کانکس مسکونی

کانکس مسکونی همانطور که از اسمش پیداست یک کانکس برای سکونت و جای زندگی است. اما به شیوه ی کوچکتر و قابل حمل و جا به جایی که بعضی اوقات برای خانه های بزرگ مسکونی استفاده می شود که نیاز به سرایدار دارند. که دارای اتاق بندی های مختلف و ابعاد بزرگتری بوده است . که این نوع سازه ها به عنوان خانه مسکونی و سکونت گاه ییلاقی در باغ شهرها استفاده می شود.(کانتینر)

مزایای کانکس مسکونی

دلیل بر اینکه ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی یا ممنوعیت هایی بوده است . که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارند. که این دلیل برای ساخت سریع این نوع کانکس مسکونی با هزینه های مناسب و مقرون به صرفه و قابلیت دیگری که خیلی کاربرد دارد. پرتابل بودن و یا همان قابلیت جا به جایی آن می باشد که همه این ها از مهم ترین آن ها زمان بر بودن این عملیات است.

خود به معنی افزایش هزینه های تجهیز کارگاه ، برچیدن کارگاه ، اسکان کارگران ، انبار کردن مصالح و بسیاری امکانات و مصالح دیگر نیز ممکنه داشته باشد. و در طول انجام عملیات این نوع سازه مسکونی امکان دارد سرمای شدید باعث متوقف شدن کار این نوع عملیات شود. تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید و حتی در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد.(کانکس پیش ساخته)

کانکس مسکونی

حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل کردن مصالح ساختمانی به محل وجود نداشته باشد. و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد.بهترین تصمیم هم میتواند از لحاظ رفع چنین مشکلاتی از کانکس مسکونی نیز ساخت بسیار پایین تری داشته و هم در همه شرایط قابل اجرا بوده . و بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد.

مزایای استفاده از کانکس مسکونی در باغ

برای استفاده از کانکس مسکونی که همان جا به جایی آن است.دلیل دیگری که می توان برای جا به جایی و حمل و نقل نیز باید اشاره کرد که بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده اند. و بدون استفاده دائم از آن را دارد تا درروزهای تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده لحظات دلپذیری را تجربه کند.

و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود. ویا مالک یا ارگان یک شرکت باید وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد. و از طرفی نیز ملک ویلایی و باغ او بدون داشتن سر پناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده است.

و فقط حکم یک باغچه را دارد این نوع کانکس ها در کمترین زمان ممکن نصب می گردند. این امر باعث می شود مالک از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رهایی یافته باشند. و نیازی به مسافت را طی کردن مربوط به اخذ پروانه ساخت و دیگر مسائل اداری را نداشته باشد

امکانات کانکس مسکونیامکانات کانکس مسکونی

هر چیزی که برای ساختن داخل یک خانه یا ویلا نیاز است هم باید در کانکس مسکونی نیز فراهم شود. همه ی جزئیات و کماکان بیشتر هم در نظر گرفت . بخش هایی مانند بازشو ها و پنجره ها ، اتاق خواب ها باید باشد. و حتی آشپزخانه و همچنین سرویس های بهداشتی و حمام های بهداشتی همه ی اینها از قبل باید تصمیم گیری شود.

و با توجه به بودجه ای که برای ساخت و تجهیز کردن داخل کانکس مسکونی در نظر گرفت.که طبق آن تصمیم گیری ها پیاده شود و در این مورد نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد

مشخصات فنی کانکس مسکونی

توضیحاتی در این باره وجود دارد که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ نوع مصالح بکار برده شده است. در ساخت کانکس مسکونی باید گفت که روش های مختلف مصالح و متریال های متفاوتی نیز وجود دارد.به طور نمونه دیواره های خارجی می تواند از چوب، ساندویچ پانل ، ورق فولادی و یا تایل های بتنی سمنت برد باشد . که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آن ها را  بر می گزیند.

و همچنین تمامی موارد از اسکلت از پروفیل های آهنی و شاسی از تیر آهن نمره 16 یا 18 بوده است . که با مصالحی نام برده شد تزیئن می گردد.اتصالات اسکلت معمولا از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشد.که معمولا یک خط دوخت قرار می دهند تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد.

زیرا حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد رو به رو است . در این شرایط سازه دو تکه به محل حمل می شود. و سپس از خط دوخت ها به یکدیگر نصب می گردد.

عایق بندی کانکس مسکونیعایق بندی کانکس مسکونی

در این مورد کانتینرهای مسکونی بسیار مفید و مهم هستند . زیرا جداره های خارجی آن را از ورق های فولادی باید تشکیل داده شود. زیرا باید خیلی قوی و محکم باشد تا دچار اتفاقاتی نشویم. اگر به خوبی دیواره ها و سقف عایق بندی نشود در تابستان فضای داخلی بسیار گرم و در زمستان سرد خواهد شد. (کانتینر اداری)

برای عایق بندی جداره های این سازه می توان از انواع روش ها و مصالح استفاده کرد .که پشم سنگ ، فوم ، پلی استایرن و پلی اورتان رایج ترین آن ها بوده اما نوع پلی اورتان بهترین روش خواهد بود.

مهم ترین ویژگی های کانکس مسکونی

کانکس مسکونی ابعاد مشخصی ندارد و کاملا مطابق با نیاز و در خواست مشتری ساخته و تهیه می شود . و حمل آن هم آسان می باشد.تعبیه کلیه امکانات رفاهی گرمایشی و سرمایشی متناسب با تعداد نفرات داخل کانکس جزئی از ضروریات این سازه ها است.وجود سرویس بهداشتی و حمام ضروری است و این شاخصه مهم کانکس های مسکونی می باشد.

معمولا شرکت های ساختمانی برای اجرای پروژه های خارج از شهر و استقرار پرسنل کارگاهی خود از کانکس های مسکونی استفاده می کنند. زیرا امکانات بهتر و کاملتر و مقاومت بالایی در برابر ضربه های احتمالی آب و هوایی دارند.کانکس های مسکونی به واسطه وجود عایق های قوی در دیواره ها و فضای بالایی سقف ها در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی دارند.

این کانکس ها طول عمر بالایی دارند و امروزه بسیار مورد توجه علاقمندان زیادی قرار می گیرند.

کانکس مسکونی دوبلکسکانکس مسکونی دوبلکس

استفاده از این کانکس ها برای زمان هایی استفاده می شود که مساحت های زیادی در اختیار داریم. یعنی هر جور که بخواهیم با هر اندازه برای آن امکاناتی در نظر بگیریم. و حتی می شود یک سری بخش ها را در طبقه های بالاتر تعبیه کرد.

که چشم اندازهای بالایی داشته باشد در چنین شرایطی هر دو طبقه را دوبلکس کرده شده روی هم قرار می دهیم. و یک راه ارتباطی مانند پله در درون آن ها قرار می دهیم ممکن است. طبقه بالا را به اتاق خواب هایی با امکانات بالایی همچون سرویس بهداشتی نیز در آن فراهم کرد.(کانتینر مسکونی)

و همچین از طریق زمین می توانیم خیلی محکم متصل نمود تا در برابر بادهی شدید مقاوم سازی شود.

کانکس مسکونی دست دوم

در بغضی مواع برای فروش ملک یا تغییر کاربری ملک اقدام به فروش سازه خود به عنوان کانکس مسکونی دست دوم می کنند.در چنین شرایطی معمولا حدود 60 درصد تا 70 درصد از هزینه های اولیه خود را به دست خواهند آورد.

قیمت کانکس مسکونیقیمت کانکس مسکونی

قیمت این نوع کانکس ها براساس امکانات داخل و طراحی داخل آن محاسبه ممکنه بشود . زیرا خود ماکت با یک سری وسایل ساخته شده از آن باید جدا محاسبه شوند . ولی به طور کلی همه ی اینا ها بستگی به امکاناتی که داخل آن قرار می گیرد دارد که هرکدام متفاوت می تواند باشد . یعنی به این منظور که هر شرکتی قیمت جداگانه ای در نظر می گیرد.

خرید کانکس مسکونی

خرید کانکس مسکونی به سازه های پیش ساخته کانکس می گویند. کانکس ها انواع مختلفی دارند که، گاهی برای سکونت موقت و گاهی برای سکونت دائمی کاربرد دارند. در ابتدا برای سکونت و نگهبانی استفاده می شد اما بعد ها کاربرد های دیگری مانند  کانکس فروشگاهی، کانکس مخابراتی، کانکس اداری و… به آن اضافه شد.

کاربرد اصلی کانکس

کانکس ها کاربردهای  فراوانی دارند، ولی اصلی ترین کاربرد آن اسکان موقت یا همان کانکس مسکونی می باشد. کانتینر بعدها کاربرد های دیگر نیز اضافه شد که باعث رشد چشمگیر این صنعت شد. مثلا کانکس های عابر بانک در مکان های مختلف شهر قرار دارند و مردم به راحتی میتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند یا کانکس های فروشگاهی مثل کانکس موادغذایی، کافی شاپ و… که به راحتی میتوان در نقاط مختلف شهر به آن دسترسی پیدا کرد.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

کانکس مسکونی

کانکس آماده و پیش ساخته ای می باشد که برای سکونت استفاده می شود. که میتواند برای سرایداری و نگهبانی یا برای ویلایی بکار رود. کانکس ویلایی مانند خانه دارای اتاق، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … می باشد که در ابعاد مختلف به فروش می رسد.(خرید کانکس مسکونی)

مزایای کانکس مسکونیمزایای کانکس مسکونی

کانکس مسکونی بخاطر زمان ساخت کم، هزینه اقتصادی و قابلیت جابجایی خیلی بهتر از ساخت خانه در باغ می باشد. شما فرض کنید می خواهید باغتان را بفروشید، اگر در باغ از کانکس مسکونی استفاده کردید می توانید آن را جابجا کنید ساختن به روش سنتی با استفاده از مصالح هزینه زیادی برای شما دارد. کانکس مسکونس و ویلایی بصورت آماده می باشد و هزینه های دیگر را از دوش شما برمی دارد.

امکانات کانکس مسکونی

کانکس های مسکونی مانند خانه تمام امکانات نظیر اتاق خواب با کمد دیواری، حمام، سرویس بهداشتی و … را دارا می باشد. این امکانات بستگی به ابعاد کانکس و سلیقه مشتریان میتواند متفاوت باشد. کانکس ویلایی حتی امکاناتی نظیر مخزن آب می باشد.(خرید کانکس مسکونی)

معایب کانکس مسکونی

 • کانکس های مسکونی را حداکثر میتوان تا دوطبقه ساخت.
 • در هنگام جابجایی کانکس، با محدودیت هایی مواجه هستیم.
 • کاهش قیمت پس از استفاده

قیمت کانکس مسکونیقیمت کانکس مسکونی

قیمت کانکس براساس متر مربع تعیین می شود. هرمتر مربع بستگس به شکل سازه و متریال به کار رفته کانکس، قیمت آن متفاوت است. به طور حدودی قیمت کانکس مسکونی به ازای هر متر مربع 2/000/000 تا 2/900/000 متفاوت است. بهتر از برای اطلاع از قیمت ها به سایت ما مراجعه کنید یا با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانیم : کانتینر مسکونی

کانکس مسکونی دست دوم

این کانکس ها  محصولاتی هستند که برای مدت کوتاه یا طولانی کار کرده اند . ولی توصیه ما به شما این است که کانکس دست دوم نگیرید چون بطور کلی سالم ومطمئن نیستند و مقاومت کمتری دارند.(خرید کانکس مسکونی)

مزایای کانکس دست دوم

 • ارزان قیمت بودن نسبت به کانکس نو
 • افت ناچیز قیمت برای فروش آن
 • تحویل سریع وآنی

معایب کانکس دست دوممعایب کانکس دست دوم

 • قابلیت سفارش سازی ندارند.
 • کانکس های مطمئن و سالمی نیستند.
 • نسبت به کانکس نو کارایی خود را از دست داده اند.

هنگام خرید کانکس مسکونی دست دوم چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 1. نباید قیمت برای شما مهم باشد، چون کانکس های دست دوم کارایی خود را از دست داده اند و خریدن آن برای ما سودی ندارد.
 2. هزینه بازسازی وبازسازی کانکس های دست دوم زیاد است.
 3. هنگام خرید کانکس دست دوم به برنده سازنده، کف سازی وعایق و استحکام آن در الویت قرار دهید.

متریال کانکس مسکونی

برای ساخت کانس مواد اولیه و روش های مختلفی وجود دارد. دیواره های خارجی  از ساندویچ پانل، چوب ورق های فولادی یا آلمینیوم تشکیل شده است که با توجه به بودجه خریدار تفاوت دارد.(خرید کانکس مسکونی)

براساس ویژگی هایی که گفتیم می توانیم کانکس مسکونی را خیلی پایین تر از خانه ای که با مصالح ساخته شده خریداری کنیم و هزینه های خود را کاهش دهیم.

 فروش کانکس مسکونی

کانکس مسکونی را می توان به عنوان یکی از ایده آل ترین و البته منحصر به فردترین نوع تولیداتی دانست که این روز ها پا به عرصه وجود گذاشته است. قیمت مناسب، مقاومت عالی، بدنه منحصر به فرد و.. از جمله رایج ترین فاکتورهایی است که سبب شده تا بازار خرید و فروش کانکس مسکونی بسیار پر هیاهو باشد.

اما متاسفانه در این بازار هم سوداگران زیادی وجود دارد که ممکن است افراد کم تجربه را در دام خود گرفتار نمایند. این افراد از عدم آگاهی متقاضیان سوء استفاده می کنند. به همین جهت است که اگر متقاضیان اطلاعات کافی داشته باشند، هرگز در دام چنین افرادی گرفتار نمی شوند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا مروری بر این دسته از تولیدات داشته باشیم و اطلاعات تکمیلی را پیرامون آنها خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. بدون شک این اطلاعات می تواند در پروسه خرید یا فروش کانکس مسکونی به شما کمک کند.

ابعاد و اندازه

 

ابعاد و اندازه

ابعاد و اندازه

ابعاد و اندازه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و البته حیاتی ترین مولفه هایی در نظر گرفت که در پروسه خرید یا  فروش کانکس مسکونی بایستی بدان دقت داشته باشید. این مولفه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت ها می گذارد خرید کانکس مسکونی.

در حقیقت باید عنوان کنیم که قیمت این محصولات براساس مساحت آن ها عنوان می شود. رایج ترین شیوه قیمت گذاری برای کانکس ها مسکونی بر اساس متر مربع می باشد. به همین جهت است که هر اندازه ابعاد آن ها بیشتر باشد، قیمت نهایی هم افزایش پیدا می کند.

در حالت کلی ابعاد هر کانکس در محدوده ای بین 3 الی 200 متر مربع قرار می گیرد. مدل های که ابعاد کوچکتری دارند، عموما حمل و نقل آن ها ساده تر بوده و طرفداران بیشتری هم دارند. اما در عوض قیمت آن ها مقطوع بوده و غالبا به ازای هر متر مربع، امکانات بیشتری در آن ها جای می گیرد. به همین جهت است که قیمتشان کمی بیشتر عنوان می شود. اما مدل های بزرگ تر دارای تخفیف بیشتری هستند. اما در عوض قابلیت حمل و نقل بسیار محدودی دارند. این دو مولفه خود می تواند بر روی خرید یا  فروش کانکس مسکونی تاثیر بگذارد.

امکانات موجود

همانگونه که اشاره کردیم، کانکس های مسکونی قرار است جایگزین خانه های سنتی شوند . به همین جهت است که باید امکانات لازم برای سکونت را در خود داشته باشند. این امکانات متناسب با نوع تولید کننده و البته مدل کانتینر متغیر خواهد بود. برای مثال برخی از تولید کننده ها، امکانات بیشتری را درون آن ها تعبیه می کنند. حال اینکه برخی دیگر صرفا به مقدار اندکی بسنده می کنند.

بدیهی است که تعداد امکانات می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت ها بگذارد. برای مثال برخی از مدل ها علاوه بر سیستم های سرمایش و گرمایش، دارای امکانات دیگری نظیر هود، سینک ظرفشویی، کمد لباس و…. هستند. مشخص است که چنین مدل هایی دارای قیمت های بیشتری هستند. لذا اگر قصد خرید یا  فروش کانکس مسکونی را دارید، بایستی حتما این موارد را لحاظ فرمایید.

متریال های به کار رفته

 

متریال های به کار رفته

متریال های به کار رفته

متریال های به کار رفته از دیگر مواردی است که می تواند بر روی فرایند خرید یا فروش کانکس مسکونی موثر باشد. در حقیقت برای ساخت و تولید کانکس های مسکونی از مواد و متریال های مختلفی نظیر فلز، چوب، پی وی سی و… استفاده می شود . هر یک از این متریال ها دارای ویژگی های مختص به خود هستند. برای مثال مدل های فلزی دارای مقاومت بالا اما تغییرات دمایی بیشتری هستند.

در مقابل کمد های چوبی وزن کمتر اما دوام بالاتری در برابر تغییرات دمایی دارند. ترکیب کلی این موارد در کنار همدیگر سبب شده تا متریال به عنوان یک مولفه مهم بر روی قیمت تلقی شود. در این زمینه عموما مدل های فلزی دارای قیمت های بیشتری هستند. لذا باید در پروسه فروش کانکس مسکونی، قیمت های بسیار بیشتری را برای آن ها لحاظ نمایید کانکس پیش ساخته.

داشتن ضمانت نامه

 

داشتن ضمانت نامه

داشتن ضمانت نامه

اغلب تولید کنندگان برای محصولات خود گارانتی و ضمانت نامه های چندین ساله عرضه می کنند . داشتن این ضمانت نامه ها می تواند آسودگی خاطر بالایی را به مشتریان دهد. به همین جهت است که اغلب متقاضیان در زمان خرید یا فروش کانکس مسکونی به سراغ مدل هایی می روند که گارانتی و ضمانت نامه چندین ساله داشته باشند.

گروه کانتین وان جزو معتبرترین تولید کنندگانی است که محصولات خود را با گارانتی های معتبر چندین ساله ارائه می دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Sale of residential conex

b2n

yun

Rate this post