کانتینر رستوران

کانتینر رستوران یکی از سازه های پیش ساخته برای راه اندازی یک کسب و کار است . قصد داریم در این مطلب مختصرا به بررسی کانتینر رستوران و نحوه ساخت آن بپردازیم . با ما در ادامه همراه باشید .

کانتینر رستوران یک سازه کانتینری است ، سازه کانتینری یعنی ماده اولیه کانتینر رستوران کانتینر است . کانتینر یک ابزار مهم در حمل و نقل است ، از این سازه برای جابه جایی کالا در مسیرهای بسیار طولانی استفاده میشود . (کانکس) با استفاده از کانتینر امکان جا به جایی کالا به وسیله کشتی ، هواپیما ، کامیون و قطار وجود دارد .

کانتینرها دارای ابعاد استاندارد جهانی هستند ، این ابعاد از 10 تا 40 فوت است . با وجودی که کانتینرها ابتدا به منظور حمل و نقل و جابه جایی محصولات استفاده میشوند اما با از رده خارج شدن کاربردهای دیگری پیدا میکنند . از رده خارج شدن به معنی پایان یافتن مدت اعتبار برگ سبز آن است ، برگ سبز در واقع معاینه فنی و حکم استفاده از کانتینر در حمل و نقل است .

توجه داشته باشید که از رده خارج شدن الزاما به معنی خرابی و یا پوسیدگی کانتینر نیست . با پایان مدت اعتبار برگ سبز کانتینر را برای استفاده به عنوان متریال اولیه ساخت سازه های متفاوت به کار میبرند .

یکی از این سازه ها کانتینر رستوران است .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

تغییر کاربری کانتینر به کانتینر رستورانتغییر کاربری کانتینر به کانتینر رستوران

با وجودی که دیواره های مستحکم کانتینر یک گام مهم در رسیدن به یک سازه را برداشته است اما کانتینر برای منتقل نمودن کالا طراحی شده است .

اگر قرار باشد کانتینر برای استقرار انسان هرچند به صورت موقت آماده شود باید در آن تغییراتی صورت داد .

در ابتدا باید بدانید قرار است کانتینر رستوران چه ابعادی داشته و گنجایش پذیرایی از چند نفر را به صورت همزمان داشته باشد .

سپس طرح پیشنهادی خود را به یک شرکت ، که در حوزه تغییر کاربری کانتینر فعال است ارائه نمایید .

کانتینر سازان طرح شما را به یک نقشه تبدیل میکنند و این یک راهنما برای انجام بقیه کارهاست ، میتوان تهیه نقشه مناسب را یکی از مهم ترین مراحل در ساخت یک کانتینر رستوران دانست به همین دلیل مهم است که این کار به افرادی خبره سپرده شود .

در مرحله بعد باید کانتینر را به ابعاد در نظر گرفته شده نقشه رساند و سپس مطابق با نقشه قسمت های مربوط به پنجره و در را در آن برش داد .

بیشتر بخوانیم : انواع کانتینر

عایق سازی کانتینر رستوران

یکی از مراحل مهم در تبدیل کانتینر به کانتینر رستوران عایق سازی کانتینر است . کانتینر از ورق گالوانیزه ساخته شده است و به همین دلیل اگر سازه به درستی عایق سازی نشود رسانای خوبی برای گرما خواهد بود . این امر سبب میشود تا کانتینر نتواند دمای مناسبی برای حضور انسان در داخل آن داشته باشد .

اگر عایق سازی به درستی انجام نشود ، دمای کانتینر در زمستان به شدت پایین می آید و در فصل های گرم بسیار زیاد میشود . این مساله میتواند در موقعیت های جغرافیایی خیلی گرم و یا خیلی سرد بسیار آزار دهنده باشد . در مراحل بعدی زیر ساخت های لازم برای یک رستوران تعبیه میشود ، این زیرساخت ها شامل سیم کشی برق ، لوله کشی آب ، لوله کشی گاز و تعبیه یک چاه برای تخلیه پس آب و فاضلاب است .

در قسمت های برش داده شده مربوط به در و پنجره ها باید در و پنجره ای که در نظر گرفته اید قرار داده شود . میتوانید از پنجره دوجداره نیز استفاده کنید . کانتینر رستوران برای سرو غذا مورد استفاده قرار میگیرد به همین دلیل تمیز بودن محیط اهمیت زیادی دارد . به منظور نظافت کانتینر و قابل شستشو بودن آن بهتر است جنس کف کانتینر از سرامیک باشد . (کانتینر مدیریتی)

تمام مراحل آماده سازی کانتینر مطابق با درخواست شما و هزینه ای که در نظر دارید انجام خواهد پذیرفت .

کانتینر رستوران در چه محل هایی قابل استفاده است ؟کانتینر رستوران در چه محل هایی قابل استفاده است ؟

میتوان گفت کانتینر به دلیل مزایای زیادی که دارد در هر محیطی قابل استفاده است. و انتخاب بسیاری در شروع و راه اندازی یک کسب و کار است . کانتینر غذاخوری ، کانتینر فست فود ، کانتینر کافی شاپ از زیر مجموعه های کانتینر رستوران هستند .

در جاده های بین شهری که فاصله زیادی با هم دارند . قرار گیری یک کانتینر رستوران برای سرو کردن غذا بسیار مفید واقع میشود . به صورت کلی تر انتخاب کانتینر رستوران به جای سازه های سنتی در محیط هایی که امکان ساخت سازه را ندارند و دسترسی به رستوران در محیط آن ها سخت است یک انتخاب هوشمندانه است .

این محیط ها شامل پادگان ها ، کارخانجات ، دانشگاه ها و … هستند . اماکن یاد شده بیشتر در خارج از شهر ساخته میشوند و به همین دلیل فاصله زیادی با رستوران دارند با این حال بسیاری افراد ساعات زیادی را در این اماکن طی میکنند .

این امر سبب شده است تا کانتینر رستوران یک انتخاب مناسب برای قراگیری در این مکان ها باشد . (کانکس ویلایی)

مزایای استفاده از کانتینر رستورانمزایای استفاده از کانتینر رستوران

محبوبیت سازه های پیش ساخته دلایل زیادی دارد یکی از این دلایل قابلیت جابه جایی آن است . این سازه را میتوان در صورت نیاز جا به جا نمود و به محل مورد نظر منتقل نمود . علاوه بر این کانتینر رستوران باعث میشود تا بتوان در هزینه های مربوط به راه اندازی یک رستوران صرفه جویی زیادی کرد .

کانتینر ابتدا برای منتقل نمودن کالاها در فاصله های بسیار زیاد استفاده میشود . برای تامین امنیت کالاها درون آن باید کانتینر استحکام بالایی داشته باشد . به همین دلیل کانتینر را میتوان یکی از مستحکم ترین سازه ها دانست . استحکام کانتینر تا جایی است که حتی در برابر زلزله و سیل نیز مقاوم است .

یکی دیگر از مزایای کانتینر رستوران هنگامی مشخص میشود که قصد استفاده از امکانات زمینی که سازه در آن واقع شده است را داشته باشید . در این صورت میتوان بدون تخریب بنا و تنها با جابه جایی سازه به امکانات آن به طور کامل دست یافت .

کانتینر ها قابلیت تعبیه امکاناتی مثل سیم کشی برق ، لوله کشی آب و… را دارند این مساله باعث میشود تا در آشپزخانه کانتینر مشکلی وجود نداشته باشد . بسته به سلیقه شما و هزینه ای که در نظر گرفته اید کانتینر رستوران میتواند سرویس بهداشتی هم داشته باشد . این مساله را میتوان یک مورد نسبتا ضروری برای کانتینر رستوران دانست .

علاوه بر این اگر قصد در نظر گرفتن اتاقی برای مدیریت و یا نمازخانه دارید نیز میتوانید آن را در کانتینر رستوران تعبیه نمایید .

نکات قابل توجه در استفاده از کانتینر رستوراننکات قابل توجه در استفاده از کانتینر رستوران

در استفاده از کانتینر رستوران باید مشخص شود ، محیطی که کانتینر در آن قرار میگیرد دارای چه شرایطی است . سازه در هر آب و هوایی باید امکانات ویژه ای داشته باشد و متفاوت ساخته شود . با وجودی که کانتینر سایز استانداردی دارد اما میتوان با ترکیب دو یا چند کانتینر به فضای بزرگتری دست یافت . (کانکس دوبلکس)

کانتینرها را میتوان با برش دیواره های طولی و جوش دادن آن ها به همدیگر چند قلو کرد . همچنین میتوان دو کانتینر را روی هم قرار داد و به یک سازه دوبلکس دست یافت .  در کانتینر دوبلکس ارتباط میان طبقات از طریق پله های عمودی از بیرون و یا داخل کانتینر برقرار میگردد .

البته اگر قصد استفاده از کانتینر رستوران دوبلکس را دارید باید آن را با استفاده از صفحه ستون به زمین متصل کنید. تا در برابر طوفان و بادهای شدید مشکلی برای آن به وجود نیاید . از آن جایی که نمای بیرونی و دیزاین داخلی کانتینر یکی از نکات مهم در استفاده از کانتینر رستوران است ، باید تمرکز ویژه ای روی این موضوع داشت .

متریال داخلی کانتینر رستوران

شاید فکر کنید به دلیل متریال کانتینر نمیتوان روی آن مانور زیادی داد. اما امروزه کانتینرها هم میتوانند به سازه ای بسیار جذاب و چشم نواز بدل گردند . اولین چیزی که باعث میشود تا مشتری جذب رستوران شود نمای بیرونی آن است به همین دلیل مهم است تا با خلاقیت و مشورت با افراد خبره نمای بیرونی سازه را جذاب کرد .

جذب مشتری به دلیل این که افزایش درآمد را در پی خواهد داشت بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه ویژه ای گردد . بهتر است محل قرار گیری کانتینر آفتاب گیر باشد و رستوران نور خوبی داشته باشد . این مساله نیز در جذب مشتری تاثیرگذار است. (کانکس فروشگاهی)

توجه داشته باشید محیطی که در نظر گرفته اید امکان حمل سازه را داشته باشد. تا در روند انتقال سازه مشکلی به وجود نیاید . اگر کانتینر رستوران شما در محیط باز قرار گرفته است و در قسمت بیرونی آن این امکان وجود دارد بهتر است در آن میز و صندلی قرار دهید تا افراد بتوانند غذا را در محیط آزاد نیز میل کنند .

چینش صندلی در قسمت داخلی کانتینر نیز باید به گونه ای باشد. که امکان سرویس دهی و پذیرایی از مشتریان به سادگی وجود داشته باشد .

Rate this post