آزار دهنده باشد اما خوب است بدانید .

امروزه با پیشرفت معماری و کمی چاشنی خلاقیت میتوان این مشکل را حل کرد. به صورتی که ظاهر بیرونی و محیط داخلی کانکس هیچ چیز از سازه های سنتی کم نداشته باشد .

حتی گاهی در رقابت میان سازه های کانکسی و سازه های ساخته شده با مصالح ساختمانی از نظر ظاهر بیرونی ، کانکسها پیروز ماجرا هستند .

خرید کانکس دو طبقه

شماری از مشتریان حاضر در بازار کانکس تمایل به خرید کانکس دو طبقه دارند. این محصول دارای انواع مختلفی بوده و با توجه به نیاز خریداران دارای موارد استفاده گوناگونی است. به آن دسته از مشتریانی که نیازمند استفاده از کانکس هایی با ابعاد بزرگ هستند اما فضای کافی جهت استقرار آنها را ندارند پیشنهاد می ‌شود انواع کانکس دوطبقه موجود در بازار را جهت خرید انتخاب کنند. به این ترتیب انتظار می رود نیاز متقاضیان به نحوی مطلوب تامین شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

به چه دلیل مشتریان تمایل به خرید کانکس دو طبقه دارند؟

به چه دلیل مشتریان تمایل به خرید کانکس دوطبقه دارند؟

به چه دلیل مشتریان تمایل به خرید کانکس دوطبقه دارند؟

امروزه عرضه کانکس های دو طبقه به دلیل ویژگی های خوبی که این نوع کانکس ها در خود دارند. با استقبال بسیاری از خریداران حاضر در بازار رو به رو می‌ شود. متقاضیان خرید کانکس دو طبقه با توجه به نیازمندی های خود این امکان را دارند که انواع مختلفی از این محصول را برای تامین مایحتاج خود سفارش دهند. کانتینر خوب است بدانید کانکس های دو طبقه به خاطر این که فضای کمتری را جهت استقرار اشغال نموده. و به نحوی مطلوب مساحت مفید در اختیار خریداران قرار می دهند مورد استقبال شمار زیادی از مشتریان قرار می ‌گیرند.

مراکز تولیدکننده کانکس های دو طبقه بسته به سفارش مشتریان خود این محصولات را در ابعاد گوناگون و به صورت کانکس دو طبقه یا کانکس چندطبقه تولید و عرضه می‌ کنند. به طور مثال بهره گیری از انواع کانکس دو طبقه مورد توجه شرکتهایی است که قصد دارند محیط های دفتری و اداری مورد استفاده خود را توسعه دهند. اما فضای کافی جهت انجام این کار در اختیارشان نیست. همچنین کانکس های دو طبقه را می‌ توان با کاربری مسکونی در فضاهایی نظیر زمین ‌های کشاورزی مورد استفاده قرار داد.

با توجه به این که محصولات موجود در بازار خرید کانکس دو طبقه موارد استفاده مختلفی را به خود اختصاص می ‌دهند. هر یک از متقاضیان خرید این محصولات با در نظر گرفتن نیاز شخصی خود می تواند اقدام به سفارش کانکس دو طبقه کند.

بیشتر بخوانیم : کانتینر دو طبقه

 انواع کانکس دو طبقه

کانکس های دو طبقه را می ‌توان با توجه به موارد استفاده ای که دارند. به انواع مختلفی دسته بندی کرد. بر این اساس انواع کانکس دو طبقه شامل موارد زیر می شود:

کانکس دو طبقه اداری و مدیریتی

محصولات عرضه شده در بازار خرید کانکس دو طبقه این قابلیت را دارند. که به عنوان انواع کانکس اداری و مدیریتی و… مورد استفاده قرار گیرند. در شرایطی که یک مشتری نیازمند استفاده از فضای وسیع ‌تری بوده اما فضای محدودی جهت استقرار کانکس داشته باشد. سفارش انواع کانکس دو طبقه می تواند به بهترین شکل ممکن نیاز او را پاسخ دهد.

کانکس دو طبقه ویلایی

کانکس دو طبقه ویلایی

کانکس دو طبقه ویلایی

یکی از کاربردهای کانکس های دو طبقه به استفاده از این محصولات به عنوان کانکس ویلایی مربوط می شود. اگر شما نیاز به فضای بیشتری برای زندگی در مکان مورد نظر خود را دارید. اما فضای کافی جهت ساخت ویلای بزرگتر در اختیارتان نیست با خرید کانکس دو طبقه ویلایی می‌ توانید نیاز خود را به خوبی برطرف کنید.

کانکس دوطبقه کارگاهی

در مواقعی که فضای کافی به منظور استقرار کانکس در محیط های کارگاهی در اختیار نیست. استفاده از انواع کانکس های دو طبقه کارگاهی یک اقدام بسیار خوب و مناسب به شمار می رود. در چنین حالتی استقرار کانکس های مورد استفاده نیاز به فضای کمتری داشته و مساحت مفید مورد نظر مشتری به نحوی رضایت بخش در اختیار او قرار می ‌گیرد.

تولید و عرضه کانکس دوطبقه

مرکز تولیدکننده کانکس دو طبقه آمادگی دارد انواع محصولات را طبق سفارش مشتریان خود روانه بازار خرید کانکس دو طبقه کند. این نوع کانکس ها می توانند دارای دو یا چند طبقه بوده و در ابعاد گوناگون طبق نظر مشتریان تولید شوند. کانکس های دو طبقه از این مزیت برخوردارند که دارای بخش ‌های مختلفی نظیر اتاق، سرویس بهداشتی و… به تعداد مورد نظر مشتریان باشند. جهت اتصال طبقات در این نوع از کانکس ها می ‌توان اقدام به استفاده از راه پله نمود.

از آنجایی که برای تولید کانکس های دو طبقه می بایست دو کانکس بر روی یکدیگر نصب شوند. چنانچه زمانی مشتری تمایل داشته باشد. کانکس ها را به شکل جدا از هم استفاده کند امکان جداسازی کانکس ها برای او فراهم خواهد بود. بازدید از مرکز خرید کانکس دوطبقه اطلاعات بیشتری را راجع به انواع مختلف این محصول در دسترس متقاضیان قرار می ‌دهد.

Rate this post