تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس از نوع خدماتی است که هر تولید کننده ای باید بتواند آن را ارئه کند. هر خریدار بعد از گذشت 5 تا 10 سال از سازه خود حتما نیاز به تعمیر دارد. اما در بعضی از موارد دیده شده است که این سازه ها نیازمند تغییرات هستند به جای تعمیرات.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که در صورت رعایت تمام استاندارد ها در استفاده از سازه های مختلف نیاز به تعمیر ممکن است دیر تر اتفاق بیفتند. با این روش و رعایت اصولی می توانید عمر سازه های خود را افزایش دهید.

برای مثال ایجاد یک درب و یا اضافه کردن یک پنجره و یا حتی قرار دادن سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه. به طور کلی تعمیرات کانکس شامل چند مورد کلی می شود. (کانتینر)

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

تعمیرات بدنه خارجی کانکس

یکی از مراحل تعمیرات در کانکس ها ، تعمیر بدنه خارجی آن ها است. باز سازی و تعمیر قسمت خارجی این نوع سازه ها بیشتر در نوع سازه کارگاهی اتفاق می افتد. به دلیل این که با توجه به نوع کاربری و برخورد ماشین آلات و جا به جایی های زیاد باعث ایجاد خرابی در بدنه خارجی آن می شود.

در این شرایط باید کانکس به صورت حضوری توسط کارشناس بازدید شود. این بازدید تعیین می کند که آیا ورقه های آن نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. اگر این ورقه ها قابلیت تعمیر را داشته باشند، با انجام عملیا صافکاری در محل تعمیر انجام می شود.

بعد از صافکاری نوبت به نقاشی و یا رنگ آمیزی می رسد. برای آن که سازه مانند روز اول شود یک رنگ آمیزی حرفه ای روی آن انجام می شود.  البته در مورادی هم دیده شده که در بدنه خارجی این نوع سازه ها از چوب استفاده شده است. در این شرایط قسمت آسیب دیده تعویض می شود. (کانکس پیش ساخته)

در این نوع سازه ها به دلیل این که ظاهر دارای اهمیت بسیاری است. در صورت خرابی در بدنه خارجی ترمیم آن نیز کمی دشوار خواهد شد. اما با توجه به این موضوع که این سازه ها در محیط های کارگاهی استفاده نمی شوند و در فضای شهری قرار دارند امکان وجود ای خرابی ها بسیار کم است.

تعمیرات نمای داخلی کانکستعمیرات نمای داخلی کانکس

تعمیرات نمای داخلی کانکس در محل نیاز مند کارشناسی های حرفه ای است. ایتدا باید آسیب شناسی شود. بعد از آسیب شناسی باید علت تجریب رفع شود و بعد تعمیرات لازم انجام شود.

ایجاد خرابی در نمای داخلی کانکس ها دو علت می تواند داشته باشد. یکی از بین رفتن دیوار های داخلی و دیگری آتش سوزی در داخل کانکس است. (انواع کانکس)

  1. از بین رفتن دیوار های داخلی: این خرابی بر اثر رطوبت ایجاد شده اتفاق می افتد. در سازه هایی که دارای دیوار پوش های ام دی اف هستند بیشتر دیده می شود. ابتدا باید محل نشت آب را پیدا کرد. ب طور معمول این نشتی در سقف اتاف افتاده است.

باید با کمک گرفتن از ایزوگام و یا چسب های مخصوص آب بندی نشت آب را متوقف کرد. بعد از برطرف شدن مشکل می توان نسبت به تعویض و یا تعمیر دیورا پوش ها اقدام کرد.

  1. آتش سوزی در داخل کانکس: در هنگام آتش سوزی اتفاقی که در داخل کانس میفتد به احتمال زیاد از بین رفتن عایق های جداره ها است. در این شرایط باید دیواره های سوخته مجدد عایق بندی شوند. بعد از عایق بندی مجدد می توان دیوار پوش را دوباره نصب کرد.

در صورتی که فقط بخشی از این دیواره ها آسیب دیده باشد، فقط قسمت آسیب دیده ترمیم می شود. باید در نظر داشته باشید که فقط این نوع تعمیرات است که نیاز به حضور تیم فنی دارد.

تعمیرات در سیستم برق کانکستعمیرات در سیستم برق کانکس

تعمیر و یا تغییر در سیستم برق کشی بخشی از تعمیرات مهم در یک سازه می باشد. اگر سازه شما دچار آتش سوزی شده باشد ، صد در صد خرابی در قسمت سیم کشی اتفاق می افتد. در این شرایط باید سیم شکی به طور کلی عوض شود.

گاهی هم ممکن است فقط برای ارتفاع سیستم ، نیاز به سیم کشی مجدد باشد. برای مثال گاهی ممکن است نیاز باشد تا دستگاه های ذخیره برق و یا دستگاه هایی با توان بالا در سازه قرار دهید. در این شرایط برای ارتقاع سیستم باید سیستم برق کشی نیز تقویت شود. (کانکس آماده)

تعمیرات جزیی نیز ممکن است رخ دهد. برای مثال نصب یک پریز و یا کلید در حاهای مختلف سازه. باید در نظر داشته باشید که برخی از این تعمیرات را می توانید با کمک گرفتن از یک تعمیرکار معمولی انجام دهید.

اما اگر تغیرات و یا تعمیرات بسیار کلی است می توانید از تیم فنی پشتیبان سازه کمک بگیرید. این چنین تعمیرات در محل انجام می شود. به دلیل اینکه هم بسیار مقرون به صرفه است و هم به دلیل جا به جایی آسیب دیگری به سازه وارد نمی شود.

این دسته از تعمیرات وقت زیادی نمیگیرد و در اکثر مواقع در کمتر از یک روز تعمیرات انجام می شود.

تعمیرات در درب و پنجره کانکس

تعمیرات در درب و پنجره معمولا به ندرت اتفاق میفتد. اما در شرایطی هم میتوانند دچار خرابی و آسیب شوند. مثلا در هنگام باد های شدید و طوفان های خطرناک ممکن است درب ها و پنجره های شما دچار خرابی و یا شکستگی شوند.

در غیر این صورت این خرابی ها ممکن است در یراق آلات صورت گیرد. یعنی ممکن است در صورت بد بازو بسته کردن درب ها دستگیره ها دچار آسیب شوند. در این شرایط تعویض و یا تعمیر آن ها به راحتی انجام می شود.

فقط کافی است از فروشگاه های موجود ابزار مورد نیاز را خریداری کنید. میتوانید خودتان این تعمیرات را انجام دهید، یا از یک تعمیرکار محلی استفاده کنید. دیگر نیاز به کمک گرفتن از تیم فنی نیست. (کانکس اداری)

تعمیرات در کفپوش کانکس هاتعمیرات در کفپوش کانکس ها

اگر سازه شما دارای کفپوش ضد آب باشد، در صد خرابی در آن بسیار پایین است. به دلیل اینکه مانند دیگر کفپوش ها در اثر برخورد آب و رطوبت دچار مشکل نمی شود.

اما اگر از نوع نئوپان و یا ام دی اف باشد، احتمال این که ددر مدت طولانی از بین برود بسیار زیاد است. برای تعمیر و یا تعویض کفپوش های خود نیازمند کمک گرفتن از یک تیم فنی حرفه ای هستید.

خرابی در کفپوش ها علاوه بر رطوبت ممکن است در اثر رفت و آمده زیاد نیز اتفاق بیفتد. اما مورد دوم بسیار کمتر دیده شده است. به گونه ای که سازه هایی که ربای کاربری های مسکونی از آن ها استفاده می شود ، تا حدود 15 سال بدون خرابی و رنگ پریدگی به کار خود ادامه می دهند.

کفپوش های سرامیکی نیز وجود دارد که ممکن از بر اثر جا به جایی دچار شکستگی شوند. یا می توانند از جای خود خارج شوند. در این صورت ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند.

جمع بندی نهایی

می توانید با رعایت تمام استاندارد ها در استفاده از کانکس های خود عمر مفید این سازه ها را افزایش دهید. بهتر است در زمان خرید با تولید کنندگانی معامله کنید که دارای تیم فنی پشتیبانی باشند.

در این صورت اگر نیاز به تعمیر های کلی داشتید می توانید به راحتی از این پشتیبانی استفاده کنید. به طور معمول سازه ها بین 10 تا 15 سال عمر مفید دارند.

در صورت بروز خرابی می توانید با تعمیرات اساسی عمر سازه خود را افزایش دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیرات کانکس با ما همراه باشید.

Rate this post