قیمت کانکس تحت تاثیر چه عواملی قرار می گیرد؟
کانکس ها به مجموعه ای از یک یا چند اتاق که به وسیله اتصالات در کنار هم قرار گرفته اند، اطلاق می شود. کانکس ها بر حسب ویژگی ها و خصوصیات با قیمت متفاوت عرضه می شوند. در واقع قیمت کانکس با توجه به نوع کانکس، متراژ، متریال و … متفاوت خواهد بود.

عوامل موثر در قیمت کانکس

برای ساخت کانکس از متریال و مواد مختلفی کمک گرفته می شود. فلزات در طراحی کانکس مهمترین کاربرد را دارند. پروفیل و شیت های گالوانیزه از مهم ترین اجزای کانکس هستند. قیمت کانکس تحت تاثیر میزان ورق های گالوانیزه، شاسی و پروفیل قرار می گیرد.

کانس ها به راحتی جا به جا می شوند. افراد به دلایل مختلفی از کانکس ها استقبال می نمایند. قابلیت حمل کانکس ها باعث شده تا بسیاری از افراد از کانکس به عنوان یک مأمن مناسب برای کسب و کار، عرضه محصولات در نمایشگاه، ارائه خدمات و … استفاده کنند. بهره مندی از کانکس فقط به مصرف شخصی مربوط نمی شود.
تنوع متریال و ابعاد
برخی از ارگان ها و سازمان ها برای ارائه خدمات از کانکس ها کمک می گیرند. کانکس ها به عنوان سازه های قدرتمند معرفی می گردند. در واقع تنوع متریال و ابعاد کانکس باعث ساختار و عملکرد متفاوت آن می شود. به عنوان مثال امروزه بیشتر خودپردازها در فضای کانکسی قرار می گیرند. این فضاها می توانند پوشش دهی خوبی برای کاربران و افراد منتظر ایجاد نمایند و آن ها را از گزند شرایط جوی نامطلوب حفظ کنند.
عایق بندی و قیمت کانکس
کانکس ها برای پوشش دهی مناسب در برابر عوامل مزاحم و ناراحت کننده همچون حرارت و صدا نیاز به عایق بندی دارند. همچنین برای در امان ماندن از شرایط نامطلوب جوی نیاز به عایق بندی مستحکم در کانکس ها داریم. این عایق بندی بر قیمت کانکس تاثیر به سزایی دارد.
توجه داشته باشید که کانکس ها در بیشتر موارد به عنوان یک سرپناه مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین اجرای نکات حفاظتی و امنیتی در مورد آن ها اهمیت زیادی دارد. برای عایق بندی کانکس از مواد و متریال گوناگون استفاده می شود. متریال مختلف به شدت قیمت کانکس را تحت تاثیر قرار می دهند. رایج ترین عایق به کار رفته در کانکس ها همان پلی استایرن ها می باشد.

اهداف ساخت و قیمت کانکس

کانکس ها از کارکرد وسیعی برخوردار می باشند و روز به روز نیز به اهمیت نقش آن ها در فضای شهری افزوده می شود. کانکس با اهداف مختلف طراحی می شوند. قیمت کانکس تا حدود زیادی تحت تاثیر هدف ساخت قرار می گیرد. برخی از کانکس ها نیاز به دوام و استقامت بیشتری دارند. بعضی از کانکس ها با عناصر زیبایی بسیاری ادغام می شوند. همچنین گاهی اوقات سهولت حمل و نقل و جا به جایی برای کانکس مورد توجه قرار می گیرد. در چنین شرایطی معمولاُ از کانکس های چرخدار استفاده می شود. این کانکس ها شرایط مناسب برای حرکت آسان و سریع را فراهم می نمایند.

 

خصوصی سازی و قیمت کانکس

خوشبختانه بحث خصوصی سازی در ساخت کانکس بسیار بالاست. از این رو مشتریان می توانند کانکس های تولیدی را با توجه به نوع نیاز، سلیقه و نظر خود سفارش دهند. در سال های اخیر از کانکس های سفارشی بسیار استقبال می شود. در واقع کانکس های سفارشی از امکانات و آپشن های بیشتری برخوردار هستند و اعمال سلیقه در آن ها بیشتر انجام می شود. اعمال سلیقه در کانکس های مسکونی یا کانکس ویلایی اهمیت زیادی دارد.
مهم ترین کانکس های تولیدی در شرکت کانکس وان شامل کانکس دوطبقه، کانکس نگهبانی، کانکس فروشگاهی، کانکس خوابگاهی، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس ویلایی، کانکس اداری، کانکس عابر بانک، کانکس بازیابی زباله و … می باشد.
تعداد اتاق ها و قیمت کانکس
کانکس ها از نظر تعداد اتاقک نیز تقسیم بندی می شوند. در واقع تعداد اتاقک ها بر قیمت کانکس تاثیر خواهد داشت.

کانکس های سه اتاقه

کانکس ها می توانند در نوع 3 اتاقه باشند. در این کانکس ها برای هر اتاق یک درب جداگانه در نظر گرفته شده است. این سه اتاق به کمک درب های داخلی با هم ارتباط برقرار می کنند. کانکس های سه اتاقه برای فضاهای اداری گزینه بسیار خوبی هستند. از کانکس های 3 اتاقه با نام کانکس اداری نیز یاد می شود. قیمت کانکس 3 اتاقه از تهیه و ساخت سه اتاق بسیار کم هزینه تر و اقتصادی تر خواهد بود.
در فضاهای اداری کانکس می توان یک واحد اداری را تعطیل کرد. در حالی که واحدهای دیگر همچنان به کار خود ادامه دهند. این ویژگی به عنوان مزایای کانکس سه اتاقه معرفی می گردد. فرض کنید کانکس سه اتاقه با یک اتاق برای واحد فنی، یک اتاق برای واحد مالی و اتاق سوم برای واحد تدارکات عرضه شود. با اتاق های جداگانه کانکس، تعطیلی هر واحد کارکرد سایر واحدها را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

کانکس های ساده و مجهز

کانکس های دو اتاقه به همراه آبدارخانه می تواند برای کارگران گزینه مناسبی باشد. از کانکس های دو اتاقه برای اسکان زلزله زدگان یا کارگران استفاده می شود. البته این کانکس ها می توانند برای محیط های ویلایی نیز به کار بسته شوند. قیمت کانکس دو اتاقه مناسب بوده و این کانکس با یک آبچکان، دریچه هواکش و سینک معرفی می گردد. در کانکس های دو اتاقه امکان پذیرایی از مهمان وجود دارد.
کانکس های مسکونی
برخی از کانکس ها با تجهیزات بیشتری همراه هستند. کانکس های دو اتاقه به همراه سرویس بهداشتی و آبدارخانه گزینه مجهزی برای اسکان افراد مختلف هستند. سرویس بهداشتی از تجهیزات مهم برای کانکس های مسکونی است. بسیاری از کانکس ها همچون کانکس های کارگاهی یا کانکس های کارگری در تمام مدت شبانه روز مورد استفاده نمی باشند. در واقع از این کانکس ها برای مدت زمان خاصی از روز یا تمام روز استفاده می شود. وجود تجهیزات، قیمت کانکس کارگری یا کارگاهی را افزایش می دهد.

قیمت کانکس مسکونی

برای ساخت سرویس بهداشتی در کانکس از متریال مختلف کمک گرفته می شود. برای کفپوش حمام و دستشویی می توان از سرامیک، فایبرگلاس یا آلومینیوم جداره استفاده کرد. امکان نصب دوش، جای حوله، روشویی ، آینه و … در کانکس های مختلف وجود دارد.
قیمت کانکس تحت تاثیر ابعاد در نظر گرفته شده، متفاوت خواهد بود. به طور کلی متراژ، مشخصات و ویژگی های کانکس، تجهیزات کانکس، متریال به کار رفته در کانکس، نوع دیوارپوش، نوع کفپوش، جنس درب، آلومینیوم، نوع کانکس، سیستم روشنایی کانکس و … تاثیر زیادی بر روی قیمت کانکس دارد.