کانتینر پلیس

کانتینر پلیس یا همان کانکس نیروی انتظامی جزو دسته بناهای از قبل تهیه شده و آماده میباشد. طوری که در راستای ساخت آن، به صورت همزمان هم از هنر معماری و هم از تکنولوژی به روز استفاده میشود.

همانطور که میبینید پلیس و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی  برای استقرار و پخش نیروهای خود در سطح شهر از این سازه استفاده میکند.

به عنوان مثال پلیس قصد دارد طی عملیاتی قصد دارد تا بتواند به محل ها و مناطق خاصی از شهر، تسلط و دسترسی کافی را داشته باشد و به سرعت امنیت منطقه را تامین کند، یا به شکایات مردمی رسیدگی کند،

اما از آنجایی که ساخت یک ساختمان کلانتری بسیار زمان بر و پر هزینه است، اقدام به سفارش یا تهیه کانتینر پلیس میکند.

کانتینرهایی که هم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه هستند، هم در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و با سلیقه های متفاوت و در تنوع بسیار تولید میشوند و هم روند نصب آن آسان است.

از این سبک سازه در ورودی شهرها و استان ها، بین شهر، استقرار نیروانتظامی و یا حتی راهنمایی رانندگی در فرودگاه ها، تمرینال و پایانه ها، دانشگاه، جاده ها و اتوبان ها، مناطق پر تردد مثل بازار، پارک ها، خیابان یا محل های امنیتی مثل سفارتخانه ها، محل های حساس مثل محل کسب و کار طلافروشان و … استفاده میشود

در این مطلب سعی بر این داریم تا اطلاعات کافی (صفر تا صد) درباره کانتینر پلیس در اختیار شما بگذاریم.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی ها و مشخصات کانتینر پلیسویژگی ها و مشخصات یک کانتینر پلیس

کانتینر پلیس نیروانتظامی یا راهنمایی رانندگی را بارها و بارها وقتی با وسیله نقلیه در جاده ها در حرکت بودید، دیده اید. این سازه باید به طریقی ساخته شود که در شرایط متفاوت آب و هوایی بتواند استحکام و کیفیت خود را حفظ کند. همچنین باید به این که از این کانتینر در آینده چه استفاده کاربری ای خواهد شد توجه نمود.

از قبیل جنس هایی که میتوان برای این نوع کانتینر پلیس و یا هر سازه ی از پیش ساخته ای در نظر گرفت، ورق گالوانیزه است. این متریال پیشرفته باعث خواهد شد که اگر کانتینر دچار آسیب یا خوردگی شود. توسط پوششی از فلز روی که سطح را پوشانده، به لحاظ زنگ زدگی از ورق محافظت کند.

از نکات و ویژگی های بسیار مهم و حائز اهمیت که میبایست در ساخت کانتینر پلیس در نظر گرفت. مقاومت در برابر ضربه است. ریسک کار ماموران نیروی انتظامی از هر لحاظ، در هر منطقه و شرایطی بالا است. (کانکس رستوران)

به این صورت که هر لحظه امکان ایجاد درگیری توسط خلافکاران به دلیل مقابله به مثل با پلیس وجود دارد. به هر حال وظیفه نیروی پلیس ایجاد امنیت در شهر است. اما باید این را در نظر گرفت که امنیت، گاه بعد از درگیری های متعدد ایجاد میشود.

مقاوم بودن کانتینر پلیس

پلیس هم تدابیر امنیتی خاصی را برای خود در نظر میگیرد. به همین دلیل است که کانتیرهای مستحکمی می سازد تا بتواند در برابر خطرات احتمالی یا ضربه مقاومت کند. از دیگر وبژگی های بارز و پراهمیتی که یک سازه ی ازپیش ساخته شده باید داشته باشد. مقاومت آن در برابر صدا، حرارت و رطوبت است.

برای ایجاد این ویژگی در کانتینر پلیس از متریال هایی مثل پشم شیشه ضدحریق (پلاستوفومی) که در زبان عام با اسم یونولیت (پلی استایرن) میشناسند، استفاده میکنند. استفاده و به کارگیری این مواد درهنگام تولید باعث میشود عمر سازه نیز بالا برود.

مشخصه دیگر که درباره کانتینر پلیس لازم به ذکر است این است که می بایست به گونه ای تهیه، ایجاد و نصب شود. که برای نصب تجهیزات امنیتی همچون سیستم آنتن، دوربین های مدار بسته، سیستم ردیابی، رادار و … آماده باشد. در این صورت است که میتوانند به اوضاع منطقه تسلط کافی را داشته باشند. (کانکس فروشگاهی)

  • فضای کافی کانتینر پلیسفضای کافی کانتینر پلیس

کانتینر پلیس باید توسط طراحان متخصص و نحوی ایجاد و طراحی شود که فضای کافی با توجه به تعداد نیرویی که پلیس قصد دارد در آنجا مستقر کند، وجود داشته باشد.

همچنین باید تعداد و حجم امکانات مربوط به فعالیت این ارگان در نظر گرفته شود. تا با کمبود فضای کافی مواجه نشوند.

رعایت این نکات باعث میشود تا بعدها ، نیروی انتظامی، راهنمایی رانندکی و یا دیگر ارگان ها که نقش مهمی در امورات شهر دارند، با مشکل کمبود فضا مواجه نشوند.

  • مقاوم در برابر حوادث طبیعی

که جز خصوصیات منحصر به فرد یک سازه و بنای از پیش ساخته میباشد.

ازجمله توان مقاومت در برابر سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره.

  • قابلیت جابجایی کانتینر

طوری که در هر زمان که نیروی پلیس تصمیم انتقال مکان داشته باشد. به سادگی از گزینه حمل و نقل آسان برخوردار باشد و در سریع ترین زمان کانتینر را در محل جدید نصب کند.

  • مقاوم بودن سازه در برابر آفت ها و حشراتمقاوم بودن سازه در برابر آفت ها و حشرات

مسئله ای که طراحان در هنگام تهیه و ساخت کانتینر در نظر میگیرند خاصیت ضد خورندگی حشرات است.

به این صورت که در حین ساخت از مصالحی استفاده میشود. تا کانتینر در فصل ها ، شرایط آب و هوایی یا موقعیت های مکانی مختلف، در برابر آفات خورنده که باعث کاهش طول عمر سازه میشود مقاومت داشته باشد. (کانتینر رستوران)

  • خاصیت ضد آب داشتن

رطوبت عاملی است که میتواند آسیب قابل توجهی به بنای از پیش ساخته شده وارد کند.

خصوصا اگر سازه در محیطی نصب شده باشد که دارای رطوبت فراوان باشد مانند شهرهای شمالی کشور عزیزمان که دارای بارندگی و رطوبت هوایی بسیاری هستند.

پس باید در کلیه مراحل ساخت کانتینر پلیس ویژگی ضد آب و ضد رطوبت بودن را در نظر گرفت. تا در این شرایط آب و هوایی ذره ای آسیب به سازه وارد نگردد.

بیشتر بخوانیم : کانتینر پیش ساخته

تنوع مدل های کانتینر پلیس

در سازمان نیروی انتظامی، کانتینرهای پلیس به سه مدل ثابت، سیار دارای قابلیت حمل و نقل، و کانتینرهای ضدگلوله تقسیم میشوند. که شرکت تولید کننده با توجه به درخواست و نیاز شما و این که کانتینر در چه راستا مورد هدف شما قرار میگیرد. اقدام به تهیه و راه اندازی این سازه میکند.

کانتینر پلیس ثابتکانتینر پلیس ثابت

در صورتی که محل استقرار نیروی پلیس به صورت دائم در منطقه ای پر تردد و پر رفت و آمد باشد. بهترین گزینه برای ساخت سازه، از نوع ثابت میباشد.

نوع ثابت این سازه دارای دو اتاقک مجزا، یکی برای انجام امور مربوط به فعالیت های ارگان و دیگری مکانی برای استراحت نیروهای آن ارگان میباشد.

همچنین درب ها و پنجره های کانتینر ثابت باید به صورتی تعبیه شوند. تا ارگان نیروی انتظامی با راهنمایی رانندگی دید و تسلط کافی از محیط اطراف را داشته باشند.

ناگفته نماند که اگر هدف، کنترل تردد و عبور و مرور محیط بیرون باشد. پنجره ها باید در ابعاد وسیع و بزرگتری ساخته شوند.

کانتینر پلیس سیار

به جهت چرخ دار بودن این نوع از سازه میتوان بعد از اتمام کار یا پروژه، کانتینر را به محل دیگری انتقال داد.

از کانتینرهای متحرک معمولا توسط ماموران راهنمایی و رانندگی استفاده میشود.

نوع سیار این کانتینر شامل دو طرح ساده و کاروان میشود.

ساده، همانطور که در مطلب کانتینر پلیس ثابت ذکر شد دارای دو اتاق میباشد. که برای انجام امور روزانه و استراحت به کار گرفته میشوند. (کانکس پلیس)

اما کانتینر سیار از نوع کاروانی دارای مواردی مانند سرویس بهداشتی، اتاق استراحت، مخزن آب و آشپزخانه کوچک میباشد.

لازم به ذکر است کانتینر پلیس سیار دارای ابعاد کوچکتری نسبت به نوع ثابت آن دارد.

وجود دو چرخ دارای رینگ و لاستیک در قسمت عقب کانتینر سیار و وجود اهرمی مستحکم در قسمت جلویی این سازه باعث میشود تا به کمک ماشین یدک کش ، حمل و نقل ساده ای داشته باشید.

از ویژگی های فوق العاده نوع متحرک این سازه این است که ارگان ، میتواند با توجه به خواسته و هدف خود محل استقرار کانتینر را تغییر دهد.

این امر باعث میشود تا گاهی اوقات که لازم است به هر دلیلی محل قرارگیری کانکس را حتی چند متر تغییر دهند. به سادگی و با صرف زمان کمی موفق به انتقال شوند.

کانتینر پلیس ضدگلولهکانتینر پلیس ضدگلوله

از این نوع سازه در مناطق فوق امنیتی مانند شهر های مرزی استفاده میشود. که از متریال خاصی مورد استفاده قرار میگیرد

Rate this post