تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر یکی از مهم ترین خدمات کانتینر سازان است. همان طور که می دانید سازه ها بعد از گذر زمان احتمال دارد که در اثر استفاده زیاد و یا ریزش مصالح ساختمانی روی آن ها و یا در اثر برخورد ماشین آلات احتیاج به تعمیر داشته باشند.

بعضی از افراد هم هستند که سازه هایشان دچار هیچ گونه مشکلی نشده.(کانکس) این افراد فقط می خواهند بعد از چند سال تغییراتی را در آن ایجاد کنند.

در بعضی قسمت آن یک درب و در ضلع های دیگر پنجره هایی را طراحی می‌کنند. یا حتی می توانند درونش یک آبدار خانه کوچک به همراه سرویس بهداشتی و حمام هم بسازند.

تعمیر و باز سازی این سازه های پیش ساخته در محل هایی که قرار است از آن استفاده کنند. توسط تکنسین های فنی انجام می شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120449244 تماس حاصل فرمایید.

تعمیر کانتینر در محل

این سازه های پیش ساخته را بخاطر این که اگر بخواهند آن ها را از جایی به جای دیگر منتقل کنند. برخی مواقع برای مسیر های طولانی باعث می‌شود هزینه اش بالا برود. که از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد. که آن ها را با این هزینه به کار خانه ببرید و بعد از تعمیرات آن، سازه را باز گردانید.

تعمیر این سازه ها در محل برای همچین مواردی بسیار خوب است. که اگر شما کانتینر های زیادی دارید و می‌خواهید آن ها را تعمیر کنید  با تعمیر آن ها در محل تا حد زیادی صرفه جویی اقتصادی می کنید.

برای این کار باید از کانتینر ها و محل قرار گیری کانتینری که قرار است تعمیر شود عکس گرفته شود. و به کار شناسان از طریق پیام رسان ها ارسال کنند تا کار شناس ها  آن ها را مورد بررسی قرار دهند.

تعمیر کانتینر کارگاهیتعمیر کانتینر کارگاهی

در کار گاه ها در برخی مواقع پیش آمده که سازه در اثر برخورد با ماشین آلات و یا سقوط کردن مصالح بر روی آن ها دچار آسیب دیدگی می شوند. در این مواقع سازه به تعمیر احتیاج دارد.

این تعمیرات در برخی مواقع به صورت جزئی مثلا با تعویض کردن دستگیره و یا درب سازه مورد تعمیر قرار می‌ گیرند. و یا هم می‌توانند به طور کلی ورقه های بدنه قسمت بیرونی سازه را عوض کنند. یا حتی می توانند در اسکلت بندی سازه هم تغییراتی را ایجاد کنند.

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

یکی از مرحله های تعمیر کانتینر در محل قرار گیری سازه  به بازسازی بدنه خارجی و ترمیم سازه مرتبط است. این مورد اغلب در کانتینر های کارگاهی رخ می دهد. (کانکس اداری)

بخاطر این که جا به جایی های زیاد و برخورد آن ها با ماشین آلات ساختمانی در برخی مواقع باعث می شود. بدنه سازه آسیب ببیند. در این مواقع باید  کانتینر مورد نظر به صورت حضوری توسط کارشناسان بررسی می شود.

با این بررسی کار شناسان می توانند متوجه شوند. که آیا ورقه های سازه نیاز به تعویض دارد و یا این سازه امکان تعمیر را دارد. در این مواقع فقط با کمی صاف کاری تعمیرات سازه در محل مورد نظر صورت می گیرد.

در آخر هم اگر احتیاجی به رنگ آمیزی بدنه خارجی داشته باشد. آن را انجام می دهند تا کانتینر مانند روز اول شود.

در مواقعی که سازه یپش ساخته از نوع کانتینر کامپوزیتی و یا کانتینر چوبی باشد. کمی شرایط متفاوت تر می شود. همچنین احتمال تعویض قطعاتی که در سازه به کار می‌ رود بیشتر از قبلی است.

زیرا در این نوع سازه ها زیبایی یکی از مهم ترین نکات می باشد. و در صورت تخریب بدنه بیرونی ترمیم آن بسیار سخت تر خواهد بود.  این نوع از  سازه ها در فضاهای کارگاهی کاربردی ندارند. اکثرا این سازه ها در فضاهای شهری مورد استفاده قرار می گیرند و امکان خرابی در بدنه بیرونی بسیار کم می باشد.

تعمیرات قسمت داخلی کانتینرتعمیرات قسمت داخلی کانتینر

مواقعی که با تغییرات کانتینر در محل برای نما های داخلی رو به رو هستیم. اول باید آسیب شناسی  هم چنین نسبت به وضع دلیل تخریب سازه مورد نظر اقدام کنیم.

بعد از اتمام این کار شروع به تعمیرات سازه می کنیم. به طور کلی فضای داخلی سازه اکثرا دو دلیل اصلی را به همراه دارد. دلیل اول به بحث از بین رفتن دیواره های داخلی بخاطر رطوبت سازه مرتبط است. (کانکس آماده)

این اتفاق بیشتر در کانتینر هایی که از دیوار پوش های ام دی افی طراحی شده اند رخ می دهد. در این زمان باید اول محل نشست آب را بررسی کنیم که بیشتر مواقع در سقف وجود دارد. که به وسیله ایزوگام یا چسب های مخصوص آب بندی آن ها را آب می کنند و بعد دیوا های داخلی را نسب و یا تعویض می‌کنند.

مورد دوم  که باعث می شود که ما نمای داخلی کانتینر را بازسازی و تعمیر کنیم این است. که داخل سازه پیش ساخته آتش سوزی رخ داده باشد. و این مورد احتمالا باعث از بین رفتن عایق های جداری ای می شود.

در این مواقع باید به طور کامل قسمت های دیوار هایی را که سوخته شده است. را از اول عایق کار کنید و بعد از این کار دیوار پوش ها را نصب کنید. البته می تواند فقط قسمت هایی را که سوخته شده است را تعمیر کنید.

تعمیرات درب و پنجره کانتینر

تعمیر درب و پنجره کانتینر های پیش ساخته معمولا گه گاهی رخ می دهد دچار آسیب دیدگی و خرابی شده باشد. و یا در صورتی که در هنگام وزش باد شدید درب سازه دچار مشکل شود. یا لوله های آن در اثر برخورد باد دچار آسیب دیدگی شود.

دیگر مواردی که در این سازه رخ می دهد. این است که یراق آلات دستگیره درب و پنجره سازه دچار مشکل شده باشد. که احتمالا در طول سال در اثر استفاده زیاد خراب شده باشد. و لازم به تعمیر و باز سازی باشد. که این مار به راحتی و بدون نیاز به تکنسین های فنی انجام می شود. (کانکس مسکونی)

تعمیرات تخته کف و کفپوش کانتینرتعمیرات تخته کف و کفپوش کانتینر

بعضی از کانتینر های پیش ساخته از کفی هایی با جنس تخته ای صد آب تولید می شوند. و احتمال این که دچار خرابی شود بسیار کم می باشد. چون که در اثر برخورد آب با رطوبت بسیار مقاوم و مستحکم می باشند و دچار فرسودگی نمی شوند.

اگر کف این کانتینر ها از نوع نوپان و یا نوع ام دی اف باشد ممکن است سال به سال از بین برود. و به تعمیر و باز سازی احتیاج داشته باشد. و می توان آن را هم در محل قرار گیری سازه بازسازی کرد.

کف پوش های سازه پیش ساخته به دلیل رفت و آمد های زیاد بعد از چندین سال در محیط های پر رفت  و آمد مانن شرکت ها، اداره جات ها و غیره امکان تعویض و یا ترمیم آن ها صورت می گیرد.

نوع دیگر کفپوش ها می تواند از سرامیک هم باشد. در این نوع کف گوش ها احتمال خرابی و فرسودگی وجود ندارد مگر این که در اثر جا به جایی سرامیک ها از کف خارج شوند و یا در اثر برخورد چیزی روی آن ها بشکند.

Rate this post