خرید کانتینر

خرید هر کالایی نیازمند داشتن اطلاعاتی ابتدایی از آن کالاست ، خرید کانتینر نیز از این مساله مستثنی نیست .

بارگنج (cantiner)  یک جعبه بزرگ فلزی به شکل مکعب مستطیل است. و از استانداردهای مشخص جهانی پیروی میکند .

کانتینر را میتوان یکی از مهم ترین ابزارهای حمل و نقل جهان امروز دانست . (کانکس)در واقع ابداع کانتینر انقلابی در صنعت حمل و نقل به وجود آورد .

حمل و نقل کالا و بار با استفاده از کانتینر سرعت و امنیت بسیار بالایی دارد . این حمل و نقل در مسیرهای دریایی ، زمینی و حتی هوایی نیز انجام میشود .

با وجودی که کانتینر از طریق کامیون ، کامیونت ، قطار ، هواپیما و … نیز انتقال پیدا میکند. اما انتقال دریایی و به وسیله کشتی رواج بیشتری دارد .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

نکات قابل توجه در خرید کانتینرنکات قابل توجه در خرید کانتینر

توجه داشته باشید مشورت با افراد خبره و کمک گرفتن از کارشناسان این حوزه پیش از خرید کانتینر میتواند کمک بزرگی به شما کند .

ابتدا بهتر است بدانید که قصد دارید از کانتینر برای چه منظوری استفاده نمایید . اگر قصد استفاده از کانتینر نو برای دپو و یا انتقال محصولاتتان را دارید لازم است به مواردی که در ادامه به آن اشاره میشود توجه نمایید .

کانتینرها در ابعاد متفاوتی ساخته میشود اما متداول ترین اندازه های کانتینر 20 فوت و 40 فوت است . این ابعاد اندازه های استاندارد جهانی هستند تا در روند انتقالات بین المللی مشکلی به وجود نیاید .

شما باید بدانید به چند کانتینر و در چه ابعادی نیاز دارید . کانتینر 40 فوت به دلیل ظرفیت بالایی که دارد در اکثر موارد انتخابی مناسب است .

علاوه براین ، کالایی که قرار است جابه جا بشود نیز اهمیت بالایی در انتخاب نوع کانتینر دارد . (انواع کانتینر)

کانتینرها با توجه به کاربردشان نیز انواع متفاوتی دارند که از هر کدام برای انتقال یک کالای مخصوص استفاده میشود .

در ادامه به معرفی چند مدل از انواع کانتینر میپردازیم . البته کاربرد کانتینرها تا اندازه زیادی از نامشان پیداست .

کانتینر یخچالی :

کالاهایی که نیاز به فریزر و دمای پایین دارند با استفاده از  این کانتینر منتقل میشوند .

کانتینر حرارتی :

دما در این کانتینر قابل تنظیم است و از آن برای انتقال کالاهایی استفده میشود که نیاز به گرما و حرارت دارند .

کانتینر تهویه دار :

از این مدل برای انتقال محصولاتی استفاده میشود که نیاز به تهویه و هوای آزاد دارند ، مثل قهوه .

کانتینر عایق دار :

این کانتینر کاملا عایق است تا میزان رطوبت و تبادل گرمایی با محیط را به پایین ترین حد برساند .

کانتینر رو باز :

همانطور که از این نام پیداست کانتینر رو باز مسقف نیست و قسمت بالایی آن باز است .

کانتینر حمل فله :

برای انتقال کالاهایی که نیاز به بسته بندی ندارند یا بسته بندی نشده اند. مثل انواع حبوبا ت از این کانتینر استفاده میشود .

کانتینر تانکری :

برای حمل و نقل مایعات از این کانتینر استفاده میشود که در واقع یک تانکر بزرگ است (اگر مایعات خطرناک و یا قابل اشتعال باشند. باید از نوع خاصی از کانتینر تانکری استفاده نمود تا از اتفاقات ناگوار جلوگیری به عمل آید )

توجه کنید که انتخاب کانتینر مناسب با کالا اولین و مهمترین قدم در سالم رسیدن محموله به مقصد است .

خرید کانتینر دست دومخرید کانتینر دست دوم

شاید از خودتان بپرسید که خرید کانتینر دست دوم به چه دلیلی انجام میشود . کانتینر دست دوم نسبت به کاتنینر نو قیمت پایین تری دارد و این یکی از دلایلی است که انتخاب بسیاری از افراد این کانتینر است . (کانکس اداری)

دست دوم بودن کانتینر الزاما به معنی خارج از رده بودن آن نیست . امکان دارد از کانتینر دست دوم نیز بتوان تا چند سال در صنعت حمل و نقل و برای جابه جایی کالا استفاده نمود .

در ایران کانتینرها دارای یک برگ سبز هستند که در حکم معاینه فنی آن هاست. و با استفاده از آن اجازه تردد میابند با اتمام مدت زمان این برگ سبز در صورت عدم تمدید دوباره کانتینر دیگر در صنعت حمل و نقل قابل استفاده نیست .

این قابل استفاده نبودن به معنی خراب بودن کانتینر نیست . به همین دلیل و با توجه به سلامت فیزیکی بدنه کانتینر میتوان از آن برای کارهای دیگری استفاده نمود .

برای مثال میتوان از کانتینر به عنوان انبار استفاده کرد و اجناس و کالاها را از ربوده شدن ، خیس شدن و رطوبت گرفتن ، گرد و خاک گرفتن ، در معرض نور آفتاب ماندن و مواردی از این دست در امان نگاه داشت .

به علاوه در موارد دیگر میتوان با تغییر کاربری کانتینر دست دوم را به یک سکونت گاه عالی بدل کرد . این سکونت گاه میتواند از نوع دائم یا موقت باشد .

انواع کانتینر دست دومانواع کانتینر دست دوم

کانتینر ویلایی ، کانتینر فروشگاهی ، کانتینر اداری و… مثال هایی از این تغییر کاربری هستند .

تغییر کاربری کانتینر سازه را به یک سازه پیش ساخته مثل کانکس بدل میکند با این تفاوت که کانکس از ابتدا به این منظور ساخته شده است اما کانتینر را باید با ایجاد تغییرات برای این کار مناسب نمود .

این کار باید به دست افرادی که در این حوزه تبحر و تخصص لازم را دارند انجام شود . از کانتینر ویلایی میتوان برای اقامت موقت یا دائم در محیط های جنگلی ، کوهستانی ، ساحلی و … استفاده نمود . (خرید کانتینر)

البته در هر محیطی باید کانتینر ویژگی های خاص خود را دارا باشد . و در واقع با اقلیمی که در آن قرار میگیرد متناسب باشد .

مسلم است شرایط سازه ای که در محیط های مرطوب قرار میگیرد. با سازه ای که در مناطق بیابانی قرار میگیرد باید متفاوت باشد . (کانتینر معدن)

در خرید کانتینر دست دوم باید توجه داشت که سازه به هیچ عنوان دارای ضرب خوردگی ، پوسیدگی و مواردی از این دست نباشد تا خریدی اطمینان بخش حاصل شود .

البته امکان این که کانتینر به دلیل بروز صدمات به یک کالای دست دوم بدل شده باشد. نیز وجود دارد اما شما باید دقت کنید که این آسیب ها به خوبی برطرف شده باشند و خللی در روند استفاده شما از کانتینر به وجود نیاید .

Buy a container

Rate this post