کانکس پلیس

کانکس پلیس مانند کانکس های ویلایی، نماز خانه ای و… از انواع ساندویچ پانل ها ساخته می شوند. این سازه های نیروی انتظامی دارای وزن سبکی می باشند و کاربرد فراوانی را دارند.

این سازه ها برای شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مناسب هستند. یکی از دلایل استفاده از کانکس های پلیس دور بودن آن ها از محل اصلی نیروی انتظامی است. (کانتینر) با استفاده و نصب این نوع کانکس ها می توان در عملیات پلیس سرعت خوبی ایجاد کرد و مانع کندی عملیات شد.

بعضی از مناطق به دلیل نیاز داشتن به مراقبت شبانه روزی به استفاده از این نوع ساه های آماده روی آورده اند. کانکس های پلیسی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کانکس پلیس ثابت و دسته دوم کانکس پلیس سیار.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

کانکس پلیس ثابتکانکس پلیس ثابت

در دسته اول که کانکس پلیسی ثابت نام دارد از این سازه اکثرا برای نیروی انتظامی استفاده می شود. دلیل استفاده از این نوع سازه در نیروی انتظامی این است که نیازی به جا به جایی ندارد و در یک منطقه متمرکز می شود. این سازه ها در منطق مسکونی و معمولا در تقاطع های نقاطی وجود دارد.

این سازه های ثابت دارای ابعاد 3در6 متر که در مجموع 18 متر مربع می باشد. در برخی اوقات هم تا 3 در12 متر یعنی مجموع 36 متر مربع ساخته می شوند.

در طراحی این کانکس ها معمولا دو اتاق که یکی را برای قسمت های اداری اختصاص می دهند و یکی دیگر را برای استراحت کردن پرسنل قرار می دهند. و پرنسل ها می توانند به راحتی در آنجا استراحت کنند.

بدنه این کانکس ها پیش ساخته رنگش باید مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر باشد. پنجره هابر سازه باید طوری طراحی شوند که شخص نگهبان درون سازه همه محیط را بتواند به راحتی ببیند.

کانکس پلیس سیار

دسته دوم که کانکس پلیسی سیار نام دارد اکثر از این نوع برای راهنمایی ها و رانندگی ها مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا به این علت ایستادن در جاده ها و امکان های قابل حمل بودن کانکس واجب می باشد.

این کانکس ها معمولا دارای ابعاد کوچکتری هستند که نوع ساده است که فقط دو اتاق کوچک دارد یکی مخصوص نگهبانی و دیگری برای استراحت کردن پرسنل های کشیک می باشد. این سازه هم دارای امکانات سرویس بهداشتی، آبدار خانه. و مخزن آب می باشد. (تعمیرات کانکس)

کانکس پلیس برای مستقر شدن ماموران نیروی انتظامی در مکان های مختلف شهر ها، خارج شهر ها، اتوبان ها و… ساخته می شود، این سازه های پیش ساخته  پلیسی از امکاناتی همچون :بی سیم، رادار، دوربین های مدار بسته و دیگر تجهیزات پلیسی در آن وجود دارند.

با نصب این کانکس ها در محل های مورد نظر می توان به ماموران انتظامی این امکان را بدهد که به بهترین شکل ها کار های خود را انجام دهند. و همچنین برای مستقر شدن در محل به مشکل بر نخورند.

این سازه ها دارای امکانات مانند سرویس بهداشتی ها هستند. سرویس بهداشتی های این سازه دارای هواکش های برقی می باشند  و همچنین به همراه آیینه و مخزن های مایع هستند.

ویژگی های کانکس پلیسویژگی های کانکس پلیس

از ویژگی های این سازه می توان به پوشش بدنه کانکسی اشاره کرد که از جنس ورقه های گالوانیزه است. اکثر اوقات از این جنس مصالح در این مدل از سازه های پیش ساخته استفاده می کنند.

این متریال ها باعث می شود حتی اگر سازه پلیس به هر دلیل دچار آسیب می شود. پوششی از فلز روی که سطح آن را پوشانده از نظر زنگ زدگی طی مدت های طولانی ورقه را محافظت می کند. (کانتینر مسکونی)

تفاوت کانکس پلیس با سایر کانکس ها

 1. مقاوم بودن در برابر هر گونه ضربه است. این ویژگی یکی از فاکتور های مهم است که در ساختن سازه باید در نظر گرفته شود.
 2. عایق صدا و حرارت است. مصالح و متریال هایی مثل پشم شیشه ضد حریق و پلاستوفومی که در بین عام و یونولیت  که همان پلی استایرن است. به سختی عایق صدا و حرارت و رطوبت است که در بسیاری از جهت ها سازه را در برابر این عوامل حفاظت می کند.
 3. قابلیت نصب تجهیزات ایمنی می باشد. که در حین نصب برای تجهیزاتی ایمنی مانند رادار، بی سیم  وموارد دیگر می باشد.
 4. فضای کافی سازه. در این قسمت که در تعداد نفراتی که می‌خواهند در آن مستقر شوند محدودیتی وجود ندارد.
 5. مقاوم بودن در برابر زلزله. این سازه در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی جلوگیری می کند.
 6. دارای جا به جایی راحت است. این سازه را می توانید به راحتی حمل و جا به جا کنید و در مکانی که خودتان دوست دارید نصب کنید و  به جای دیگری منتقل کنید.
 7. مقاوم در برابر آفات و حشرات. یکی دیگر از مشخصه سازه است که در ساختن سازه هم مصالح باید طوری انتخاب شود که در مقابل حشرات خورنده و آفاتی که ممکن است با گذر زمان به کانکس آسیب برساند و باعث کم شدن عمر سازه شود در امان است
 8. ضد آب بودن سازه. این ویژگی ضد آب سازه را در تمام قسمت ها از نمای بیرونی تا طراحی های داخلی در نظر گرفته می شود و به راحتی قابل شستشو می باشد.

مزایای استفاده از کانکس پلیسمزایا استفاده از کانکس پلیس

 • قابل حمل و جابجایی
 • نصب سریع
 • امکان ساخت کامل کانکس قبل از تحویل و یا ساخت در محل
 • قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف
 • عایق صوت ، حرارت ، رطوبت ، سرما و گرما
 • امکان ساخت در ابعاد مختلف
 • (کانتینر دوبلکس)
 • ایجاد امکانات مختلف برای راحتی مشتری
 • مدل های متنوع برای کارایی های مختلف
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و خوردگی

نصب این نوع سازه ها دارای اهمیت زیادی است. نکاتی از قبیل دسترسی به خیابان های اصلی و فرعی برای تصمیم گیری های سریع، داشتن محل مناسب برای پارک خودرو های نیروی انتظامی، رنگ مرتبط با نوع اداره و غیره باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانیم : کانتینر ویلایی

محل نصب کانکس پلیسمحل نصب کانکس پلیس

محل نصب سازه پلیسی را با توجه به ابعاد آن برنامه ریزی می کنند. تا با این کار پلیس ها بتوانند به بهترین روش ممکن به مردم خدمت کنند. محل نصب سازه باید از قبل توسط کار شناسان بازدید و  کارشناسی شود.

تا بهترین محل با سریع ترین دسترسی به خیابان های اصلی و شاخه های فرعی  را داشته باشد.و همچنین مشکلی برای سرعت عملکرد ماموران برای انجام وظیفه وجود نداشته باشد با این کار می توان  هنگام وقوع حوادث در زمان کمتری  اقدامات لازم صورت گرفته شود و عملکرد پلیس پیشگیرانه باشد.

همینطور در هنگام تعیین محل مناسب برای قرار دادن کانکس پلیس به محل پارک ماشین کلانتری هم باید توجه کرد و مکان مورد نظر طوری انتخاب شود که تداخلی برای عبور عابرین و وسایل نقلیه ایجاد نشود.

 جمع بندی نهایی

نکته آخر اینکه رنگ و طرح کانکس پلیس باید طوری باشه که  نوع فعالیت آن مشخص باشد و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن شود و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز کند.

همچنین نوع و ابعاد سازه باید به طوری باشد  که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جا به جایی آن گرفته شد به راحتی این امر امکان پذیر باشد و بتوان آن را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کانکس پلیس با ما در تماس باشید.

خرید کانکس پلیس

این روز ها طیف زیادی از سازمان های نظامی به دنبال خرید کانکس پلیس هستند. بدون شک شما هم این دسته از کانکس ها را در ایست های بازرسی مشاهده کرده اید. عموما این محصولات فضای کافی برای سکونت یک یا چند نگهبان را دارند و می توانند در برابر طیف زیادی از آسیب ها مقاوم باشند. افزون بر این می توان به سادگی آن ها را به مکان دیگری منتقل نمود .

مجموع این موارد در کنار همدیگر سبب شده تا بسیاری از ارگان های نظامی به دنبال خرید کانکس پلیس باشند. البته باید بدانید که این دسته از کانکس ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از نمونه های معمولی متمایز می کند. ما در ادامه ی این مطلب مروری بر آن ها خواهیم داشت تا شما هم بهتر دلیل این تفاوت ها را درک کنید. لذا اگر به دنبال خرید کانکس پلیس هستید ، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های کانکس پلیسویژگی های کانکس پلیس

همانگونه که اشاره کردیم، کانکس های پلیس دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از مدل های معمولی متمایز کرده است. ضخامت بالا یکی از این ویژگی های منحصر به فرد است. عموما این دسته از تولیدات از فلزهای ضخیم تری ساخته می شوند تا برای شرایط بحرانی مناسب باشند. افزون بر این موارد، در بدنه آنها از متریال های دیگری هم استفاده میشود. وجود این متریال ها نه تنها در افزایش عمر آن مفید است، بلکه سکونت در آن ها را هم بسیار راحت تر می کند.

پنجره های حفاظ دار از دیگر فاکتورهایی است که در کانکس پلیس دیده می شود. در واقع بیشتر کانکس هایی که برای سکونت مورد استفاده قرار می گیرند، در ساختار خود دست کم یک یا چند پنجره دارند. این پنجره ها در کانکس های پلیس هم دیده می شود. اما عموما در این محصولات نرده ها و حفاظ های مختلفی برایشان تعبیه می شود تا گزینه ای مناسب تر برای شرایط  بحرانی باشند. ترکیب این فاکتور ها سبب شده تا خرید کانکس پلیس بهترین انتخاب برای ایستگاه های موقت بازرسی باشد.

ابعاد کانکس پلیس

کانکس های پلیس دارای تنوع بسیار زیادی هستند. در واقع این محصولات متناسب با نیاز و ساختار مشتریان تولید می شود و لذا می تواند گنجایش اندک و یا زیادی داشته باشد. از طرفی دیگر ممکن است بنا بر نیاز تولید کننده ، در بدنه این محصولات، بخش بندی های مختلفی برای ذخیره تجهیزات ، آذوقه و… هم تعبیه شود کانتینر پلیس.

وجود این فضا ها نیز خود می تواند ابعاد را تغییری دهد. با این اوصاف محدودیت هایی هم در ساخت آن ها به چشم می خورد. برای مثال بیشتر متقاضیان خرید کانکس پلیس تمایل دارند تا محصول انتخابی آنها در حیطه ۲۰ فوت باشد. این موضوع  باعث می شود تا فضای داخلی کانکس در فصول سرد ، بسیار سریع تر گرم شود. از طرفی به امنیت بیشتر آن هم کمک می کند .

انواع کانکس پلیسانواع کانکس پلیس

همانگونه که اشاره کردیم، کانکس های پلیس انواع مختلفی دارند. این تنوع تا حد زیادی متناسب با نیاز ارگان سفارش دهنده است. اما با این اوصاف می توان کانکس های مورد نظر را بر حسب میزان گنجایش آن دسته بندی نمود .

کانکس های تک نفره نگهبانی یکی از رایج ترین مدل های کانکس پلیس می باشد. این دسته از کانکس ها تنها فضای کافی برای سکونت یک نفر دارند. نیرو انتظامی و یا ارتش جزو مشتریان اصلی این دسته از کانکس ها به شمار می آیند. این کانکس های را می توان به عنوان یک سرپناه مناسب برای سربازها و یا نگهبانان تلقی نمود .

کانکس های چند نفره دسته دوم از انواع کانکس پلیس می باشد. همانگونه که از نام این محصولات مشخص است، دست کم چند نفر می توانند در آن جای گیرند. این دسته از محصولات بیشتر برای ایست های بازرسی و یا کمپ های موقت استفاده می شود. نیروی راهنمایی و رانندگی از جمله اصلی ترین متقاضیان خرید کانکس پلیس چند نفره می باشد.

لازم به ذکر است که این مدل از کانکس ها برخلاف انواع یک نفره آن، امکاناتی هم برای استراحت را دارد. با این اوصاف می توان این امکانات را تغییر داد. چنانچه شما هم به دنبال خرید کانکس پلیس هستید و یا می خواهید در رابطه با آن اطلاعات بیشتری کسب نمایید ، می توانید هم اکنون با کارشان ما در گروه کانتین وان تماس حاصل فرمایید .

 

Rate this post