کانکس مدیریتی

کانکس مدیرتی یکی از سازه های پیش ساخته ی کانکس است که از آن برای دفتر مدیریت استفاده میشود .

به صورت کلی تمام انواع کانکس از آن جایی که قرار است ابتدا ساخته شوند. و سپس به محل مورد نظر انتقال یابند یک سازه پیش ساخته هستند .

از این سازه به عنوان دفتر مدیریت در (کانتینر) فضاهایی که نیاز به آن وجود دارد استفاده میکنند .

از آن جایی که کانکس مدیریتی محل رفت و آمد مدیران و مسئولان هر فضایی است . نمای بیرونی و درونی مناسبی دارد و در دسته بندی سازه های لوکس قرار میگیرد .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

موارد استفاده از کانکس مدیریتیموارد استفاده از کانکس مدیریتی

موارد استفاده از کانکس مدیرتی را نمیتوان محدود به موارد خاصی نمود . از این سازه بسته به شرایط خریدار برای منظورهای متفاوتی استفاده میشود .

بسته به این که مشتری چه کسب و کاری دارد و قرار است سازه در چه محیطی واقع شود باید شرایط متفاوتی داشته باشد .

در ادامه برخی از کاربری های کانکس مدیریت را به طور مثال بیان خواهیم نمود .

یکی از موارد مصرف کانکس مدیریت استفاده به عنوان دفتر مشاور املاک است .

ممکن است بنا به دلایل مختلفی امکان ساخت یک سازه سنتی در محلی که برای دفتر املاک در نظر گرفته شده وجود نداشته باشد در این جا کانکس مدیریتی کارایی خود را نشان خواهد داد . (کانکس اداری)

محیط ها کارگاهی خواستگاه بعدی کانکس مدیریتی هستند . در این فضاها مسلما برای استقرار مدیر و یا مسئولان کارگاه استفاده از کانکس یکی از بهترین گزینه هاست .

در ساخت یک پروژه عمرانی و همچنین محیط های کارگاهی استفاده از کانکس مدیریتی بسیار متداول است .

چرا که اولا کانکس مدیریتی مدت زمان دسترسی سریعی دارد. و با وجود امکان جابه جایی میتوان به سادگی پس از اتمام پروژه بدون نیاز به تخریب آن را منتقل نمود .

یکی دیگر از موارد استفاده از کانکس مدیریتی در محیط های آموزشی است . امکان دارد به دلیل فضای کم و یا نبود امکانات لازم اتاقی جهت اسکان مدیران و مربیان وجود نداشته باشد. به همین دلیل برخی از کانکس مدیریتی در فضاهای آموزشی استفاده میکنند .

بسته به این که کانکس مدیریتی در چه محیطی قرار میگیرد انواع مختلفی دارد. و به دسته بندی های شیشه ای ، لوکس ، کلبه ای و کارگاهی تقسیم بندی میشوند .

توجه داشته باشید که موارد ذکر شده در بالا تنها مثال هایی از استفاده کانکس هستند. و به هیچ وجه محدود کننده موارد استفاده از این سازه نیستند .

مزایای استفاده از کانکس مدیریتیمزایا استفاده از کانکس مدیریتی

شاید بپرسید چرا به جای ساخت یک سازه سنتی باید از یک کانکس به عنوان دفتر مدیریت استفاده کرد. با خواندن ادامه این مطلب به پاسخ سوال خود خواهید رسید . (کانتینر مسکونی)

اولین دلیل استفاده از کانکس هزینه بسیار پایین و مقرون به صرفه بودن آن است. به طوری که اصلا نمی توان آن را با سازه های سنتی مقایسه کرد .

کانکس ها از پیش ساخته شده هستند در صورتی که قصد استفاده از این ساز را دارید. کافیست سازه مورد نظر خود را انتخاب کنید کار نصب این سازه نیز در طی مدت زمان چند ساعت قابل انجام است .

مدت زمان انتقال سازه از محل خرید تا محل مورد نظر شما برای نصب ممکن است. کمی طولانی شود البته این مسئله به فاصله این دو محل از یک دیگر بستگی دارد .

اگر این فاصله کوتاه باشد فرآیند انتقال در طی مدت زمان چند ساعت قابل انجام است .

به طور کلی می توان گفت سرعتی که در دستیابی به یک سازه کانکسی خواهید داشت. به هیچ عنوان قابل مقایسه با خرید و یا ساخت سازه های سنتی نیست .

بیشتر بخوانیم : کانتینر اداری

مقاوم بودن کانکس مدیریتی

به دلیل یکپارچه‌ بودن متریال و چگالی کم سازه های کانکسی این سازه ها مقاومت بالایی دارند. و حتی می‌توان آنها را در برابر زلزله نیز مقاوم دانست این مسئله باعث شده است تا جان و مال افراد حاضر در کانکس تا اندازه زیادی ایمن باشد .

مقاومت سازه های کانکسی تا جایی است که حتی عمر مفید آنها را از عمر مفید سازه های سنتی نیز بیشتر ارزیابی کردند .

بعلاوه کانکس امکان جابجایی دارد یعنی شما می توانید در صورت نیاز آنها را جابجا کنید. بدون اینکه نیازی به تخریب بنا و یا وارد آمدن آسیب به زمینی باشد که سازه در آن واقع شده است .

کانکس مدیریتی ابعاد مناسبی دارد و این مساله به این معنی است. که امکان قرارگیری تمام ملزومات اداری در سازه وجود دارد .

همچنین در صورت نیاز امکان جدا سازی بخش های مختلف و یا تعبیه اتاق را هم در کانکس خواهید داشت . این اتاق میتواند برای استقرار منشی ، ارباب رجوع ، سایر کارکنان و … مورد استفاده قرار بگیرد .

در صورت سفارش خریدار و نیاز به فضای بیشتر میتوان از کانکس به صورت دوبلکس استفاده نمود .

عموما از کانکس مدیریتی دوبلکس در اماکنی استفاده میشود که در آن با محدودیت فضا مواجه هستیم .

همچنین دوبلکس بودن و دو طبقه بودن کانکس کمک میکند. تا اشراف و دید خوبی نسبت به محیط بیرونی و اطراف سازه برای مسئولان و مدیران وجود داشته باشد .

نمای بیرونی و طراحی داخلی کانکس مدیریتینمای بیرونی و طراحی داخلی کانکس مدیریتی

کانکس مدیریتی علاوه بر این که محل فعالیت و استقرار مدیران و مسئولان ارشد هر مجموعه ایست در حکم اتاق میهمان و محل رفت و آمد افراد رده بالا و مشتریان مهم نیز هست .

به همین دلیل علاوه بر اینکه برای باید ظاهر بیرونی آن زیبا و متمایز کننده سازه از سایر فضا ها باشد. باید طراحی داخلی مناسبی هم داشته باشد .

با توجه به این که کانکس یک فضای مناسب در اختیار افراد قرار میدهد. میتوان با استفاده از لوزام و ملزومات اداری لوکس فضا را تا اندازه زیادی به چیزی که در نظر دارید نزدیک کرد . (تعمیرات کانکس)

استفاده از پنجره های بزرگ و نصب کانکس مدیریتی در محلی که اصطلاحا نورگیر باشد. نیز اهمیت زیادی دارد و علاوه بر این که بخشی از نور مورد نیاز را در طول روز تامین میکند باعث میشود تا نمای داخلی سازه دلنشین و آرامش بخش باشد .

متریال کف ، دیواره های بیرونی و داخلی ، در و پنجره ها بسته به سلیقه و بودجه ای که مشتری در نظر دارد قابل تغییر است .

استفاده از پنجره های دوجداره ، درب های ضد سرقت و کف سرامیکی در ساخت کانکس رایج است .

امکانات کانکس مدیریتی

در نظر داشته باشید قیمت کانکس مدیریتی نسبت به باقی سازه ها بیشتر است .

بسته به این که قرار است چند نفر و چند ساعت در روز را در سازه سپری کنند. میتوان در کانکس مدیریتی امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و آبدارخانه نیز تعبیه نمود .

همچنین در برخی از انواع کانکس اتاق کنفرانس برای اجتماع کارمندان و کارکنان در نظر گرفته شده است .

به دلیل فراهم بودن زیرساخت های لازم از جمله سیم کشی برق در کانکس امکان تعبیه سیستم های گرمایشی و سرمایشی در سازه برای فصل های زمستان و تابستان وجود دارد .

توصیه میشود محل قرار گیری کانکس به صورتی انتخاب شود که ماشین رو باشد. و برای رسیدن به آن نیاز به طی کردن مسیر به صورت پیاده نباشد .

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد نمای بیرونی کانکس مدیریت باید به گونه ای باشد. که دفتر مدیریت را از سایر قسمت ها متمایز کند و در نگاه اول این مساله قابل تشخیص باشد .

Rate this post