کانکس فروشگاهی

از کانکس فروشگاهی در واقع در راستای فروش و عرضه محصولات یا حتی ارائه خدمات در سطح شهر و در مکان های پر تردد و پر پتانسیل، استفاده میشود. لازم به ذکر است از این سازه صرفا به عنوان فروش یا فروشگاه  استفاده نمیشود. بلکه به صورت دلخواه میتوان از آن در قالب فعالیت هایی نظیر فست فود و کافی شاپ استفاده کرد.

تاریخچه این نوع کانکس ها به این صورت است که در واقع اینن سازه همان کانتینر های بزرگ و آهنی بوده که در راستای حمل و نقل کالا به صورت دریایی از آن استفاده میشده. استحکام بدنه، مقاومت جداره ها، زیبایی و سادگی و یا اصطلاحا خوش تراش بودن این سازه باعث شده تا به مرور زمان نوع های جدیدی از این سازه ساخته شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

استفاده های بهینه از کانکس فروشگاهی

ابتدا به عنوان انباری برای حمل و نقل و سپس تعمیرگاه های سیار جاده ای استفاده میشده. و اکنون به شکل فروشگاه ها و نمایشگاه های لوکس و مجلل با کاربری های جدید در آمده است.

کانکس های فروشگاهی ای که با در نظر گرفتن سلیقه مشتری ، شرایط کاری و فعالیتی در طرح های مختلف،  رنگ های متنوع، با دیزاین های به روز جهت  زیبایی بیشتر، به همراه درب و پنجره در ابعاد مختلف تهیه یا به سفارش مشتری در می آیند.

کانکس های فروشگاهی با توجه به سفارش و درخواست مشتری و با توجه به نوع فعالیت کاری به انواع گوناگونی به لحاظ ابعاد، فرم و شکا ظاهری، مصالح، قیمت، کیفیت ، و کاربری در آمده است.

به طور کلی کانکس فروشگاهی سازه ایست از پیش ساخته شده با ویژگی حمل و نقل و جا به جایی، جهت کسب درآمد در محل و مناطق پر تردد و با پتانسیل فروش، که امکان ساخت ساختمان یا فروشگاه زمان بر و پر هزینه نیست.

کاربرد کانکس فروشگاهیکاربرد کانکس فروشگاهی

اگرچه کانکس های فروشگاهی در ابتدا تنها به عنوان دکه های تنقلات فروشی استفاده میشدند. اما با گذر زمان و با به وجود آمدن نیازها و محصولات جدید، این سازه باعث تخصص گرایی در صنف ها و فعالیت های گوناگون شد.

مهمترین آنها عبارتند از :

  • بوفه

نمونه بسیار ساده آن بوفه مدارس در دوره کودکی مان بود.

و البته پر کاربردترین نوع این سازه در بیمارستان ها، مراکز و ساختمان های درمانی، اداری، مجتمع های عمومی یا فرهنگی ورزشی به کار گرفته میشوند. (تعمیرات کانکس)

  • مغازه از قبل ساخته شده

در برخی موارد، به خصوص در شهرهای جدید ، به دلیل کمبود خدمات رسانی یا برطرف کردن مایحتاج مردم در آن منطقه و به دلیل عدم امکان احداث مغازه به علت دلایل عمرانی یا غیره، معمولا از کانکس های فروشگاهی بزرگ استفاده میکنند.

  • دکه اغذیهدکه اغذیه

این نوع کانکس فروشگاهی مناسب است برای فست فود یا اغذیه فروشانی که نیاز دارند. با هزینه کم در کمترین زمان ، کانکسی در نزدیکی مراکز تفریحی، گردشگری، پارک ها و مجتمع های تجاری مستقر کنند.

بی شک این سازه فرصت مناسبی است برای این صنف که همواره شانس رونق و فروش بالایی در اکثر مناطق را دارند.

  • نمایشگاهی برای برندهای خاص

استفاده از کانکس فروشگاهی در قالب تبلیغات یا فروش محصولات خاص

به این صورت که بسیاری از شرکت ها و برندهای بزرگ در مواقعی از سال در فروش ویژه قرار میگیرند. و نیاز دارند برای به نمایش گذاشتن و شو محصولات خودشان از نمایشگاه های موقتی یا حتی دائمی در سطح شهر استفاده کنند.

  • برتری های کانکس فروشگاهی

استفاده از این نوع سازه و بنای از پیش ساخته شده باعث شده تا در صورت عدم رضایت کارفرما از فروش و جمعیت مشتریان آن منطقه، این امکان برای آنها وجود داشته باشد. که در کمترین زمان و با اتلاف کمترین انرژی مغازه خود را به محل جدید فعالیت انتقال دهند. (کانکس اداری)برتری های کانکس فروشگاهی

بدون اینکه نیاز به چیدمان مجدد ویترین و دیگر پیش نیازهای شروع یک فعالیت را داشته باشند. مثل دکوراسیون جدید، انتقال محصولات و دیگر وسایل، برق کشی مجدد و… .

پس به طور کلی میتوان برتری های کانکس فروشگاهی را نسبت به سازه های سنتی در چند تیتر خلاصه کرد :

  1. امکان جا به جایی و حمل و نقل ساده و بی درد سر.
  2. امکان مستقر شدن و نصب کانکس در مناطق شلوغ و پر بازده و کسب درآمد به سبک لذت بخش و جدید از پتانسیل آشکار نشده اقتصادی آن محل.
  3. تنوع نوع، طرح و رنگ های جذاب که باعث جذب هرچه بیشتر مشتری میشود. و البته که بخش عمده ای از هزینه ی دکوراسیون را حذف میکند.
  4. امکان فروش کانکس فروشگاهی ، یا حتی واگذاری آن در هر زمان دلخواه.
  5. کاهش هزینه های چشمگیر راه اندازی کسب و کار جدید در مکان یا منطقه جدید.

تهیه و طرح کانکس فروشگاهی

سه فاکتور در تولید و تهیه طرح این سازه دارای بیشترین اهمیت هستند که عبارتند از :

به صورتی که طراحان این نوع کانکس باید تواضن بین این سه مورد را در هنگام تولید و تهیه کانکس در نظر بگیرند. زیرا در صورت کمبود هر کدام از این موارد باعث کاهش کارامدی این سازه میشود.

میبایست در هنگام طراحی خود را به جای فروشنده و مشتری بگذارند. و با دید آنها به ادامه طراحی کانکس بپردازند.

از این موارد، رعایت کردن زیبایی و شیک بودن کانکس مربوط به دید مشتری میباشد. و باعث افزایش مشتری در نتیجه فروش بهتر میشود.

توجه به استحکام و دوام کانکس مختص به فروشنده و کارفرما میباشد. به این صورت که کیفیت کانکس را تضمین میکند.

از دیگر نکات قابل توجهی که یک کانکس مرغوب و ارزشمند میبایست دارا باشد، امنیت آن است.

ساعات بسیاری از شبانه روز وجود دارد که در کانکس فروشگاهی شخص یا فروشنده ای وجود ندارد. که در این صورت امنیت این مکان توسط کرکره های مستحکم و با کیفیت و جداره های محکم برقرار میشود.

بیشتر بخوانیم : کانتینر فروشگاهی

موضوع اخذ مجوز برای کانکس فروشگاهیموضوع اخذ مجوز برای کانکس فروشگاهی

حتما این نکته را در نظر بگیرید که قبل از خرید و سفارش کانکس و قبل از مستقر شدن در محل دلخواه، اقدام برای اخذ مجوزهای مربوطه کنید.

ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که شما باید از چه ارگان یا مرکزی اقدام برای دریافت مجوز کنید.

در متن زیر با چند مثال به صورت تمام و کمال جواب این سوال خود را میگیرید :

اول از هرچیز این موضوع کاملا بستگی دارد به این که شما در چه محل و مکانی قصد نصب کانکس را دارید ؟

به طور مثال اگر قصد مستقر کردن کانکس در پارک ، شهربازی و یا اطراف آن را دارید، ابتدا به دفتر آن مرکز مراجعه میکنید. از آنجایی که پارک ها زیر نظر شهرداری هستند. شما را به واحد مربوطه در شهرداری ارجا میدهند.

یا مثلا اگر قصد نصب آن در یه منطقه گردشگری یا توریستی را دارید . شما باید به نزذیکترین مرکز سازمان گردشگری مراجعه کنید. لازم به ذکر است در صورتی که منطقه روستایی بود به دفتر دهیاری آن روستا مراجعه فرمایید.

و در نهایت اگر قصد نصب کانکس فروشگاهی در سطح شهر را دارید میبایست به شهرداری ناحیه  آن منطقه مراجه کنید. برخی از این مراکز ممکن است بعد از دریافت مبلغ از شما، مجوز را صادر کنند.

برخی ممکن است آن محیط و مکان را به شما اجاره دهند و ماهیانه مبلغی را از شما دریافت کنند. در اینجا لازم به ذکر است که، در صورت راه اندازی اغذیه فروشی و محصولات غذایی، نیازمند اخذ مجوزهای بهداشتی نیز هستید.

پس در هنگام سفارش سازه فروشگاهیتان این موضوع را با متخصصان درمیان بگذارید. تا مطابق با اصول مورد تایید سازمان بهداشتی اقدام به ساخت آن کنند تا در آینده دچار مشکل برای اخذ مجوز بهداشتی نشوید.