کانکس فروشگاهی چیست و برای چه اموری مورد استفاده قرار می گیرد؟
برای اجرای هر ایده شغلی نیاز به مکان ثابت ندارید. بیشتر افرادی که تمایل به کسب و کار فروشگاهی دارند، ابتدا از ایده کانکس فروشگاهی استقبال می کنند. این کانکس ها قابلیت حمل دارند و با نیازهای صاحبان فروشگاه به خوبی تطابق پیدا می کنند. برای طراحی کانکس فروشگاهی نیاز به افراد حرفه ای و متخصص دارید.
عملکرد کانکس فروشگاهی چگونه است؟
کانکس فروشگاهی مانند یک کیوسک سیار عمل می کند. امروزه از نرم افزارهای طراحی برای ساخت کیوسک فروشگاهی استفاده می شود. به کمک نرم افزارهای طراحی می توان از طرح ها و الگوهای جدید برای ساخت کیوسک فروشگاهی استفاده کرد. بحث امنیت کانکس های فروشگاهی از مواردی است که طراحان کانکس وان به آن توجه می کنند. طراحان کانکس وان برای بالا بردن امنیت کانکس از متریال مستحکم بهره مند می شوند.

عملکرد کانکس فروشگاهی
برای طراحی کیوسک فروشگاهی باید به ویژگی ها و قابلیت های خاصی توجه شود. به طور کلی هر فردی که به طراحی کانکس فروشگاهی روی می آورد، به دنبال برآورد نیازهای شغلی خود می باشد. به عنوان مثال صاحب کانکس تمایل دارد اجناس و لوازم خود را برای جلب توجه در معرض دید قرار دهد. همچنین می خواهد سازه فروشگاهی از قفسه بندی مناسبی برخوردار باشد. این کار برای جای گذاری لوازم فروشگاه ضرورت دارد. در غیر این صورت وضعیت ظاهری کیوسک فروشگاهی بسیار نامنظم به نظر می رسد.
مزیت استفاده از کیوسک فروشگاهی
کانکس فروشگاهی با مزایای زیادی همراه است. به عنوان مثال تصور کنید شما در یکی از مناطق تهران اقدام به برپایی کیوسک فروشگاهی لباس نموده اید. بعد از مدتی متاسفانه شرایط مطلوب و مورد توجه برای دریافت سود و رشد شغلی را کسب نمی کنید. در چنین حالتی ناگزیر به جا به جایی خواهید شد. زمانی که از کانکس فروشگاهی استفاده می کنید، امکان جا به جایی به راحتی و بدون دردسر برای شما فراهم می گردد.

 

 

مزیت استفاده از کیوسک فروشگاهی
کیوسک فروشگاهی با قیمت کمتری طراحی و ساخته می شود. به همین خاطر از این فروشگاه های سیار در مشاغل و حرفه های گوناگون استفاده می شود. شرکت های ساخت و تولید کانکس برای حمل و جا به جایی
کانکس های فروشگاهی از تدابیر ویژه ای بهره مند می گردند. کانکس های فروشگاهی چرخدار امکان جا به جایی سریع و راحتی را برای صاحبان فروشگاه به وجود می آورند.
کاربرد کانکس فروشگاهی
اگر چه تولید کانکس فروشگاهی برای مشاغل و اهداف گوناگون انجام می شود اما بیشتر صاحبان مشاغل از کیوسک فروشگاهی به عنوان سوپرمارکت استفاده می نمایند. این کانکس ها در فضاهای برون شهری، بین جاده ای، روستاها، فضاهای داخل شهری و … دیده می شوند.
کیوسک فروشگاهی برای برپایی نمایشگاه، غرفه سازی، سوپرمارکت، میوه فروشی و … مورد استفاده قرار می گیرد. کانکس های فروشگاهی در مکان های صعب العبور، دور افتاده و در مکان هایی که به هر دلیلی امکان دسترسی کمی به بازار، فروشگاه و … وجود دارد، مهم و کاربردی شناخته می شود.
شهرک های صنعتی، فضاهای آموزشی خارج از شهر همچون دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، بیمارستان ها و … از ایده کانکس فروشگاهی بسیار استقبال می کنند.
مشخصات مهم در کانکس فروشگاهی
در هنگام سفارش کانکس فروشگاهی نیاز به تعیین مشخصات کانکس دارید. این مشخصات گزینه خوبی برای خصوصی سازی کانکس می باشد.

مشخصات مهم در کانکس فروشگاهی

 


کانکس های فروشگاهی در ابعاد خاصی تعریف نمی شوند. بنابراین می توانید اندازه مورد نظر خود را برای کیوسک به طراحان کانکس وان اعلام کنید. اگر ابعاد در نظر گرفته شده برای کانکس فروشگاهی بسیار بالا باشد، در این صورت ساخت کانکس در محل مورد نظر انجام خواهد شد.

مقاومت بحث مهمی در ساخت کانکس فروشگاهی می باشد. برای استحکام کیوسک فروشگاهی از تیرآهن هایی با شماره 16 استفاده می شود. این تیرآهن ها سنگین بوده و در کنار پروفیل آهنی با ضخامت 2 میلی متر استفاده می گردد. پروفیل های آهنی به کار رفته برای شاسی کانکس مورد توجه قرار می گیرد.
برای ساخت و جوشکاری قطعات در کیوسک فروشگاهی از جوشکاری الکتریکی استفاده می شود. این موضوع برای دوام و استحکام بیشتر کانکس مورد توجه قرار می گیرد. ضمن اینکه طول عمر بالای کانکس را تضمین می نماید. برای دوام و ایستایی بیشتر جوش های الکتریکی از ضد زنگ بر روی آن استفاده می شود. رنگ آمیزی از موضوعات مهم در طراحی کانکس است. رنگ آمیزی به عنوان یک ویژگی مهم تولید کانکس فروشگاهی مدنظر قرار می گیرد.
طراحی کانکس فروشگاهی باید به اندازه فروشگاه ها جذابیت داشته باشد. در این صورت می تواند مورد توجه افراد مختلف قرار بگیرد.
متریال کانکس
متریال به کار گرفته شده در کانکس های فروشگاهی می توانند از فلزات مستحکم و بادوام تهیه شوند. برای طراحی دیوار کانکس باید از دیوارپوش های زیبا و مستحکم PVC، تایل های چوبی و … کمک بگیرید. برای طراحی بدنه کانتین فروشگاهی معمولاً از پانل ساندویچی استفاده می شود.
عایق بندی کانکس
در طراحی کانکس نیاز به عایق حرارت و صدا داریم. برای عایق بندی جداره های سقف و دیوارها می توان از پلی استایرن نسوز استفاده کرد. پلی استایرن را می توان با تجهیزاتی نظیر پشم شیشه تقویت کرد.

• عایق پلی استایرن از بافت بسیار سبک و مناسبی برخوردار است و وزن نهایی سازه را افزایش نمی دهد. پلی استایرن عایق مناسبی در برابر شرایط جوی، رطوبت، آب و … ایجاد می کند.
• برای ساخت پلی استایرن از مواد غیر سمی استفاده شده است.
• پلی استایرن می تواند تامین کننده مناسبی برای مقاومت و استحکام کانکس باشد.
• پلی استایرن به راحتی شست و شو داده می شود و می تواند به عنوان سایبان کانکس فروشگاهی استفاده گردد. این سایبان از ورود حرارت جلوگیری و دمای کانکس را به خوبی کنترل می کند.
• پلی استایرن ها در محیط زیست به خوبی تجزیه می شوند.
شیشه سکوریت برای کانکس فروشگاهی کاربرد دارد. این شیشه از مقاومت فیزیکی برخوردار بوده و می تواند بسیاری از ضربات را خنثی کند. شیشه های سکوریت بعد از شکسته شدن به قدری ریز و خرد می شوند که خطری برای هیچکس ایجاد نمی کنند.
توجه داشته باشید کانکس های فروشگاهی برای مجهز شدن نیاز به کرکره اتومات دارند. این کرکره ها از نوع ریموت دار و برقی هستند. در واقع از این کرکره ها برای امنیت بیشتر و مجهز شدن فروشگاه استفاده می شود.
برای کفپوش کانکس از سرامیک های 60*60 یا تخت های چند لایه استفاده می شود. این کفپوش ها باید قابلیت شست و شو داشته باشند.