کانتینر مدیریتی

کانتینر مدیریتی همان طور که از اسم آن پیدا است بیشتر در ادارات کاربرد دارد.در برخی از کارخانه ها و یا ساختمان های در حال ساخت که امکان ساخت اتاقکی برای مدیریت نیست استفاده از کانتینر مدیریتی یکی از بهترین گزینه ها است.

اما دیده شده است در برخی از موارد به علت کمبود فضای اداری و یا نیاز داشتن به یک فضای مجزا از این نوع سازه ها استفاده می کنند. برای شناخت بهتر باید ویژگی ها و شرایط این نوع سازه ها را بشناسید.

وقتی سر یک پروژه ساختمانی و یا یک پروژه کارگاهی حاضر می شوید. به طور حتم تعداد زیادی کانتینر مشاهده می کنید که با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. (کانکس) مانند بخش هایی برای گهبانی، سرویس بهداشتی، اسکان کارگری ، مدیریتی و اداری.

در هر پروژه ای از کانیتنر های مدیریتی برای استقرار مدیر و مسئول آن استفاده می شود. با نمایی بسیار زیبا طراحی می شوند. می توانند دارای نمای داخلی بسیار لوکسی باشند. همچنین مجهز به امکاناتی مانند : آبدارخانه، سرویس بهداشتی ، فضایی پیش ساخته برای انتظار و یک بخش مجزا برای منشی است.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

انواع کانتینر مدیریتیانواع کانتینر مدیریتی

با توجه به این که از این سازه ها در چه زمینه ای بخواهیم استفاده کنیم دارای کارایی و انواع مختلفی هستند. به عنوان مثال سازه ای که در یک کارگاه عمرانی به عنوان دفتر مدیریتی استفاده می شود در مقایسه با سازه واقع شده در یک شرکت تولیدی تفاوت هایی دارد. با توجه به تمام این شرایط اغین سازه ها به دسته های زیر تقسیم می شوند. خریداران می توانند با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

 • کانتینر لوکس
 • کانتینر کلبه ای
 • کانتینر شیشه ای
 • کانتینر مدیریت کارگاهی
 • (کانتینر فروشگاهی)

ساخت کانتینر مدیریتی

نوع کاربری و شرایط استفاده از آن در ساخت این نوع کانتینر ها اهمیت زیادی دارد. برای این که بتوان از این سازه ها به عنوان یک دفتر کار و یا مرکز یک مجموعه استفاده کرد باید تمام نکات استاندارد در ساخت آن ها رعایت شود. علت این موضوع این است که در واقع این نوع کانیتنر ها برای مراجعه مهمانان و مدیران ارشد استفاده می شود.

کانتینر های مدیریتی باید دارای فضایی برای قرار دادن میز منشی باشند و همچنین دارا بئدن فضایی به عنوان اتاق انتظار برای مراجعه کنندگان الزامی است. حتی اگر کانتینر در ابعاد بزرگ باشد می توان اتاقی مجزا برای برقرای جلسات در آن تعبیه کرد.

می توان به راحتی در این سازه ها جلسات مهم با پرسنل و مدیران بالا دستی را برگذار کرد. بسیار مناسب برای پذیرایی از مراجعین و مهمانان است. میتوان در آن ها آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز ساخت. (کانتینر مدیریتی)

در ساخت این نوع سازه ها بهتر است از سقف های بلند استفاده کنید. این موضوع باعث می شود تا حس اداری فضا بهتر درک شود. اگر به این مووضع توجه کنید هنگام برگذاری جلسات و عبور مرور ها فضای سنگین شما را آزار نمی دهد.

در این نوع سازه ها بهتر است در قسمت کف از سرامیک های رنگ روشن استفاده شود به دلیل این که نظافت آن ها راحت تر است و هنگام رفت و آمد باعث ایجاد لرزه نمی شوند. همچنین بسیار بهتر است تا دیواره های داخلی دارای رنگ روشنی باشند و پرده ها کمی از دیواره ها تیره تر. (کانکس دو طبقه)

نمای خارجی این سازه ها باید به گونه ای باشد که بشود از دور کانتینر مدیریتی را تشخیص داد. همچنین باید از نظر طراحی و مصالح استفاده شده با کانتینر های مجاور متفاوت باشد.

موارد استفاده از کانتینر مدیریتیموارد استفاده از کانتینر مدیریتی

 1. استفاده در پروژه های ساختمانی
 2. استفاده در پروژه های دولتی و سازمانی
 3. استفاده از کانتینر های مدیریتی در کارگاه های آموزشی
 4. استفاده از کانتینر های مدیریتی در کارگاه های کوچک و بزرگ
 5. استفاده از این سازه ها در برخی از کارخانه ها

محل قرار گیری کانتینر مدیریتی

محل قرارگیری این سازه ها باید به گونه ای باشد که خود رو بتواند تا نزدیکی سازه رفت و آمد کند. علت این موضوع این است که مهمانان و افراد مهم نیاز به رفت و آمد زیاد نداشته باشند. باید این امکان فراهم باشد تا در صورت نیاز راننده در کمترین فرصت خود را به جلوی درب برساند.

بیشتر بخوانیم : کانکس دوبلکس

مزایای استفاده از کانتینر مدیریتیمزایای استفاده از کانتینر

استفاده از این نوع سازه ها دارای مزایای مختلفی است. ما در این مقاله تعدادی از آن ها را شرح می دهیم. برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این نوع سازه ها مقاومت آن ها در برابر زلزله است. این نوع سازه ها به دلیل اینکه از بهترین مصالح اولیه تولید می شوند دارای مقاومت زیادی هستند. در هنگام زلزله امکان خرابی در آن ها بسیار پایین است. اما اگر خرابی هم اتفاق بیفتد به دلیل سبک بودن مصالح خطرات جانی کسی را تهدید نمی کند.

قابلیت حمل و نقل و جا به جایی نیز یکی دیگر از مزیت های این کانتینر ها است. اما باید در نظر داشته باشید که سازه های دو طبقه و دوبلکس از این مزیت محروم هستند. به دلیل افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله و طوفان های شدید سازه های دو طبقه باید به فوندانسیون متصل شوند.

این عمل باعث می شو د تا سازه در هنگام زلزله و طوفان های شدید با آن ها همسو نشود. (کانتینر مدیریتی)

صرفه جویی در زمان و هزینه نیز یکی دیگر از قابلیت های مهم این نوع سازه ها است. در این نوع سازه ها سرعت ساخت و ساز بسیار بالا است. به طوری که اگر بخواهید از یک کانتینر آماده استفاده کنید می توانید به راحتی آن را در کمتر از یک روز انتقال دهید.حتی اگر بخواهید سازه ها مطابق با طراحی و امکانات مورد نظر خود بسازید در کمتر از 3 ماه این اتفاق می افتد.

ویژگی دیگری که این نوع سازه ها را بسیار محبوب کرده است، قابلیت فروش به صورت دست دوم است. در مورد این گزینه در قسمتی از مقاله توضیح داده ایم. (کانکس مدیریتی)

طبقه بندی کلی کانتینر از لحاظ کاربری طبقه بندی کلی کانتینر از لحاظ کاربری

 1. کانتینر کالای خشک Normal Container
 2. کانتینر یخچالی Reefer Container
 3. کانتینر پهلو باز Open Side Container
 4. کانتینر روباز Open Top Container
 5. کانتینر عایق بندی شده Insulate Container
 6. کانتینر تهویه دار Ventilated Container
 7. کانتینر حرارتی Heated Container
 8. کانتینر مخزن دار Tank Container
 9. کانتینر تاشو Flatrack Container
 10. کانتینر مسطح Platform Container

طرح و نمای کانیتنر مدیریتی

نمای خارجی این نوع سازه ها بیشتر از نمای کانپوزیت بوده است. انعطاف پذیری بالایی دارند. همچنین در این سازه ها برای جذابیت و زیبایی از رنگ ها و طح های زیبایی استفاده می شود.

اما نمای داخلی این سازه ها براساس سلیقه طراحی می شود و در صورت نیاز می توانید از پارتیشن بندی نیز استفاده کنید.

مزیت های استفاده از کانتینر مدیریتیمزیت های استفاده از کانتینر مدیریتی

 • هزینه پایین در ساخت نسبت به سازه های بتی و فلزی بزرگ
 • سرعت در ساخت
 • قابلیت جابجایی
 • حمل و نقی سریع
 • مقاوم در برای رطوبت
 • دارای عایق صدا , گرما و سرما
 • دارای سیستم تهویه بسیار عالی
 • استفاده از تاسیسات برتر ایرانی و خارجی
 • طراحی داخلی بسیار لوکس
 • نمای خارجی شیک و جذاب
Rate this post