کانکس فروشگاهی

خانه/مقالات/کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی

از کانکس فروشگاهی در واقع در راستای فروش و عرضه محصولات یا حتی ارائه خدمات در سطح شهر و در مکان های پر تردد و پر پتانسیل، استفاده میشود. لازم به ذکر است از این سازه صرفا به عنوان فروش یا فروشگاه  استفاده نمیشود. بلکه به صورت دلخواه میتوان از آن در قالب فعالیت هایی نظیر فست فود و کافی شاپ استفاده کرد.

تاریخچه این نوع کانکس ها به این صورت است که در واقع اینن سازه همان کانتینر های بزرگ و آهنی بوده که در راستای حمل و نقل کالا به صورت دریایی از آن استفاده میشده. استحکام بدنه، مقاومت جداره ها، زیبایی و سادگی و یا اصطلاحا خوش تراش بودن این سازه باعث شده تا به مرور زمان نوع های جدیدی از این سازه ساخته شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

استفاده های بهینه از کانکس فروشگاهی

ابتدا به عنوان انباری برای حمل و نقل و سپس تعمیرگاه های سیار جاده ای استفاده میشده. و اکنون به شکل فروشگاه ها و نمایشگاه های لوکس و مجلل با کاربری های جدید در آمده است.

کانکس های فروشگاهی ای که با در نظر گرفتن سلیقه مشتری ، شرایط کاری و فعالیتی در طرح های مختلف،  رنگ های متنوع، با دیزاین های به روز جهت  زیبایی بیشتر، به همراه درب و پنجره در ابعاد مختلف تهیه یا به سفارش مشتری در می آیند.

کانکس های فروشگاهی با توجه به سفارش و درخواست مشتری و با توجه به نوع فعالیت کاری به انواع گوناگونی به لحاظ ابعاد، فرم و شکا ظاهری، مصالح، قیمت، کیفیت ، و کاربری در آمده است.

به طور کلی کانکس فروشگاهی سازه ایست از پیش ساخته شده با ویژگی حمل و نقل و جا به جایی، جهت کسب درآمد در محل و مناطق پر تردد و با پتانسیل فروش، که امکان ساخت ساختمان یا فروشگاه زمان بر و پر هزینه نیست.

کاربرد کانکس فروشگاهیکاربرد کانکس فروشگاهی

اگرچه کانکس های فروشگاهی در ابتدا تنها به عنوان دکه های تنقلات فروشی استفاده میشدند. اما با گذر زمان و با به وجود آمدن نیازها و محصولات جدید، این سازه باعث تخصص گرایی در صنف ها و فعالیت های گوناگون شد.

مهمترین آنها عبارتند از :

 • بوفه

نمونه بسیار ساده آن بوفه مدارس در دوره کودکی مان بود.

و البته پر کاربردترین نوع این سازه در بیمارستان ها، مراکز و ساختمان های درمانی، اداری، مجتمع های عمومی یا فرهنگی ورزشی به کار گرفته میشوند. (تعمیرات کانکس)

 • مغازه از قبل ساخته شده

در برخی موارد، به خصوص در شهرهای جدید ، به دلیل کمبود خدمات رسانی یا برطرف کردن مایحتاج مردم در آن منطقه و به دلیل عدم امکان احداث مغازه به علت دلایل عمرانی یا غیره، معمولا از کانکس های فروشگاهی بزرگ استفاده میکنند.

 • دکه اغذیهدکه اغذیه

این نوع کانکس فروشگاهی مناسب است برای فست فود یا اغذیه فروشانی که نیاز دارند. با هزینه کم در کمترین زمان ، کانکسی در نزدیکی مراکز تفریحی، گردشگری، پارک ها و مجتمع های تجاری مستقر کنند.

بی شک این سازه فرصت مناسبی است برای این صنف که همواره شانس رونق و فروش بالایی در اکثر مناطق را دارند.

 • نمایشگاهی برای برندهای خاص

استفاده از کانکس فروشگاهی در قالب تبلیغات یا فروش محصولات خاص

به این صورت که بسیاری از شرکت ها و برندهای بزرگ در مواقعی از سال در فروش ویژه قرار میگیرند. و نیاز دارند برای به نمایش گذاشتن و شو محصولات خودشان از نمایشگاه های موقتی یا حتی دائمی در سطح شهر استفاده کنند.

 • برتری های کانکس فروشگاهی

استفاده از این نوع سازه و بنای از پیش ساخته شده باعث شده تا در صورت عدم رضایت کارفرما از فروش و جمعیت مشتریان آن منطقه، این امکان برای آنها وجود داشته باشد. که در کمترین زمان و با اتلاف کمترین انرژی مغازه خود را به محل جدید فعالیت انتقال دهند. (کانکس اداری)برتری های کانکس فروشگاهی

بدون اینکه نیاز به چیدمان مجدد ویترین و دیگر پیش نیازهای شروع یک فعالیت را داشته باشند. مثل دکوراسیون جدید، انتقال محصولات و دیگر وسایل، برق کشی مجدد و… .

پس به طور کلی میتوان برتری های کانکس فروشگاهی را نسبت به سازه های سنتی در چند تیتر خلاصه کرد :

 1. امکان جا به جایی و حمل و نقل ساده و بی درد سر.
 2. امکان مستقر شدن و نصب کانکس در مناطق شلوغ و پر بازده و کسب درآمد به سبک لذت بخش و جدید از پتانسیل آشکار نشده اقتصادی آن محل.
 3. تنوع نوع، طرح و رنگ های جذاب که باعث جذب هرچه بیشتر مشتری میشود. و البته که بخش عمده ای از هزینه ی دکوراسیون را حذف میکند.
 4. امکان فروش کانکس فروشگاهی ، یا حتی واگذاری آن در هر زمان دلخواه.
 5. کاهش هزینه های چشمگیر راه اندازی کسب و کار جدید در مکان یا منطقه جدید.

تهیه و طرح کانکس فروشگاهی

سه فاکتور در تولید و تهیه طرح این سازه دارای بیشترین اهمیت هستند که عبارتند از :

به صورتی که طراحان این نوع کانکس باید تواضن بین این سه مورد را در هنگام تولید و تهیه کانکس در نظر بگیرند. زیرا در صورت کمبود هر کدام از این موارد باعث کاهش کارامدی این سازه میشود.

میبایست در هنگام طراحی خود را به جای فروشنده و مشتری بگذارند. و با دید آنها به ادامه طراحی کانکس بپردازند.

از این موارد، رعایت کردن زیبایی و شیک بودن کانکس مربوط به دید مشتری میباشد. و باعث افزایش مشتری در نتیجه فروش بهتر میشود.

توجه به استحکام و دوام کانکس مختص به فروشنده و کارفرما میباشد. به این صورت که کیفیت کانکس را تضمین میکند.

از دیگر نکات قابل توجهی که یک کانکس مرغوب و ارزشمند میبایست دارا باشد، امنیت آن است.

ساعات بسیاری از شبانه روز وجود دارد که در کانکس فروشگاهی شخص یا فروشنده ای وجود ندارد. که در این صورت امنیت این مکان توسط کرکره های مستحکم و با کیفیت و جداره های محکم برقرار میشود.

بیشتر بخوانیم : کانتینر فروشگاهی

موضوع اخذ مجوز برای کانکس فروشگاهیموضوع اخذ مجوز برای کانکس فروشگاهی

حتما این نکته را در نظر بگیرید که قبل از خرید و سفارش کانکس و قبل از مستقر شدن در محل دلخواه، اقدام برای اخذ مجوزهای مربوطه کنید.

ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که شما باید از چه ارگان یا مرکزی اقدام برای دریافت مجوز کنید.

در متن زیر با چند مثال به صورت تمام و کمال جواب این سوال خود را میگیرید :

اول از هرچیز این موضوع کاملا بستگی دارد به این که شما در چه محل و مکانی قصد نصب کانکس را دارید ؟

به طور مثال اگر قصد مستقر کردن کانکس در پارک ، شهربازی و یا اطراف آن را دارید، ابتدا به دفتر آن مرکز مراجعه میکنید. از آنجایی که پارک ها زیر نظر شهرداری هستند. شما را به واحد مربوطه در شهرداری ارجا میدهند.

یا مثلا اگر قصد نصب آن در یه منطقه گردشگری یا توریستی را دارید . شما باید به نزذیکترین مرکز سازمان گردشگری مراجعه کنید. لازم به ذکر است در صورتی که منطقه روستایی بود به دفتر دهیاری آن روستا مراجعه فرمایید.

و در نهایت اگر قصد نصب کانکس فروشگاهی در سطح شهر را دارید میبایست به شهرداری ناحیه  آن منطقه مراجه کنید. برخی از این مراکز ممکن است بعد از دریافت مبلغ از شما، مجوز را صادر کنند.

برخی ممکن است آن محیط و مکان را به شما اجاره دهند و ماهیانه مبلغی را از شما دریافت کنند. در اینجا لازم به ذکر است که، در صورت راه اندازی اغذیه فروشی و محصولات غذایی، نیازمند اخذ مجوزهای بهداشتی نیز هستید.

پس در هنگام سفارش سازه فروشگاهیتان این موضوع را با متخصصان درمیان بگذارید. تا مطابق با اصول مورد تایید سازمان بهداشتی اقدام به ساخت آن کنند تا در آینده دچار مشکل برای اخذ مجوز بهداشتی نشوید.

فروش کانکس فروشگاهی

فروش کانکس فروشگاهی یکی از پرطرفداترین کانکس هاست که باعث ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار شده. کانکس فروشگاهی اتاقک های پیش ساخته ای هستند که برای انواع کانکس با کاربری های متفاوت بکار می روند. مثلا مانند کانکس کافی شاپ، کانکس رستوران، کانکس سوپرمارکت، کانکس بستنی فروشی که برای انواع مشاغل کاربرد دارد. کانکس های فروشگاهی نسبت به کانکس های معمولی، طراحی متفاوتی دارند.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب کانکس فروشگاهیمزایا و معایب کانکس فروشگاهی

 • صرفه جویی در زمان ساخت
 • اقتصادی و مقرون به صرفه بودن
 • مقاومت و دوام بالای کانکس در برابر شرایط محیطی
 • فروش آن بصورت دست دوم
 • قابلیت جابجایی

انواع کانکس فروشگاهی

 • کانکس کافی شاپ

امروزه کانکس کافی شاپ طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا شغل پرسود و پول سازی است. برای اجرا و راه اندازی کانکس کافی شاپ نیاز به مجوز شهرداری دارد.کانکس کافی شاپ دارای فضای دنج و آرامی است که، در دو بخش آماده سازی و پذیرایی را دارا می باشد.(کانتینر)

 • کانکس رستوران

یکی دیگر از پرفروش ترین کانکس های فروشگاهی، کانکس فست فود می باشد. وجود کانکس فست فود در نقاط مختلف شهر باعث دسترسی راحت و آسان برای تهیه غذا شده است. این نوع کانکس نیز، دونوع چرخدار و ثابت دارد، که نوع چرخدار آن باید در ابعاد کوچک ساخته شود تا قابلیت جابجایی توسط یک کشنده را داشته باشد.کانکس رستوران دارای اندازه های مختلفی است که کوچکترین آن در سایز3*3 می باشد.(فروش کانکس فروشگاهی)

 • کانکس پیتزا فروشی
 • کانکس آشپزخانه
 • کانکس کترینگ سیار
 • کانکس آبمیوه فروشی
 • کانکس بستنی فروشی
 • کانکس گل فروشی

کانکس گل فروشی زیبایی خاصی به سطح شهر می دهد.  موضوع مهمی که حائز اهمیت است این است که  این نوع کانکس باید ضدآب باشد چون گل فروشان با آب وشستشو زیاد سرو کار دارند.

مشخصات کانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ دو نوع، چرخدار و ثابت دارد. کانکس چرخدار فقط دارای بخش آماده سازی است ولی کانکس ثابت دارای دوبخش آماده سازی و سرو است. بدنه بیرونی کانکس باید ضدزنگ باشد برای زیباتر شدن نمای بیرونی آن میتوان از چوب روس داستفاده کرد. درو پنجره های کانکس کافی شاپ از جنس یو پی وی سی است. کف کانکس می تواند از جنس سرامیک یا سنگ جهت بهداشتی بودن و شستشو راحت استفاده می شود.

خرید کانکس فروشگاهیخرید کانکس فروشگاهی

هنگام خرید کانکس باید به نکات مهمی همچون نوع ورقه، تجهیزات کانکس، امکانات کانکس، ابعاد، هزینه نصب و حمل و نقل، رنگ آمیزی، قفسه بندی کانکس برای کانکس های فروشگاهی، نوع عایق بندی و… توجه کرد.  شما باید رنگ بندی و طرح کانکس را نیز مدنظر بگیرید و نوع ورقه ای که برای کانکس استفاده می شود باید مقاوم، بادوام و طول عمر بالایی داشته باشد. مثلا نوع ورق بکار رفته در کانکس با نوع ورق کانکس کتابفروشی تفاوت دارد.(فروش کانکس فروشگاهی)

بیشتر بخوانیم : کانتینر فروشگاهی

قیمت کانکس فروشگاهی

فروش کانکس فروشگاهی جزو پرطرفدارترین کانکس هاست. قیمت کانکس فروشگاهی با توجه به متریال بکار رفته درآن، نوع کاربری آن، تجهیزات کانکس، نوع ورق بکار رفته، متراژکانکس و… روی آن تاثیرگذار است. باتوجه به نوسانات موجود در بازار و تورم نمیتوان قیمت ثابتی را برای کانکس های فروشگاهی تعیین کرد. امکاناتی مانند سیستم گرمایشی و سرمایشی، کابینت، مخزن ذخیره آب،  سیستم  دوربین مداربسته و…  روی قیمت کانکس تاثیر می گذارد. برای اطلاع از قیمت کانکس فروشگاهی با مشاورین سایت ما تماس حاصل فرمایید.

شرکت کانتین وان در حوزه فروش کانکس فروشگاهی و تنوع کانس دیگر همچون کانکس مسکونی، کانکس ویلایی، کانکس فروشگاهی، کانکس سرویس بهداشتی و… را تولید و به بازار عرضه می کند. شرکت کانتین وان با تولید و بهره گیری از دانش فنی روز و با استفاده از بهترین مواد اولیه افتخار دارد تولیدات خود را با بیش از 30 سال سابقه کاری، به بالاترین کیفیت عرضه نماید.

Rate this post
توسط |2022-06-23T13:51:50+04:30می 17, 2021|مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

درج دیدگاه

کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی چیست و برای چه اموری مورد استفاده قرار می گیرد؟
برای اجرای هر ایده شغلی نیاز به مکان ثابت ندارید. بیشتر افرادی که تمایل به کسب و کار فروشگاهی دارند، ابتدا از ایده کانکس فروشگاهی استقبال می کنند. این کانکس ها قابلیت حمل دارند و با نیازهای صاحبان فروشگاه به خوبی تطابق پیدا می کنند. برای طراحی کانکس فروشگاهی نیاز به افراد حرفه ای و متخصص دارید.
عملکرد کانکس فروشگاهی چگونه است؟
کانکس فروشگاهی مانند یک کیوسک سیار عمل می کند. امروزه از نرم افزارهای طراحی برای ساخت کیوسک فروشگاهی استفاده می شود. به کمک نرم افزارهای طراحی می توان از طرح ها و الگوهای جدید برای ساخت کیوسک فروشگاهی استفاده کرد. بحث امنیت کانکس های فروشگاهی از مواردی است که طراحان کانکس وان به آن توجه می کنند. طراحان کانکس وان برای بالا بردن امنیت کانکس از متریال مستحکم بهره مند می شوند.

عملکرد کانکس فروشگاهی
برای طراحی کیوسک فروشگاهی باید به ویژگی ها و قابلیت های خاصی توجه شود. به طور کلی هر فردی که به طراحی کانکس فروشگاهی روی می آورد، به دنبال برآورد نیازهای شغلی خود می باشد. به عنوان مثال صاحب کانکس تمایل دارد اجناس و لوازم خود را برای جلب توجه در معرض دید قرار دهد. همچنین می خواهد سازه فروشگاهی از قفسه بندی مناسبی برخوردار باشد. این کار برای جای گذاری لوازم فروشگاه ضرورت دارد. در غیر این صورت وضعیت ظاهری کیوسک فروشگاهی بسیار نامنظم به نظر می رسد.
مزیت استفاده از کیوسک فروشگاهی
کانکس فروشگاهی با مزایای زیادی همراه است. به عنوان مثال تصور کنید شما در یکی از مناطق تهران اقدام به برپایی کیوسک فروشگاهی لباس نموده اید. بعد از مدتی متاسفانه شرایط مطلوب و مورد توجه برای دریافت سود و رشد شغلی را کسب نمی کنید. در چنین حالتی ناگزیر به جا به جایی خواهید شد. زمانی که از کانکس فروشگاهی استفاده می کنید، امکان جا به جایی به راحتی و بدون دردسر برای شما فراهم می گردد.

 

 

مزیت استفاده از کیوسک فروشگاهی
کیوسک فروشگاهی با قیمت کمتری طراحی و ساخته می شود. به همین خاطر از این فروشگاه های سیار در مشاغل و حرفه های گوناگون استفاده می شود. شرکت های ساخت و تولید کانکس برای حمل و جا به جایی
کانکس های فروشگاهی از تدابیر ویژه ای بهره مند می گردند. کانکس های فروشگاهی چرخدار امکان جا به جایی سریع و راحتی را برای صاحبان فروشگاه به وجود می آورند.
کاربرد کانکس فروشگاهی
اگر چه تولید کانکس فروشگاهی برای مشاغل و اهداف گوناگون انجام می شود اما بیشتر صاحبان مشاغل از کیوسک فروشگاهی به عنوان سوپرمارکت استفاده می نمایند. این کانکس ها در فضاهای برون شهری، بین جاده ای، روستاها، فضاهای داخل شهری و … دیده می شوند.
کیوسک فروشگاهی برای برپایی نمایشگاه، غرفه سازی، سوپرمارکت، میوه فروشی و … مورد استفاده قرار می گیرد. کانکس های فروشگاهی در مکان های صعب العبور، دور افتاده و در مکان هایی که به هر دلیلی امکان دسترسی کمی به بازار، فروشگاه و … وجود دارد، مهم و کاربردی شناخته می شود.
شهرک های صنعتی، فضاهای آموزشی خارج از شهر همچون دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، بیمارستان ها و … از ایده کانکس فروشگاهی بسیار استقبال می کنند.
مشخصات مهم در کانکس فروشگاهی
در هنگام سفارش کانکس فروشگاهی نیاز به تعیین مشخصات کانکس دارید. این مشخصات گزینه خوبی برای خصوصی سازی کانکس می باشد.

مشخصات مهم در کانکس فروشگاهی

 


کانکس های فروشگاهی در ابعاد خاصی تعریف نمی شوند. بنابراین می توانید اندازه مورد نظر خود را برای کیوسک به طراحان کانکس وان اعلام کنید. اگر ابعاد در نظر گرفته شده برای کانکس فروشگاهی بسیار بالا باشد، در این صورت ساخت کانکس در محل مورد نظر انجام خواهد شد.

مقاومت بحث مهمی در ساخت کانکس فروشگاهی می باشد. برای استحکام کیوسک فروشگاهی از تیرآهن هایی با شماره 16 استفاده می شود. این تیرآهن ها سنگین بوده و در کنار پروفیل آهنی با ضخامت 2 میلی متر استفاده می گردد. پروفیل های آهنی به کار رفته برای شاسی کانکس مورد توجه قرار می گیرد.
برای ساخت و جوشکاری قطعات در کیوسک فروشگاهی از جوشکاری الکتریکی استفاده می شود. این موضوع برای دوام و استحکام بیشتر کانکس مورد توجه قرار می گیرد. ضمن اینکه طول عمر بالای کانکس را تضمین می نماید. برای دوام و ایستایی بیشتر جوش های الکتریکی از ضد زنگ بر روی آن استفاده می شود. رنگ آمیزی از موضوعات مهم در طراحی کانکس است. رنگ آمیزی به عنوان یک ویژگی مهم تولید کانکس فروشگاهی مدنظر قرار می گیرد.
طراحی کانکس فروشگاهی باید به اندازه فروشگاه ها جذابیت داشته باشد. در این صورت می تواند مورد توجه افراد مختلف قرار بگیرد.
متریال کانکس
متریال به کار گرفته شده در کانکس های فروشگاهی می توانند از فلزات مستحکم و بادوام تهیه شوند. برای طراحی دیوار کانکس باید از دیوارپوش های زیبا و مستحکم PVC، تایل های چوبی و … کمک بگیرید. برای طراحی بدنه کانتین فروشگاهی معمولاً از پانل ساندویچی استفاده می شود.
عایق بندی کانکس
در طراحی کانکس نیاز به عایق حرارت و صدا داریم. برای عایق بندی جداره های سقف و دیوارها می توان از پلی استایرن نسوز استفاده کرد. پلی استایرن را می توان با تجهیزاتی نظیر پشم شیشه تقویت کرد.

• عایق پلی استایرن از بافت بسیار سبک و مناسبی برخوردار است و وزن نهایی سازه را افزایش نمی دهد. پلی استایرن عایق مناسبی در برابر شرایط جوی، رطوبت، آب و … ایجاد می کند.
• برای ساخت پلی استایرن از مواد غیر سمی استفاده شده است.
• پلی استایرن می تواند تامین کننده مناسبی برای مقاومت و استحکام کانکس باشد.
• پلی استایرن به راحتی شست و شو داده می شود و می تواند به عنوان سایبان کانکس فروشگاهی استفاده گردد. این سایبان از ورود حرارت جلوگیری و دمای کانکس را به خوبی کنترل می کند.
• پلی استایرن ها در محیط زیست به خوبی تجزیه می شوند.
شیشه سکوریت برای کانکس فروشگاهی کاربرد دارد. این شیشه از مقاومت فیزیکی برخوردار بوده و می تواند بسیاری از ضربات را خنثی کند. شیشه های سکوریت بعد از شکسته شدن به قدری ریز و خرد می شوند که خطری برای هیچکس ایجاد نمی کنند.
توجه داشته باشید کانکس های فروشگاهی برای مجهز شدن نیاز به کرکره اتومات دارند. این کرکره ها از نوع ریموت دار و برقی هستند. در واقع از این کرکره ها برای امنیت بیشتر و مجهز شدن فروشگاه استفاده می شود.
برای کفپوش کانکس از سرامیک های 60*60 یا تخت های چند لایه استفاده می شود. این کفپوش ها باید قابلیت شست و شو داشته باشند.

توسط |2020-12-04T13:09:40+03:30دسامبر 3, 2020|دیدگاه‌ها برای کانکس فروشگاهی بسته هستند

درباره نویسنده:

بازگشت به بالا